Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EBS mutlicomp ve Carl Martin Compressor

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• EBS mutlicomp ve Carl Martin Compressor

Arkadaşlar bi süredir bass çalıyorum artık artık yavaş yavaş bir setup kurmanın zamanı geldi sanırım...Yaklaşık 2 haftadır okumadığım forum sitesi kalmadı yinede bu aletleri gerçekden tanımak için çok az bi süre olduğunu anladım...Tek tek deneme şansım da yok;Alanya gibi küçük bir yerde yaşıyorum çünkü...Forumlarda takip ettiğim ve bir kaç kişiye danıştığım kadarıyla altta yazdığım pedallar kafama yattı...ama hangisi daha iyi ve fiyatları ne kadar ve vereceğim paraya değer mi??Lütfen ilgilenirseniz sevinirim;

EQ olarak BOSS GEB-7 de karar kıldım...
    Compressor olarak;EBS mutlicomp ve Carl Martin Compressor arasında bi tercih yapamadım...Ebs fiyat olarak daha uygun duruyo ama ben 5-6 ay sonra pişman olup zarar fiyana satmak istemiyorum...Eğer aynı fiyata şu daha iyi bi compressor diyosanız onuda sölerseniz sevinirim...Şimdilik bunları almaya düşünüyorum...

Ayrıca Sansamp Bass Drive öneren bi kaç kişi var ama ben pek bi bilgi bulamadım...Ve son soru sansamp bass driver e kadar gerekli bi ekipman??

Gitarım RBX374
    Anfi ise 30luk ama en kısa zamanda daha iyisini alacağım bi Laney....

Şimdiden çok sağolun...

Aslında bas gitarda setup kimine göre çok gereksiz, kimine göre de olmazsa olmaz bir durum. Nasıl bir ses istediğin çok çok önemli. Gördüğüm kadarıyla sen de temel öğelerden şaşmamışsın. EQ olarak MXR'a da mutlaka bak derim. EBS multicomp alabileceğin bir yer var mı? Burada distribütörü yok diye biliyorum. EBS özellikle bas gitar için yapılır. Carl Martin ise benim de kafamı kurcalıyor. Hep çok olumlu ve bir o kadar da olumsuz yorum okudum. Genellikle işini harika yapan bir kopmresör olduğu fakat hiç dayanıklı bir alet olmadığı, hemen bozulabildiği gibi yorumlar okudum.. yine de elalemin yalancıyım tabi

SansAmp bass DI bende var. 3'lü programlanabilir olanı aldım. İlk başta amanın dedim ne harika bi şey bu. Ne güzel tonlar çıkıyor (evde bi başına çalarken öyle geliyo insana) sonra sahnede bir baktım benim sound öldü. Duyulsun diye sesi açıyoruz, bu sefer kabinleri falan zorladık, hatta tepeden sıva düştü. Nedeni de çok basit, alet bütün midleri alıp götürüyor. Sadece bas ve tiz frekanslarına yükleniyor. üzerindeki presence ayarı sadece parlaklık derecesini ayarlıyor. Yani bas gitarın bildiğim asıl karakterini veren 250Hz - 1kHz aralığını perdeliyor sanki alet. O frekans aralığı da bas gitarın duyulması ve tonun karakteri açısından çok önemli.

Tavsiyem, kompresör ve EQ aldıktan sonra eğer sounddan tatmin olmazsa dene derim. Ama denemeden sakın alma. Drive pedalı olarak hiç alma bence, çünkü bunun driveını yarıdan fazla açınca çıkan ses pek hoş ve kaliteli değil.

Selamlar

Yorum

Daha aldın mı bilmiyorum ekipmanlarını ama herşeyden önce nasıl bir ses aradığını bilmen gerekiyor. Senin aradığın sound ve ton nasıl olmalı iyice düşünmelisin. Kararını çok güzel verip ne tarz birşeyler yapman gerektiği konusunda kendini anlamalısın. İlk başta dediğim gibi önce alacağın ekipmanları tani. Ses kalitesi nedir, frekans ayarları nelerdir, sinyal iletirken ne kadar bir gecikme yaşayacaksın iyice bir araştır ve bunları öğren derim.

http://www.mygitar.com/article_read.asp?id=129 Verdiğim bu adresten ekipmanları öğrenebilirsin ve az çok bilgi sahibi olabilirsin. Ne kadar uzun süredir çalıyor olsan bile bu konu çok ince ve hassas bir konu. Güzel tavsiyelerde bulunmuşlar fakat sende comp. yanına niye eQ olduğunu ve amacının neye hitab ettiğini bilmezsen aldığın alete yazık olur ve pişmanlığın sana maddi olarak eksi değer verir...

Diğer arkadaşında anlattığın gibi bass gitar bu. Alçak frekanslardan geliyor ses ve belirli parametreler altına düşünce sesten daha fazla titreşim alırsın ve amacından saparsın. Bu tarz ekipmanlar konusunda dikkat olmanı öneririm. Sadece ton olarak bakma bu olaya. Sesin Yumuşak veya Sert olması değil comp aldığında sesi kalite konusunda nasıl etkilediği. Araştır ve bu işe böyle gir derim...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
      Initializing Tabs & loading Content...
      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
      X