Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bas distortion

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

delikanlı bass player kuliste pedal ,prosesör kullanmaz diodu levent yüksel

Yorum

ben bass gitara yakışmıyor overdrive/distortion falan kendi sesi çok daha güzel

Yorum

[QUOTE=Çatalcı;161328]Basitçe anlatayım : bası bi distortion pedalına bağlayıp çal bir de overdrive pedalına bağlayıp çal farkı anlarsın.

Birde karmaşık olarak anlatayım : Overdrive (ingilizce varsa kafada birşeyler oluşur ) bas frekansına azıcık yüklenerek elde edllen bir ton
        Distortion ise bas frekanslarını bozarak elde edilir. İkisinin arasında bayağı fark vardır ama distortion daha serttir.
        QUOTE]

valla çok bilimsel bir biçimde açıklanmış burada.Birde ADD distortionlarının çok methini duydum.Yakın zamanda almayı planlıyorum.Kullanan varsa görüşlerini belirtirse mutlu olurum...

Yorum

peki bi soru daha;
          distortion/overdrive pedalı kullanmam gitarımın tonlarını bozar mı?

Yorum

electro harmonix big muff pi'yi öneririm distortion olarak, bass gitarda distortion kullanan bir çok basistin setinde bulunur zaten en basta da cliff burton olmak uzere..

Yorum

arkadaşlar bende bas gitarıma processor almayı düşünüyorum ama bu konuda pek bilgili değilim.fazla paramda yok.Behringer modelleri ucuz onlardan 1 tane alabilirim. Sorum şu: Behringer DM100 Distortion ile Behringer OD100 Overdrive/Distortion arasındaki fark nedir?

Yorum

Hocam zaten distortionla tatmin edici bi ton yakalayamazsın dip sesten dolayı basta. Overdrive en temizidir bass gitar için sert ton istiyorsan.
                Ve prosesör kullanma derim, analog diz. Gerçekten kat kat daha iyi bi ton yakalarsın.
                Son güncelleyen W4rlock; 04-12-2009, 05:48.

Yorum

peki hangi overdrive ları önerirsiniz ? .. fiyatı da uçuk olmasın tabiii.

Yorum

Electro harmonix big muff'lar güzel olur veya tech 21 xxl bass edition da olabilir.Ama her müzik aletinde ve ekipmanda olduğu gibi denemek, beğendiğini almak gerekir bence.

Yorum

arkadaşlar alakasız olacak ama bilgisayar için bass prosesör programları var mı bildiğiniz distortion tonları falan alabileceğimiz?

Yorum

pek bir atılıp tutulan konulardan daha açılmış, bende atıp tutayım biraz.

sen sonucundan memnun olduktan sonra, neyin telini neye neyin pedalını hangisine, hangisinin kablosunu ona, onun prosesörüne bunu, taktığının hiç farkı yok.

bassman olması lazım boss'un bir pedalı var, işini bilen elektrocuların bassçılardan daha fazla tercih ettiği söylentisi dolanıyor ortalıkta, işlerini iyi gördüğü için.

eq işi ise tam bir safsata bence bu ikilem konusunda, zaten ikisinde de eq ayarı yapacaksın, enstrumana göre preamp almış bir durum olması garip olurdu diye düşünüyorum.

soundpark beyoğlu (reklamı da yapayım, tünelde kıvılcım müziğin 3. katta) stüdyosunda prova yapıyoruz ve ne marshall'ın av bilmemne o efektli amfilerinin ne de tolga çelik (stüdyo sahip kişisi) abimizin bin bilmem kaç liralık fender amfisinin clean tonları arkadaşımın 15 wattlık crusier bass amfisinden aldığım ton kadar beni tatmin etmiyor, bana o duyguyu yaşatmıyor yani.

(+ edeyim) pedallarının arasında da bir kaç tane adında bass geçen pedal bulunan adam jones kişisi, kayıtlarında çok eski bir marshall bass amfi kullanıyormuş ki, merak edenler tool dinleyip nasıl bir ton elde ettiğini görebilir.

he elektroyu basa taktım bozuldu bassı elektro amfiye taktım bozuldu gibi söylentiler de de "vay değişikli oldu" deyipte sesi sonuna kadar köklerseniz başınıza gelebileceklerin bir flashforward'ı olarak algılanabilir. yoksa zaten o hoperlörler başlarına gelebilecek şeylere dirençli olarak üretilirler, 60 70 watt gücünde olan bir amfinin 30 santimlik hoperlörü tabiki çok temiz ve kısık sesli durumlar için tasarlanmamıştır. bu bir çelişki değildir sadece dikkatli olmak gerekir.

Yorum

Anfin ciddi zararlar görebilir dolayısıyla kullanılamaz hale gelebilir **** masraflı tamirler gerektirebilir.Bir Bass amfisinde denesen sorun olmaz ama elektro gitar pedalı değilde bir bass overdrive kullan bass gitara en yakışan distortion sound'u elde edebilirsin.

Yorum

arkadasım bırak dis. pedal kullanmayı frekansları fazla kacırırsan bas amfisini bile patlatabilirsin (benim gibi) yani elektro amfisinde cal bişey olmaz diyenlerin amfilerinde bi sarkı calmak isterim

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                            X