Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yamaha rbx 374 Manyetik modifiyesi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Yamaha rbx 374 Manyetik modifiyesi

Herkese selam .
    Rbx 374 basıma manyetik modifiyesi yapmayı düşünüyorum. Tarz biraz değiştiğinden dolayı fazla metalik kaçmaya başladı.
    Bartolini jazz manyetiklerine baktım, ancak o manyetiklerin boyutu şu an üzerindeki humbuckerlerden epey küçük. Yani öyle bir şey takarsam ya pickguard kestirmem ya da manyetik çerçevesi almam gerekecek, ki manyetik çerçevesi de ona uygun pek bulamadım.
    Gitarın ağacı kızılağaç, yani jazz ve diğer yumuşak tonlu manyetiklerle gidebilecek bir ağaç. Ancak aktif elektronik devre var , bunun için ne yapabilirim ?
    Kısacası her türlü görüşünüzü önerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim

manyeyik için DiMarzio DP 123 i dene istesen.

Yorum

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=4684&gid=804

Yorum

İşte zaten bunların boyutları küçük bahsettiğim şey buydu .

Yorum

Aslına bakılırsa,jazz manyetiği taksan da metalik sesi yakalamaz zor gibi duruyo,ses açığını prosesör efekt v.s ile kapatmayı denersen aslında bence daha iyi olur,misal Steve Harris de çok güçlü manyetikler kullanmaz, buna rağmen tüm şarkıları domine eder ...(Iron Maiden)

Tamamı kalın mesajlar yasaktır.
          Son güncelleyen ynx; 11-07-2010, 22:45.

Yorum

Şimdi jazz manyetik ile humbucker'ın tek farkı birinde iki single'ın yan yana olmasıdır. Böylece hum dediğimiz o single manyetiklerden gelen sesi buck ederler yani humbucker'dırlar. Benim sana tavsiyem. İki adet güzelinden manyetiğini alıp takman. Ancak burada asıl önemli olan aktif devre ve switch değişimi. Değiştireceğin switch ile birlikte sen dual coil olan humbucker'ının içindeki single'ları tek tek kullanabilesin. Yani şöyle bir resimle açıklayayım.

5 pozisyonlu switchde, birinci pozisyonda kırmızı ile işaretli olanlar, ikinci pozisyonda yeşil ile işaretli olanlar, üçüncü pozisyonda sarı ile, dördüncü pozisyonda mavi ile ve sonra olarak beşinci pozisyonda mor ile işaretli olan manyetikler aktif olacaktır. Böylece aslında humbucker'ın içindeki jazz manyetikleri kullanmış olucaz. Devre işine gelince marka model olarak bilgim olmadığı için yardımcı olamam ancak daha çok mid boostu kuvvetli bir devreyle değiştirmen kanaatindeyim. Ayrıca alderin tonundan daha çok yararlanmak istiyorsan da köprü modifiyesine yönelmek zorundasın, die-cast köprüyle ağaçtan yararlanabilmek pek mümkün değil.

Yorum

bence modifiye olayına girme onun yerine gitarını yenile orta seviyenin biraz altında bir gitar sonuçta

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
              X