Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bass Gitardan Distorion lu ses cikarmak?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Filth*
    replied
    Distortion pedalıyla elektro gitara nasıl distortion veriyorsan aynen öyle.

Yorum bırak:

• Shemale
    replied
    Bass'ta pedal kullanmanın yanı sıra.
    Billy Sheehan'ın Yamahasında olduğu gibi değişik tasarlanmış aktif devre ve devreyi tamamlayan modern karakterli manyetikler takılı olduğu sürece aynı tonları alabilirsin.
    Gidip BB714 denemeni tavsiye ederim.

Yorum bırak:

• W4rlock
    replied
    hocam. bas gitara distortion çok ağır olur. overdrive kullanmasını öneririm basçınıza.
    http://www.mydukkan.com/urunler_deta...id=460&gid=200
    hatta direk link vereyim tertemiz

Yorum bırak:

• gevsek
    replied
    Şaman isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ben bir şey keşfettim bunu paylaşmak istiyorum bende amteq b15 var.Lowları kısıp Highlara kökleyince valla bildiğin For Whom The Bell Tollsun girişini çalıyorum
    Birazda kurcalarsam Toolun Vicarus şarkısının gürültülü kısımnlarındaki takır tukur tonu elde ediyorum...
    Biraz daha kurcalarsam MVÖ serserideki hafif overdrivelı sese de yaklaşabiliyorum.
    Biraz daha kurcalıyorum hoop tonlar yumuşuyor...
    Bu sırada jakım high girişine takılı oluyr.Zaten lowdan pek ses gelmiyor.
    4 ihtimal var:
    1-Amteq B15 aslında mükkemmel ötesi bir amfi...
    2-Şaman aslında mükkemmel ötesi bir basçı...
    3-Amfimi patlattım...
    4-Bu her amfide oluyor...
    Ben 2 veya 3 üzerinde duruyorum ama bakalım...
    bende aynı amfiye sahibim.biraz fazlaca amfiye yüklendiğin zaman bile zaten cızırtılı bir ses çıkarıyor.yüksek olasılıkla amfiye zarar vermişsin.banada olmuştu aynısı topraklama yapınca geçiyor ama o sorun...

asıl konuya gelirsek herhangi bir disortion pedalı arkadaşın işini görebilir.eğer bastan çok farklı farklı tonlar almak istiyor ise o zaman iyi bir efektör veya prosesör alabilir, me50b ve gt10b iyi tercihler olabilir.

Yorum bırak:

• !BOL!
    replied
    h.mert isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede bir bass pedalı işinizi görür
    Bencede işinizi bir bass pedalı görür

Yorum bırak:

• h.mert
    replied
    baroz isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bir bas pedalı alırsan sorunu kökten halletmiş olursunuz...

Saygılar....

bencede bir bass pedalı işinizi görür

Yorum bırak:

• cnka
    replied
    Eğer çok daha ileri gitmek isterse Boss ME50B modelini tavsiye edebilirim. Yüzlerce ses elde edebilir.

Yorum bırak:

• yalnix1
    replied
    ben bağladım aşırı gürültü **** gerçekten ayarını güzel yapman gerekiyor eğer yapamassan 1 süre sonra ya amfi patlar **** manyetikler yanar denge çok önemli

Türkçeni lütfen düzgün kullan, aksi halde gerekli işlem yapılır.. // Moderatör
    Son güncelleyen Enis Kurtay; 09-05-2009, 20:09.

Yorum bırak:

• BÖĞREK
    replied
    Bass gitarla elektro gitarın tel sesi frekansları farklıdır. Distortion a bass bağlayıp çalmak hem elektro amfiye zarar verebilir; hem de ses düzgün çıkmaz. Amfiler ( kaliteli amfiler ) ELEKTRO / BASS olarak ( Hatta Akustik bile vardır. ) ikiye ayrılır. Elektro ve Akustik amfileri daha ince sesleri çıkartmada bass amfilere göre daha iyi çalışır. Aynı şekilde bass amfileri de bas sesler için yapılmıştır.

Kısacası bass gitarı distortion amfiye bağlamak veya distortion/overdirive pedalları kullanıp bas çalmak sadece vaktinizi alır. Ben denedim; hiçbir sonuca da varmadım. Umarım faydalı olmuşumdur...

3rm@N:Forumda tamamı renki yazı yazmak yasaktır.
    Son güncelleyen 3rm@N; 26-04-2009, 20:47.

Yorum bırak:

• Şaman
    replied
    Bu arada ben bir şey keşfettim bunu paylaşmak istiyorum bende amteq b15 var.Lowları kısıp Highlara kökleyince valla bildiğin For Whom The Bell Tollsun girişini çalıyorum
    Birazda kurcalarsam Toolun Vicarus şarkısının gürültülü kısımnlarındaki takır tukur tonu elde ediyorum...
    Biraz daha kurcalarsam MVÖ serserideki hafif overdrivelı sese de yaklaşabiliyorum.
    Biraz daha kurcalıyorum hoop tonlar yumuşuyor...
    Bu sırada jakım high girişine takılı oluyr.Zaten lowdan pek ses gelmiyor.
    4 ihtimal var:
    1-Amteq B15 aslında mükkemmel ötesi bir amfi...
    2-Şaman aslında mükkemmel ötesi bir basçı...
    3-Amfimi patlattım...
    4-Bu her amfide oluyor...
    Ben 2 veya 3 üzerinde duruyorum ama bakalım...

Yorum bırak:

• Ç. Bartu
    replied
    Arkadaş 50 küsür milyondan başlıyor diye squierden değil bas pedallarından bahsetmiş..

Yorum bırak:

• necatibaskan
    replied
    squierler bile 250 liradan baslıyo benim bildiğim ilginç 50 lira çok komik bir rakam

Yorum bırak:

• xFRaTx
    replied
    arkadaşım senin aldığın o gitar fender çakmasıdır hiçbir fender hatta squier bile 50 milyon olmaz

Yorum bırak:

• Şaman
    replied
    Bası elektro amfisine takarak bu sesi elde edebilir kendisi ama bence çok istiyorsa gidip kendine bir adet bass overdrive pedal alabilir mesela 50 küsür milyondan başlıyor olması lazım mydukkanda...

Yorum bırak:

• DarKSouL
    replied
    bass gitarı ben rp80 e bağladım biraz boğuk bi ses aldım ama distortion'ımsı bir ton elde ettim.

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X