Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yamaha rbx 374 / Yamaha bb 414 hangisi ?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Yamaha rbx 374 / Yamaha bb 414 hangisi ?

Arkadaşlar uzun süredir gitarımı değiştirmeyi düşünüyorum ilk başlarda cort curbow da karar kılmıştım, fakat araştırdıktan sonra o parayı haketmediğini duydum. Şimdide Yamaha rbx 374 ve Yamaha bb 414 arasında kaldım. Gitardan beklentilerim doğal ve hafif tonlar. Bu gitarlar hakkında bilgi verir misiniz ? Şimdiden teşekkürler...
    Son güncelleyen _MoSt_; 07-07-2010, 16:06.

öncelikle belirteyim bas gitarist değilim.ancak grubumdaki basist arkadaşta rbx375 modeli var ve şu anda değiştirmek için satışta.gitar güzel fena değil ancak kalın bir gitar.ton olarakta fiziksel yapı olarakta zariflik yok.bu kendi fikrim.arkadaşımda böyle düşünüyor.onunda aradığı hafif ve daha doğal tonlar.bu yüzden squier vibe jazbass 60 bakıyoruz denedik te.gerçekten güzel bir gitar.squier olmasına aldanma üst modellerinden.hafif tonlar arıyorum demene binayen yazıyorum bunu.istersen o gitarı bir araştır.ancak illa rbx düşünüyorsan gitar satışta izmirdeyiz.ikinci el düşünürsen eğer konuşalım.

Yorum

Kendi açtığım konum, bu konu bütün sorularınıza yardımcı olabilir : http://www.mygitar.com/forum/showthr...yamaha+rbx+374
      Eğer hafif, öyle metalik olmayan doğal tonlar istiyorsanız single manyetikli pasif manyetikler önerim olacak ama squier pek önermem. Sebebine gelince tamamen kişisel tercihim kesinlikle odun bir gitar squier. Yahama rbx374-375 ise gayet akıcı ve modern bir gitar. Sapın kalınlığını bahane edenleri anlamıyorum ileride musicman stingay 5 veya fender precision bas aldıklarında ne halt edecekler merak ediyorum ? Klavyesi de gayet akıcı, gövde tasarımı çok büyük olmayan gayet rahat bir bas gitar. Ancak şunu söyleyeyim humbuckerlı ve aktif manyetik.. Doğal tondan kastınız o köprü veya ağaç tonundan gelen boğuk parmak vuruşlarıysa bu bas gitardan uzak durun. Ayrıca tonları hafif değil aksine oldukça güçlü.
      Bb 414 olayına gelince, kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir gitar bana kalırsa squier bas gitarlardan çok çok daha iyi gitar performans vereceği kesin.
      Bu iki seçenekten sizin arayışınıza uygun olanı "bb 414" tür diyorum, ancak yine de siz gidin hem squier bas gitarları deneyin(bana kalırsa sakın almayın) hem yamaha bb414 hatta bb614 ü deneyin, beğendiğinizi alın derim..

Yorum

Konun çok yardımcı oldu Ç.Bartu teşekkürler gözümden kaçmış olmalı görmemişim.
        Şu an alternative rock grubum var yeri geldiğinde sıcak tonlar yeri geldiğinde biraz daha sert tonlara ihtiyacım var. Zaten bu yüzden bu iki gitar arasında kaldım. Ama bendede bb414 daha ağır bastı. Bakalım iki gitarıda bir deneyeyim o zaman birinde karar kılarım.
        Yinede ön bilgi yararlı oldu teşekkürler.

Yorum

squier in vibe jazzbas 60s modelinin odun olduğuna kesinlikle katılmıyorum herneyse._MoSt_ özel mesaj attım sana komşu.

Yorum

babacım bence rbx al yamaha çok güzel tonları var

Yorum

Açıkçası bb414'ü hiç denemedim ama rbx374 kullanıyorum ve gitarımdan memnunum ama aradığınız şey hafif tonsa rbx uygun değildir size. Bu gitar oldukça güçlü manyetiklere sahiptir, aktif bir basstır, kendini gösterir. Hı bahsi geçmiş madem onu da söyleyeyim Ç.Bartu gibi ben de square tavsiye etmiyorum.

Yorum

Aslında odunluk da göreceli bir kavramdır.
                Mesela sizin basçınız rbx i kaba bulmuş çünkü kullandığı model 5 telli, ibanez sr serisi gibi incecik bir sapı yok ,caz baslar gibi git gide incelen bir sap değil ve 24 perde. Ton olarak da çift humbucker olduğu için epey gür.
                Bana göre de odun bas gitar single manyetik,perde sayısı az ve kafa kısmındaki burguların dördünün bir yere dizili olmasından dolayı(bildiğimiz fenderler yahu) sapın yarısı kadar uzunluğu olan o kafanın insanda çalarken rahatsızlık ,sinir bozukluğu yarattığı bas gitardır. Basit geliyor bana 2 tane tekli manyetikli perde sayısı az, sırf o kafanın şekli için ağız açık bakılan kızıl pickguardlı caz baslar. Mantıklı gelmiyor gidip caz bas serisi almak. Dert ton ise zaten sıcak tonlu daha bir dünya bas gitar var piyasada.
                Yamaha rbx e bulaşma, ton olarak çok moderndir doğal tonlar yakalayamassın ilk başta sevsen de sonra değiştirmek istersin, dediğim gibi testamentin çamaşır ipi gibi tonu olan bas tonlarının hastası değilsen bulaşma.
                Git squier vibe 60 caz bası da dene,hatta mydukkanda da olacaktı vintage modified modeli onu da dene, ha bir de bb 414 ü dene beğendiğini al.

Yorum

Yamaha RBX 374 modellerinin tonları sert. Bazı RBX serisi gitarları denemedim. Bu modellerin tonları hep sert. Hatta Yamaha RBX 270J serisini 4-5 ay gibi bi süre kullandım. Doğal ve hafif tonlar istiyorsan pek tavsiye etmem. Yamaha BB414 ile hoş hafif tonlar elde edebilirsin..

Yorum

teşekkürler

Yorum

Aslında şikayet edilecek pek yanı yok bu gitarın. Etli sap olması bir dezavantaj değil.
                      Tonalite muhabbetine gelirsek eğer ; Gitarın tonu sert veya güçlü olsun olmasın eğer çalmasını biliyorsan yumuşatmasını da bilirsin , bu muhabbetin tuşe ile alakası çok fazla. Ne ltd lerden Esp lerden pamuk gibi tonlar çıkardım , çıkardılar. Gitarın tonu pedallarla da istenilen kıvama gelir. Ben bu gitarla pop ta çaldım , türkü hicaz da ve gayette götürdü , çünkü her şey senin elinde.
                      Örn : Cam gibi tonu olan bir musicman i , İsmail Soyberk çaldığında gayette normal çıkıyor sesi değil mi ? Bb serisini pek yakından bilmiyorum bir şey söyleyemeyeceğim.

Yorum

rbx serisi her yola gelen bir seridir tercihini o yönde kullanmanı tavsiye eder alacak olursan siyah rbx 374ümü uygun fiytla sana veririm :]

Yorum

yamaha bb414 alcam

merhaba arkadaşlar yamaha bb414 almayı düşünüyorum blues grubum var doğal tonlar arıyorum forumda araştırdım fakat mesela metala geçtiğimde gitarı değiştirmemmi gerek yoksa bu gitarlada metal yapılırmı youtubede yamaha bb414 rammstein cover yapanlar var..
                          birde gitarın sapı vs. rahatmı birde grupla çalarken ses arkada kalırmı ?

Yorum

yamaha rbx374 sana gitmez madem o kadar çok sert müzikle işin yok bb414 hakkında bilgim yok ama ben rbx375 kullanıcısıyım gitardan çokmemnunum bana çok rahat gelen bi gitar oldu ama sen sakin şarkılar çalcaksan vazgeç bu modelden

Yorum

4 yıldır BB414 kullanıyorum. Vintage tonlar arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Pasif bir bass gitar olmasına rağmen tonları oldukca güçlü. Ben burdayım diyen bir yapısı var. Klavyesi oldukca rahat. Rbx i denemiştim ve klavyesi 414 e göre çok rahatsız gelmişti. Tabiyki bunda alışmamış olmamında etkisi vardır. Ama iki gitarıda kullanmayan biri bb414 de daha rahat edecektir diye düşünüyorum. Fiyatına göre mükemmel bir bas..Gitarist arkadaşlarım bile denediklerinde hayran kalıyorlar..
                              Reklam gibi oldu ama satmayı düşünmüyorum

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...