Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bass gitarda tel seçimi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

citizenerased isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    D'addario Prosteels 0.40 Super Light kullanıyorum slap tonu çok parlak ve treble modda gerçekten müthiş bir randıman alıyorsun. Kesinlikle öneririm. Her gün 2-3 saat çalışıp haftasonları stüdyoya gitmeme rağmen 3-4 ay kadar aynı tonu koruyabiliyorum düzenli olarak bakımını yaptığım takdirde. Fiyatları da gayet iyi.
    Parlak metal tonlar için de uygun mudur acaba??

Yorum

D'addario Nickel Wound piyasada çok fazla bulunan ve bir çok basçı tarafından tercih edilen bir model. Söylenildiği gibi tonların kısa sürede çamurlaştığı doğru olmakla beraber, çok fazla kötüye gittiği söylenemez. Üstelik ucuz bir tel. Metal, çıtır çıtır tonlar almak istendiğinde veya hafif fretless tonlar istendiğinde bunları ortalama düzeyde karşılayabilir.

Yorum

Ben DR Lo-Rider 40 kullanıyorum. Uzun ömürlü, güzel tel. D'addario denilen tel 1 ayda saçma bir hale gelir. Ben 6 ayda bir değiştiriyorum telimi ve yeni tel taktığımda hala eski tellerin tam anlamıyla tonu yitirmemiş olduğunu farkediyorum. Ama kim ne derse desin öyle yorumlarla alınmıyor tel. Deneyip görmelisin. Ben 2-3 marka denedim en sonunda DR kesin tercihim oldu. Belki ileride başka markalar da denerim. Böyle böyle bulunuyor uygun tel.

Yorum

D'adario .040 ve Fender'in gitarin ustunde gelen .045'lik tellerini kullandim. Nikel tel kullanmanizi tavsiye ederim. Tel kalinligi inceldikce slap atmak daha rahat ve tonlari guzel olur.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          Initializing Tabs & loading Content...
          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
          X