Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bass gitarda tel seçimi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Eğitim Bass gitarda tel seçimi

Arkadaşlar bass gitarda tel seçimi hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim ince tel mi kullanmak iyidir kalın tel mi ne gibi farklılıklar vardır ve siz ne kullanıyorsunuz teşekkürler.

İnce veya kalın tel kullanmak senin ne tarz çaldığına bağlı. Eğer hafif tonlar kullanıyorsan fenderin güzel telleri var. D'addario'nunda pahalı ama güzel telleri var

Yorum

Sakın stagg alma. Hata yaptım 2 tane aldım 1 ayda gitti hadi slap atmaktandır belki dedim öyle çok kuvvetli bir şekilde de slap atmıyorum bana dayanıksız geldi yani. D'addario'nun tellerini önerebilirim biraz fiyatlı ama iyi tellerdir.

Yorum

Dean Markley kullan tavsiyemdir hem en ünlü bas gitaristlerin kullandığı bir markadır

Yorum

Arkadaşlar Elixr 4ever diyorum başka da birşey demiyorum.
          4 tellide Medium, Light ve Super Light olmak üzere 3 seçneği var

Ama 4 telli 55 ,5 telli takımı da 75 € civarı ben aldım canavar gibi tel
          Son güncelleyen inferno90; 20-10-2010, 01:03.

Yorum

Ernie Ball da çok iyidir özellikle fiyat kalite açısından yaklaşık 20 dolar civarlarında telleri dayanıklı ve uzun ömürlü

Yorum

Auto Sound .45lik kullandım kemik tonu süperdi.1-2 haftaya tonları kayboldu ama

Yorum

Daha çok blues ve hard rock arası için ne tavsiye edersiniz bu arada 5 tel

Yorum

45-.. çelik hepsine gider.
                  nasıl telden hoşlandığınızı kendiniz farkedene kadar standarttan şaşmamak bence ideal.

ben kendim Thomastik Infeld Nikel Roundwound ve DR high beams lite tercih ediyorum.

Yorum

inferno90 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    Arkadaşlar Elixr 4ever diyorum başka da birşey demiyorum.
                    4 tellide Medium, Light ve Super Light olmak üzere 3 seçneği var

Ama 4 telli 55 ,5 telli takımı da 75 € civarı ben aldım canavar gibi tel
                    Elixir tellerin fiyatları çok pahalı ve bence o kadar harikulade tellerde değil. Bassta denemedim şansım olmadı ama elektro gitarda denemiştim hiç hoşuma gitmemişti fazla sert gelmişti ; ama tabi kişiden kişiyede değişir bu.

Ernie Ball alabilirsin hem ucuzdur hem uzun ömürlüdür güzelde ses alırsın.

Bu arada Fender için hafif tonlar demişler çok merak ettim alıcam bir takım

Yorum

D'addario Nickel Wound hakkında bir fikriniz var mıdır acaba? Bir arkadaşım önerdi fakat nedense D'addario ya ısınamadım bir türlü

Yorum

Aman, daddario alma. Önerilen bir tel değil, tonu ilk başta aşırı parlak fakat 1 haftada çamurlaşıyor. Eğer 1-2 haftada bir tel değiştirme olanağın varsa alabilirsin.
                        Elixir teller flatwound yani sarımsız, düz teller olduğu için paslanma derdi falan yok. Ancak sorun şu, tonlarının aşırı parlak olduğu söylenemez genelde daha boğuk,kapalı tonlar veriyor. Fiyatları yüksektir fakat oldukça uzun süre kullanılan tellerdir. Perdesiz bas gitar çalanlar tercih eder genelde.
                        Dean Markley teller genelde önerilir, DR teller çok fazla kullanılıyor. Ben de yakınlarda tel alacağım dean markley solidbass'ı deneyeceğim. Denedikten sonra yorumları yazarım.
                        Bas gitarla ilgili bazı forumlarda bu teller hakkında oldukça geniş yorumlar mevcut, bakmanı tavsiye ederim.

Yorum

Benim bas gitardaki favori tellerim bir İngiliz markasıdır. Mydukkan açılsa linkini de verebilirdim ama malesef... Neyse, 0.40 teller. El yapımı (arkasında öyle yazıyordu paketinin) teller ve hem slap-poping hem de walking bass rahat yapılıyor. Ambalajın üzerinde aslan resmi var. Linkini verecektim ama bulamadım kusura bakma.
                          Son güncelleyen acdcandemir96; 22-01-2011, 20:17.

Yorum

Ç. Bartu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Aman, daddario alma. Önerilen bir tel değil, tonu ilk başta aşırı parlak fakat 1 haftada çamurlaşıyor. Eğer 1-2 haftada bir tel değiştirme olanağın varsa alabilirsin.
                            Elixir teller flatwound yani sarımsız, düz teller olduğu için paslanma derdi falan yok. Ancak sorun şu, tonlarının aşırı parlak olduğu söylenemez genelde daha boğuk,kapalı tonlar veriyor. Fiyatları yüksektir fakat oldukça uzun süre kullanılan tellerdir. Perdesiz bas gitar çalanlar tercih eder genelde.
                            Dean Markley teller genelde önerilir, DR teller çok fazla kullanılıyor. Ben de yakınlarda tel alacağım dean markley solidbass'ı deneyeceğim. Denedikten sonra yorumları yazarım.
                            Bas gitarla ilgili bazı forumlarda bu teller hakkında oldukça geniş yorumlar mevcut, bakmanı tavsiye ederim.
                            D'addario tellerin tonlarını çok fazla korumadıklarını ben de duydum fakat bazı modeller bu genellemeye uymuyormuş. Bunu özellikle Nickel Wound ve Prosteels yani çok da ucuz olmayan modelleri için duydum. Kullanan bir arkadaşım tonunu her kullanımdan sonra bir havluyla kurutulduğu taktirde 2 3 ay koruduğunu soyledi. Bu modellerden denemiş birisi varsa yorum yazsın lütfen

Yorum

D'addario Prosteels 0.40 Super Light kullanıyorum slap tonu çok parlak ve treble modda gerçekten müthiş bir randıman alıyorsun. Kesinlikle öneririm. Her gün 2-3 saat çalışıp haftasonları stüdyoya gitmeme rağmen 3-4 ay kadar aynı tonu koruyabiliyorum düzenli olarak bakımını yaptığım takdirde. Fiyatları da gayet iyi.
                              Son güncelleyen citizenerased; 08-03-2011, 18:41.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X