Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Neden Bayan Basist?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Bkz: Sonic Syndicate'in afet basçısı Karin Axelsson :tap:

Yorum

edizkralll isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      kadın*erkek eşittir ama ortada üst bir erkek basçıyla kapısacak teknikte bi bayan olmadıgı icin böyle konsuyorm.
      Oya Erkaya'yı bir araştır dostum.

Arkadaşlar Oya Erkaya,Uzman TV'de bas ile ilgili röportajlar yayınlamış.Reklam olmasın ama izleyebilirsiniz.

Yorum

onu bunu bilmem de necrophagist, obscura, quo vadis bassistleri kadar calan varsa taparım.

Yorum

teknik death metal çalabilen kadın basçı yoktur basçı için hız kasıntı **** cidden penayla çalıyosanız teller çok kalın parmakla çalıyosanız parmakla hzılanınca nota vurgusu düşüyo kasıntı bişey

hız bir kimsenin iyi çok iyi çaldığını belirlemez iyi çaldığını belirler

Yorum

sasquash isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            elektroda parmaklarını haşat etmek istemediklerinden olabilir
            Pardon da elektro mu parmaklarla çalınıyor bass mı ?

Ayrıca bass gitar elektroya göre daha feminen duruyor bence. Ne bileyim uzun sap, parmakla çalmak olsun ,popping slapping olayları acılıdır da biraz.Bassın bayanlara uyduğu görüşünde değilim(İstisnalar kaideyi bozmaz)
            Son güncelleyen inferno90; 08-11-2010, 01:26.

Yorum

kolay olduğu ve çoğu müziğin alt yapsı olduğundan olabilir elektro olmayınca cok hoş bir müzik oluyor ve kızlarında hoşuna gidiyor misal benim ablam red hot chilli papers dinlettim bass gitara merk saldı

Yorum

Bence bayanlara bas gitar ve rock, metal çok yakışıyor tabi belli bir ölçüde tutulduğu zaman Hayley Williams en iyi örnek bassla alakası yok ama Bence bayanlara bass gitar elektro gitar çok yakışıyor.Güzele ne yakışmaz Sonuç olarak bayanlara bence bass çok yakışıyor ve daha çok bass seçme sebepleri ellerinin nasır tutmamasını istemeleri

Yorum

kskksk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  kolay olduğu ve çoğu müziğin alt yapsı olduğundan olabilir elektro olmayınca cok hoş bir müzik oluyor ve kızlarında hoşuna gidiyor misal benim ablam red hot chilli papers dinlettim bass gitara merk saldı
                  Nasıl kolay ya. Bass gitarda olduğu kadar ritmin, tuşenin önemli olduğu bir enstruman var mı. Ayrıca kendin bile diyorsun çoğu müziğin altyapısının bass gitar olduğunu.Kolay olduğunu nasıl düşünebiliyorsun anlamadım.Kendinle çelişiyorsun

Yorum

..

inferno90 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    Nasıl kolay ya. Bass gitarda olduğu kadar ritmin, tuşenin önemli olduğu bir enstruman var mı. Ayrıca kendin bile diyorsun çoğu müziğin altyapısının bass gitar olduğunu.Kolay olduğunu nasıl düşünebiliyorsun anlamadım.Kendinle çelişiyorsun
                    ya tabikide hiç bir enstruman kolay değildir ama düşünülürse bi elektrodan davuldan daha kolay

Yorum

kskksk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      ya tabikide hiç bir enstruman kolay değildir ama düşünülürse bi elektrodan davuldan daha kolay
                      bence konuşmaya devam etme

Yorum

..

inferno90 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        bence konuşmaya devam etme
                        sence bi bass gitar eletrodan daha mı kolay ilk önce bi düşün ben olabilir diyorum sadece bi elektorda solo atmak dan daha kolay sonuçta ben kötülemiyroum sadece diğerleriyle karşılaştırınca daha kolay olduğunu söylüyorum

Yorum

Hiç bir enstrüman birbiriyle karşılaştırılamaz.

Hafif uzun boylu kalıplı bayanlara bas gitar yakişiyor ama ben bayanların bu işe girmemesi taraftarıyım çünkü biz erkek basçıların işimizi elimizden alıyorlar ilgi bayanlara kayıyor

Yorum

Elektrodan kolay diyen arkadaşlar sadece sesi 1 oktav bas ve arkada kalmaya yönelik bir sesi olduğundan kolay sanıyolar o perdelere alışma süreci daha zor çoğu şeyi daha zor elektrodan ama asla elektro bastan daha zor bas elektrodan daha zor diye yargılar yoktur insanına göre değişir
                            (hem bas çalıyorum hem solo gitaristlik yapıyorum bilgiliyim epey bu konuda)

Yorum

müzik bilgisiz bassçı olmaz çoğunlukla.elektro gitarı nota bilgisi olmayan çok insan çalar misal ben.fakat bassçı öyle değil.bassistlerin %70-80 i belki daha fazlası klasik gitar almıştır eline sonra bassa geçmiştir.yani ben şunu kabul ediyorum ki bugüne kadar çalıştığım bassçılar benden çok daha hakimdi müziğe kağıt üstünde olun enstrumanlar üzerinde olsun.ritm duyguları gitaristlerden daha çok geliştiği için bateri çalmaları da kolay olur.bassçı emektardır kısaca.geri planda kalırlar çoğu zaman havalı gitaristlerin kendini beğenmiş vokallerin arkasında kalırlar ama biz her zaman iyi bir bassçıya muhtacız.ben bir gitaristim ve vokalistim bunları kabul ediyorum ve gözlemlerime dayanarak söylüyorum.hatamız varsa af ola.ben bayan gitarist tercih etmem lise çağlarında evden çıkması zor olur.erkek evine pek gelemez.hangi çağda yaşıyosunuz demeyin başıma gelenler.hem genelde erkekler daha bir ağır duruyor sahnede.unutmadan;akdeniz akşamları çalana da gitarist diyoruz malmsteen den döktürene de.onun için bass daha kolay diye ithamlarda bulunmayın kanaatimce.bass çok zor bi enstruman.baba gitar soloları gibi baba bass soloları da var.elektronik gitarda hammer-on pull-off ların varolduğu gibi bass gitarda slap ler var.bassçılara saygım sonsuz ama erkek bassçı tercihimdir.
                              Son güncelleyen orfe07; 19-11-2010, 12:29.

Yorum

valla neden seçiyorlar bilemiyorum ne desem boş ama . bi yana bas gitar çok yakışıyo ..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X