Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Neden Bayan Basist?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

elektroda parmaklarını haşat etmek istemediklerinden olabilir

Yorum

şimdi bana sorarsanız hani bas gitar diğer elektıro gitarlara göre daha görkemli sert duruyo belki bi bağdaşlık kurula bilir

Yorum

bayanlara bass gitar gibi kaba bşyi hiç yakştrmyorum valla ben en iisi erkkler bu işte kızlar gtsn flüt çalsn xD **** vokal taklsn
        Yazdığınız mesaj eğer bir müzik eseri olsaydı, aşağıdaki ses dosyası gibi olurdu...

Kelimeleri olduğu gibi, en doğru şekilde kullanırsanız, yazdığınız mesaj anlam kazanacak...
        Tıpkı aşağıdaki ikinci ses dosyasındaki gibi...

Lütfen mesajınızı düzenleyip bu uyarıyı silin.
        Son güncelleyen mygitar; 19-04-2009, 23:56.

Yorum

ben de bass gitar çalyrm. bass çalan bayanlardan yani bas gitar aklımda yoktu ama stdyoda fln denedik bi. hem çok yakştırdılar hem de çok kolay geldi, en azndan onca zaman aldığm klasik batı müziği eğitiminden sora çldğm parçaları ağacın tepesinde de suyun üstünde de çalarm dieblrm (slap i saymazsak) piyasa müziği bi yerde...

++ basın şöle bi kolaylıığı var. hata yaptğnızda farkedilmeden kıvırmak kolay ****
          ++ sesi çok gzll
          ++çalması bence elektrodan zewklii
          daha ne denebilriki? :d bası çok sewyrm

Yorum

screamdo isimli üyeden alıntı Mesajı göster

++ sesi çok gzll
            ++çalması bence elektrodan zewklii
            daha ne denebilriki? :d bası çok sewyrm
            bu 2 özellik yeterde artar zaten

Yorum

belli bir seviyeye kadar daha kolay bi şekilde daha indirgenmiş olarak ögrenilip sahneye ckacak seviyeye gelinebildiginden oslagerek.bas gitar calmak daha kolaydır demiyorum ama şarkıda akorlar üzerinden nota basmaktan ötesini yapabilen 1-2 bayan basçı hariç dinlemedim.ya da güzel gamlar sweep ler duymak her insan ister ama bi bayandan duyamadım henüz hiç...ve malesef genelde gördüğüm duydugum "sahneye cıkıyosa ok dir abi calıyo ki cıkıyo calıyo ki gruba girmiş" noktasının yeterli gelip aşılmamasıdır.yine de bu ortamda bile iyi bir erkek basçı iyi bir bayan basçıyı ezer kanısındayım teknik açıdan.kadın*erkek eşittir ama ortada üst bir erkek basçıyla kapısacak teknikte bi bayan olmadıgı icin böyle konsuyorm.

Yorum

bayan bile olsam ben yine elektroyu tercıih ederdim çünkü basçılar herzaman arkaplanda kalıyorlar

Yorum

fender17 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  bayan bile olsam ben yine elektroyu tercıih ederdim çünkü basçılar herzaman arkaplanda kalıyorlar
                  Önplanı izleyen zaten müzikten anlamıyordur veya anlasada birşeyi düşünüyordur.
                  Arkaplanı izleyen zaten birşey bilmiyordur veya ayrıntıyı bulmaya çalışıyordur

Yorum

ama bas zaten solo enstrumanı değildir kontrbas gibi düşün orkestrada kontrabas ta solo değildir genelde keman solo çalar

Yorum

Enis e katılıyorum.

Yorum

Bir kere basçıyla çok güzel kapışmıştık O slaplar atmıştı ben de tappingler atmıştım, çok zevkli ya böyle olunca

Yorum

buyrun iyi bir kadın bassçı:

Kim Clarke (kimclarkeonbass)'s profile on Myspace, the place where people come to connect, discover, and share.

Yorum

Bayanlar çünkü bası genel olarak (bu foruma bakılırsa) erkeklerden daha çok seviyorda ondan. Bildiğimiz üzere bass gitar gitarlara göre büyük, etli butlu ve ağır bir enstrüman. Bayanlarda ince yapılı narin varlıklar. Bass üzerlerinde kötü duruyor, büyük duruyor ve yakışmıyor. Tüm bunlara rağmen piyasada bayan basçılarımız varki ne mutlu bize. Bu bayanlarınmızın cidden müzik yapmak içinde olduklarını gösteren en ufak etken bence. Bazı durumlarda değişebiliyor tabi. Gruplar bazen kız arkadaşlarına vs... bas verip popüler olmak isteyebiliyor. Ayrıca bazı abazan gruplarda (sapık tabiri uygundur) bayan bassçıyı tercih edebilmektedirler. Profesyonel olarak gördüğümüz bayan basçılarımız cidden güzel şeyler yapıyorlar. Enstümanını çok seviyor hepsi.

Yorum

warlock isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              oya erkaya ismini araştırmadan bu konu hakkında çok fazla atıp tutmayın bence arkadaşlar,tek yapmanız gereken google a oya erkaya yazıp aratmak,bulabileceklerinize ufak bir örnek vermek gerekirse,

1999 yılında London Music School'un bas gitar bölümününden 'Bassist of the Year' sertifikası ile mezun oldu.

cümlesi yeterli olacaktır sanırım.

ha tabi yurtdışında da bir çok isim var bayan bassçıya örnek olarak,lynne davis mesela,ama oya erkaya bizden,içimizden bir örnek,ve dünya çapında tescilli.
                              Bas uzmani, groove dehasi. Basarisini calismasina ve isine sundugu sevgiye borclu oldugunu dusundugum biri. Caldiklariyla, ogrettikleriyle muzige karsi kisitli bakis acimi genisleten, yaraticiligi ile, notalari akıllara zarar bıcımde birlestirmesi ile, caldigi parcanin altyapisini adeta islemesiyle örnek alıcagım ınsan.
                              OYA ERKAYA. Kesınlıkle dıkkate alınması gereken bır ısım.

:rock:

Yorum

ben de bayan bir basistim. ben hiç bayan bas gitariste rastlamadım. parmaklarım acır tırnağım kırılır diye düşünen de çok ben bas gitar çalabilmek için neler çektim . özellikle babamdan ama sonuçta hırslıydım kendime uygun enstrumanı bulmuştum .

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X