Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Neden Bayan Basist?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

bende 2 yıldır gitar çalıyorum elektro ve akustik gitar ikisini de çalıyordum ve hep bassa isteyim vardı.Biz kız değilim ama bassın sesi bana göre çok doğal bi sese sahip çok karizmatik bi sese çekici bi sesi var yani insnı çekiyor

Yorum

Aslında bakarsanız kskksk arkadaşımız bir yerde haklı bas gitar elektroya göre daha kolaydır. !DIŞARIDAN BAKILDIĞINDA! Mesela açın bir şarkı bakın bas tablarına elektroya göre daha yavaş daha basittir ama bu sadece şarkı çalan insan için öyledir mesela o insan eline bas gitar alıp bir şarkıya takır takır eşlik edemez bir şarkıyı oturup yorumlayamaz veya beste yapamaz bas gitarın zorluğu bence basılan nota sayısı değilde teknik ve armoni olayıdır.

Ve bence bayanlara bas gitar inanılmaz yakışıyor.
      Son güncelleyen _Çağıl; 09-02-2011, 02:51.

Yorum

bikauğz hatunlara bas yakışır, hatuna bası verdin mi kaldırmasını bilir, tatlıdır, canandır, aynen öyledir.

Yorum

önceki mesajlarda bir arkadaş "bass gitar çalan kızlar genelde cüsseli yapılı insanlar oluyolar çekici olmuyorlar genelde" demiş.
          O arkadaşa The Subways'e bir göz atmasını istiyorum Charlotte Cooper ın üzerine bayan basçı tanımam

Yorum

teddypicker24 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            önceki mesajlarda bir arkadaş "bass gitar çalan kızlar genelde cüsseli yapılı insanlar oluyolar çekici olmuyorlar genelde" demiş.
            O arkadaşa The Subways'e bir göz atmasını istiyorum Charlotte Cooper ın üzerine bayan basçı tanımam
            bayan basistlerin sebebini bilemedim, ama the subways'le dolaylı yoldan beni tanıştırdığın için şu an mutlu oldum

Yorum

bayanlara çok yakıştığı içindir:P

Yorum

Bence kesinlikle çok ateşli(çekici diyelim) duruyor.

Yorum

4 yıl önce başlamıştım bas gitara. Bunun sebebi aslında elektro gitardan biraz korkuyor olmamdı Çünkü izlerken o gitar tekniklerini yapamam gibi geliyordu -ki bunlar 14 yaşındaki düşüncelerimdi- o yüzden bas gitar almıştım Bu aralar tüm bas gitar ekipmanlarımı satmaya çalışıyorum, çünkü zamanında yapamam dediğim tüm teknikleri az çok kavradım ve gerçekten iş çalışmakla alakalıymış. Ekipmanlarımı satıp biriktirdiğim paranın üstüne katıp sağlam bir elektro gitar alacağım.

4 yıllık bas gitar deneyimi bana sadece disiplin kattı ve biraz bel ağrısı

Bir bayanın bas gitara başlama ve bırakma serüvenini özetlemeye çalıştım.

Yorum

Kadınlar davul ve bası sever. Çalması daha kolaydır. Zaten bakınca öyle kompleks hareketler görmezsiniz. Amaç sahnede olmaksa onlara en rahatı bas ve davul oluyor. Gitar çalan kadınlar da var ve onlar da sade çalıyorlar, erkekler gibi sürekli gam çeken istisna bir iki kadından başkası yoktur. Ama çok yakışır, sahnede olsunlar birşekilde...

Yorum

Atalay_Ant isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Kadınlar davul ve bası sever. Çalması daha kolaydır. Zaten bakınca öyle kompleks hareketler görmezsiniz. Amaç sahnede olmaksa onlara en rahatı bas ve davul oluyor. Gitar çalan kadınlar da var ve onlar da sade çalıyorlar, erkekler gibi sürekli gam çeken istisna bir iki kadından başkası yoktur. Ama çok yakışır, sahnede olsunlar birşekilde...
                      Saf bir erkekten dinledik herhalde bunu. Sanırım kolay zannediyorsun davul ve bas gitar enstrümanlarını. Çalışmanın sınırı olmadığına göre bir enstrüman diğerinden zor veya kolay değildir.

Yorum

Aslında çoğu bayan gitarist gruptaki bir elemanın ya en yakın arkadaşıdır, ya da duygusal bir ilişkisi olmuştur zamanında. Bas gitarist de her zaman bulunmadığından, grup elemanları stüdyoya gelip sadece oturan bayanın eline bas gitarı tutuşturur ve olaylar gelişir. Sadece uyum sağlamakla kalmaz bazıları, grubun temel taşlarından biri olur.

Genellikle bayanların parmakları kısadır, bu da bas gitar için elverişli olmalarını sağlar. Gitarın karmaşıklığını kaldıramaz diye bir yorum yapamam, aksine gitarı çok da iyi kullanabilirler ama zaman ayırmazlar.

Bas gitar çalan bir bayanın elini tutmak, askerlik arkadaşınızın elini tutmaya benzeyebilir bazen. Bu da kötü yönüdür olayın.

Tarihteki bayan basçılara bakarsanız olayların böyle geliştiğini az çok görürsünüz.

Yorum

2 yıldır gitar çalıyorum ve bugün bas çaliyim dedim ve bayağı zorlandım o kısa parmaklarla kızlar nasıl bas çalıyor anlamıyorum.

Yorum

Bayanlar bayanlar görürse bu yorumumu kızmasınlar ama, hani araba kullanırken birden önünde ki araba durursa ayyyyyyyyyyy die çığlık atar frene basmayı unutur ya erkek ise bu durumda vayy bilmemnesini bilmemnapdımın der caaaaaarrrttt die frene koyar direksiyonla allem eder kullem eder erkekler bu şekilde hızlı ani şeylere hazır bayanlar değil bass gitar sakin daha kuğul bi alet bu sebepdendir belki

Yorum

Belki de kendilerine elektro gitarı yakıştırmadıklarından bas'a başlıyorlardır, kim bilir. Ama yakışanı var, yakışmayanı var. Şahsi fikrime göre kadınlara yakışmıyor.

Yorum

eric clapton'ın arkasında kıvırcık bi bassist vardı bayan ilk gördüğüm oydu bass çalmaya başladığım yıllarda garip gelmişti kıza yakışmıyodu ama hakkını yemiyim süper çalıyordu sonra diğer örneklerle karşılaşınca farklı bi olaymış gibi görünmekten çıktı alışıyo insan ya bassist olmasam grubuma bayan bulmak isterdim şekil olurdu

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X