Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Les Paul klavyesi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Les Paul klavyesi

pek çok konuda çeşitli şeyler okumama rağmen bu konuda kesin bir bilgi alamadım .
    epi-les paullerin klavyesi için kalın-rahatsız gibi şeyler duydum . muhakkak kişiden kişiye değişecek bir durumdur ama internette izlediğim performanslarda hızlı zor şarkılarda les paul çalanları pek görmedim genellikle ibanez gitarlar kullanılıyor . ne düşünüyorsunuz bu konuda

Zor parçalardan kastın teknik parçalarsa evet bir les paulün işi olmaz çünkü klavyesinden ziyade sabit köprülü ve tonu fazla baslı bir gitar. Tuşesinin zorunu sapın kalınlığından ziyade küçük oluşu.
    Kalın sap çalınmaz gidin ibanez alın mantığına da katılmıyorum ,iyi gitar çalan her türlü çalar ki kalın bir sap kötü veya rahatsız olduğunu da göstermez ki.
    Teknik parçalarda Jackson,Schecter,İbanez vb. gitarların kullanılmasının temel nedeni o türe uygun köprü ve tonu barındıran modern gitarlar olmalarıdır.
    Son güncelleyen Ç. Bartu; 08-09-2010, 00:16.

Yorum

Ç. Bartu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Teknik parçalarda Jackson,Schecter,İbanez vb. gitarların kullanılmasının temel nedeni o türe uygun köprü ve tonu barındıran modern gitarlar olmalarıdır.
      Bu kısma bir Gibson LP kullanıcısı olarak katılıyorum. Kalkıpta bir Steve Vai parçasını çalamazsın örneğin sırf sabit köprü olayından dolayı. Ayrıca zor pozisyonlar lp ile de çalınabilir. Örneğin Slash, Zakk Wylde Lp kullanır şimdi aklıma gelenler bunlar, ama zor pozisyon bakışı kişiden kişiye de değişir. :beer: Bir de eklemek istediğim bir şey var LP lerde bend aşırı rahattır.
      Son güncelleyen kocaman_93; 08-09-2010, 00:48.

Yorum

yani bu iki mesajdan çıkarılacak sonuç bahsettiğim tarzda parçaların les paullerde çalınmama nedeni klavyeyle pek ilgili değil . köprü yapısı ve tonu nedeniyle diğer gitarlar seçiliyor .
        başka bilgisi olan arkadaş varsa da paylaşşsın lütfen . belki les paul düşünüp bu konu yüzünden vazgeçen arkadaşlar vardır

Yorum

Bende les paul var ve her zaman les paul tercih etmek istemişimdir. Tam bir ton harikası gitar. İbanez'de prosesör kullandığım zaman sahnede veya studyo da bi zamandan sonra bare bastığım tüm notalar aynı gibi geliyodu. Les paul gitarın maun ağacına özgü bas karakteristliğinden midir bilmem ki aynı prosesör aynı setup tüm notaları hissediyorum. Ayrıca öyle extreme bi solo atmayacaksanız floyd rose u sadece tel çekmek için kullanıcaksanız les paulun klavvyesi gayet rahat ! Ayrıca bendler de mükkemel. Klavye kavramı kişiden kişiye göre değişir bence. Ben klasik gitardan elektro gitara geçtiğimden dolayı les paulun klavyesi normal geliyor. Ancak bi ibanez bir cort ile başlasam gitara bir les paul klavyesi çok kalın gelirdi diye düşünüyorum.

Yorum

shusshe isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Bende les paul var ve her zaman les paul tercih etmek istemişimdir. Tam bir ton harikası gitar. İbanez'de prosesör kullandığım zaman sahnede veya studyo da bi zamandan sonra bare bastığım tüm notalar aynı gibi geliyodu. Les paul gitarın maun ağacına özgü bas karakteristliğinden midir bilmem ki aynı prosesör aynı setup tüm notaları hissediyorum. Ayrıca öyle extreme bi solo atmayacaksanız floyd rose u sadece tel çekmek için kullanıcaksanız les paulun klavvyesi gayet rahat ! Ayrıca bendler de mükkemel. Klavye kavramı kişiden kişiye göre değişir bence. Ben klasik gitardan elektro gitara geçtiğimden dolayı les paulun klavyesi normal geliyor. Ancak bi ibanez bir cort ile başlasam gitara bir les paul klavyesi çok kalın gelirdi diye düşünüyorum.
            Hemen hemen yakın yorumlar. Ben Ibanez'le başladım ama sorun yok.

Yorum

zaten oldum olası floyd rose ' a karşı bi soğukluğum vardı . tabi bu kişiden kişiye değişebilecek bir tercih .
              ve sanırım les paulün tonuna etki eden bir diğer unsur da zaten klavyesi . belki klavyesi öyle olmasaydı daha farklı bir ton verecekti gitar

Yorum

Başparmağınızı hep klavyenin arkasında tutuyorsanız LP ve Strat almayın. Eğer kanca gibi başparmağınızı klavyenin üstüne koyarak çalıyorsanız LP, Strat ve Tele uygundur.

Yorum

teknik parçalar çalınmaz diyorsunuz siz hiç zakk wylde dinlemediniz mi arkadaşlar yapmayın etmeyin. les paul kullanan ve tekniğin alasını yapan bir çok insan var.

Saygılar :tap:

Yorum

tanerrock isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    teknik parçalar çalınmaz diyorsunuz siz hiç zakk wylde dinlemediniz mi arkadaşlar yapmayın etmeyin. les paul kullanan ve tekniğin alasını yapan bir çok insan var.

Saygılar :tap:
                    Arkadaşım Zakk Wylde 'a gelene kadar çok daha iyi gitaristler mevcut. Tekniğin pek "alasını" bulamıyorum onda, pentatoniklerde gezen bir amca. Neyse bunun iyi-kötü olduğunu tartışmayalım.
                    Les paul bir kere tondan kaybediyor, çok basslı ve kısıtlı bir tonu var . Tutup bariton gitar kullanan veya 24 perde floyd roselu gitar kullanan birinin daha sonra eline 22 perde ufacık tuşeli les paulu çalması cidden zor. Arkadaşım x6 ile progresif metal yapıyor mesela şu an, akrabası gibson les paul aldı gitti onu denedi zerre kadar beğenmedi yani. Olaya illaki "pahalı,adından söz ettiren,markası belli" gitar diye bakmayalım önemli olan bir gitarın beklentilerimizi karşılamasıdır.
                    Ha tamam ben illaki progresif yapılmaz demiyorum, zaten prog rock gruplarının gitaristlerinde les paul görebilirsiniz.(Mesela Camel) Ama işimizi çok daha iyi gören ,ton olarak beklentilerimizi karşılayan gitar yerine gidip les paul almayı doğru bulmuyorum.

Yorum

Bildiğim kadaryla klavyesi kalın ve hızlı mekanik solo atanlar pek bu klavyeyi kullanmıyor. Metal grupların çoğuda kullanmıyor açıkcası. Les paul daha çok blues ve rock müzikte kullanılıyor. Ama tabikide kişisel zevk meselesidir.

Yorum

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Başparmağınızı hep klavyenin arkasında tutuyorsanız LP ve Strat almayın. Eğer kanca gibi başparmağınızı klavyenin üstüne koyarak çalıyorsanız LP, Strat ve Tele uygundur.
                        İşte o 2. si benim =)

Yorum

Nemesea abi metal gitarist leri les paul kullanmaz diyorsun. kirk Türkiye de giban les paul kulandı dahası var mı

Saygılat :tap:

Yorum

tanerrock isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Nemesea abi metal gitarist leri les paul kullanmaz diyorsun. kirk Türkiye de giban les paul kulandı dahası var mı

Saygılat :tap:

çoğu demiş arkadaş

Yorum

Tarza göre gitar seçimi yapılır. mesela prograssive tarzlarında bazı tekniklerin sık kullanıldığı görülmektedir. Legato tremolo teknikleri vs.. Prograssive rock,metal en son gelinen müzik türlerindendir ve yeni modern çağın gitarları bambaşkadır. ancak teknik bazında sweep falan olayında beklentiniz biraz düşebilir.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X