Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Epiphone Les Paul Custom

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Ben ileride Epiphone Les Paul almak istiyorum başka birşey istemiyorum ama bu parmak kısalığı çok mu etkiler alışamaz mıyız zaman içinde

Yorum

simdi soyle birsey var yanlıs anlasılmalar var ilk olarak arkadas demiski -plus -top lar arasında sadece kozmetik fark var diye yanlıs les paul standard plus top all mahogany yani baska bir agac yok plus ve duz standardlar ise mahogany/alder karısımı ki bu da sesleri arasında fark yaratır customun standardlardan farkı aksamın digerlerine gore daha kaliteli olması yanlısım varsa k.bakmayın

Yorum

hmm evet orayı yanlış söylemişim, pluslarda üstteki desenli yeri farklı ağaç, ben gitarımı alırken hem kendim hem de arkadaşlarıma sordurttum, şu istanbul tünel denilen yerdeki esnaflara sormuşlar, custom un içindeki malzemeler standard larla aynıymış, bir iletkenlik farkı yokmuş dediler, ya olsa ne olacak sanki manyetiklerimiz çok iyi, okadar önemli dğeil bence
        emre arkadaşım parmakların ne kadar kısa bilemiyorum, ben hala alşamadım alt perdelerde bend yapıyorum ama yüzük ve serçe parmağımı yetiştiremiyorum, les paul kasa gitar alacakasan kesin dene derim

Yorum

mutlaka bir gün alacağım. 1 kere tünelde denedim, çok hoşuma gitti tam bana göre. ayrıca parmaklarım uzun olduğu için enterese etmez :P

Yorum

yardım

arkadaşlar ben de epiphone les paul custom almayı düşünüyorum ancak pek bir bilgim yok özellikle de fiyatı ile ilgili mümkünse fiyatı ile ilgili bir bilgilendirme verirmisiniz ve buna eş değer hangi gitarı önerirsiniz... teşekkürler...!

Yorum

Güncel yorumlar bekliyoruz arkadaşlar. Benimde kafamı kurcalıyor Epiphone Custom vb.özel isimli modelleri. Kimisinde manyetikleri farklı gözüküyor sitesinde. Daha çok makyajlar farklı galiba. 1500TL civarında bu modelleri almak mümkün şu sıralarda Türkiyede. Aynı model adlarını taşıyan Gibson versiyonları ise 4500TL'ye fırlıyor. Direk üç katı. Şu durumda bizim gibi Hobi takılanlar ne yapmalı. Almak isteyen 10 yıl sonrada olsa alır istediği gitarı. Ama gerek varmı? Yani sadece evde **** arkadaşlarıyla çalan bir amatör (acemi değil hobi amaçlı çalıcı) ton farkını anlayamıyorsa... Ne bileyim, fikirlerinizi, önerilerinizi bekliyorum.

Yorum

Benimde merak ettigim birsey var. Hayatinda hic gitar calmayan birisinin bu gitarla baslamasi dogru olurmu ?

Yorum

Bu mesajı yazdıktan yaklaşık 3 ay sonra Fujigen Les Paul (NCLS-20R) aldım. Her başlık altında paylaşıyorum. Gitarıma gerek görsel gerek tok **** çalınabilirlik olarak aşığım. Tabi mükemmel değil. Gibson LP Standard ve Traditionalları onlarca kez farklı mağazalarda değişik amfilerle denedim. Custom'ların haricinde sadece kendimizi tatmin etmekten başka birşeye yaramayacağına kanaat getirdim. Bunları antiparantez paylaşayım dedim.

Kiralıkceset bence tabiki ucuz bir gitarla başlamakda fayda var. Müzik tarzı değişebiliyor. Ben Metal müzikle başlamışken şimdi sıkı bir Rock hayranıyım. Bu belki ilerde Blues'da olabilir. Ama elimdeki ekipman o tarzada da iş görebilecektir. Sonuçta prof müzik değil yaptığım. Bence ikinci el 500TL geçmeyen bir gitarla başla. Kulaklık prosesörü al (Line6 PocketPOD'u tavsiye ederim. Bir yıldır kullanıyorum.) Bir süre sonra gerçek ekipmanlar alırsın kendine. Aldığın ikinci el gitarlarıda için acımadan elinden çıkarırsın çünkü zaten ikinci el aldın. Zararın az olacak...

Yorum

Cevap icin tesekkur ederim. Acikcasi epiphone les paul gitarlari seviyorum. Bunlar icersinde de en begenileni yanilmiyorsam custom modeli.o yuzden bunu dusundum.tabikide daha uygun fiyatlilar var.mesela goth modeli var lp epiphone.onun hakkinda hicbir bilgim yok.o acaba nasildir ?

Yorum

ben de black beauty almayı düşünüorum amfim de roland cube 20 xl ikisi bi arada güzel olurmu tonları tatmin ediyo mu ???

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                      X