Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Epiphone Les Paul Custom

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Epiphone Les Paul Custom

Selam arkadaşlar ben Epiphone Les Paul Custom almayı düşünüyorum ama bu gitarla ilgili konu bulamadım bu yüzden aklımda bir kaç soru cevapsız kaldı
    1) verilen paraya değermi yoksa o paraya hangi gitarları önerirsiniz (yumuşak tonda - floyd rose olmayan (fark etmez ama olmasa iyi olur)
    2) gitarın üretim yeri neresi bilen arkadaşlar varsa

ve kullanan arkadaşların yorumları -- ilginiz için teşekkürler

Ben de bir epiphone les paul custom var . Black beauty 3 manyetik.
    Son güncelleyen canKUTTT; 22-05-2009, 18:40.

Yorum

Üretim yeri kore diye biliyorum ben.

Yorum

Bir arkadaşımda epiphone les paul elitist modeli var ve tonları les paul tonunu hissettiriyor ve gibson les paulun studio modellerinin tonlarından çok daha güzel kaliteli.
        Son güncelleyen canKUTTT; 22-05-2009, 18:40.

Yorum

Arkadaşlar bir de les paul custom plus var sadece custom olandan ne farkı var bileniniz var mı? Çünkü nereye baksam plus modeli var.
          Son güncelleyen canKUTTT; 22-05-2009, 18:41.

Yorum

Kullanan biri olarak yazıyorum yorumu ve diyeceklerim tahmine ya da duyuma dayalı değildir. Üretim yeri Çin diye biliyorum. Bana kalırsa vereceğin paraya değer. Tarz olarak zaten her yerde görebileceğin yorumu pekiştirmek istiyorum. Tarz kısıtlaması yok. Fakat ciddi anlamda gain ve distortion'a sahip tonlar için modifiye gerektirebilir. İster pedallı ister pedalsız yanına kaliteli bir amfi şart. Örneğin ben Mg30 kullanıyorum ama sonuç hiç tatmin edici değil sert tonlarda. Trabzon'da yaşıyorum ve burada 3 tane stüdyo var. En fazla stüdyoda Avt 100'lük amfiyle deneyebildim onda sonuç tatmin ediciydi. Bu bakımdan senin için bir problem olmaz çünkü yumuşak tarz demişsin. Ben yinede sert müzik yapmak isteyen arkadaşları bilgilendirmek istedim. Diyeceklerim şimdilik bunlardır. Eklemem gereken bir şey olursa eklerim. Saygılar.

Yorum

sağol arkadaşım yeteri kadar açıklayıcı oldun benim benim için kafamda cort g serisi ve bu gitar var ve bir les paul hastası olarak bunu almayı düşünüyorum ibanez TBX30R amfim var dist de ise boss mt-2 var sence bu gitar için nasıllar yani sonuçta avt 100 alacak param yok teşekkürler bilgilendirdiğin için

Yorum

epiphone alırken kore yapımını almanızı tercih ederim lakin çin üretimlerinde sap atması falan olma ihtimali olabliyor duyduğuma göre perdelerin bazılarıda gömüle biliyormuş(custom hariç)

Yorum

epiphone cin ve endonezya kore hepsi uc asagi bes yukari ayni.. Custom almanin hicbir anlami yok. Cunku fark tamamen kozmetik. Custom plus, custom standard plus standard plain hepsi ayni gitar. Farkli bir gitar istiyorsan elitist alman lazim.

Yorum

dodoking isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    sağol arkadaşım yeteri kadar açıklayıcı oldun benim benim için kafamda cort g serisi ve bu gitar var ve bir les paul hastası olarak bunu almayı düşünüyorum ibanez TBX30R amfim var dist de ise boss mt-2 var sence bu gitar için nasıllar yani sonuçta avt 100 alacak param yok teşekkürler bilgilendirdiğin için
                    Yine tatmin edici olacaktır tahminimce ama ilerde daha kaliteli bir ekipmanla deneme şansın olunca aradaki farkı gördüğünde bu saydığın ekipmanlardan soğuma ihtimalin yüksektir . Ne olursa olsun alacağın performans küçümsenmeyecek bir performans olur.
                    Son güncelleyen Dagkan; 01-06-2009, 18:49.

Yorum

lui9i isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      epiphone cin ve endonezya kore hepsi uc asagi bes yukari ayni.. Custom almanin hicbir anlami yok. Cunku fark tamamen kozmetik. Custom plus, custom standard plus standard plain hepsi ayni gitar. Farkli bir gitar istiyorsan elitist alman lazim.
                      arkadaşım dediklerini anlayamadım saydığın gitarların fiyat fakını biliyormusun bilmiyorum hepsi aynı demişsin *** saçma şey olmaz custom almanın hiç bir anlamı yok derken daha açık olursan da sevinirim - teşekkürler

Yorum

arkadaş sanırım epiphone les paul elitist gitarların gibson tonlarına (epiphone'un custom,standart modellerine kıyasla) daha yakın olduğunu düşünüyor, bence de elitist modelleri les paul ruhuna daha yakın gibi. ancak fiyatları el yakıyor neredeyse gibson les paul stüdyo fiyatında. 2.500 civarlarında.

Yorum

arkadaşım param olsa zaten direk gibson alırım alamadığım için epiphone lar hakkında bilgi istedim 2,500tl param olsa fender getirtirim zaten birde arkadaşlar elitist diyosunuz araştırdım üzerinde gibson usa manyetik var sanırım epiphone custom fln alır param oluncada gibson manyet taksam nası olur sonuçta daha hesaplı teşekkürler
                          Son güncelleyen dodoking; 02-06-2009, 14:57.

Yorum

Meraba bn les paul custom almak istiyorum alternatif rock için uygunmudur çalıcagım gruplar linkin park, manga fln

Yorum

birkaç ay geçmiş başlık açılalı ama ben yine de yorumumu yazayım, google dan les paulla ilgili birşey arayanlara yardımım dokunur.
                              öncelikle custom alma derim, sadece görüntüsü farklı, kaplamaları nikel yerine altın gibi görünüyor, pick guard ı siyah ve gitarın kenarındaki beyazlıklar daha kabarık ve 2 çizgili.
                              sesleri aynı, kimisi custom un sapı ince der,epiphone larda elitist hariç sap kalınlıkları farklı olabiliyor, deneyerek almanı tavsiye ederim ondan.
                              elitistin sesi gibson a biraz daha yakın, daha gevrek bir sese sahip. bence o kadar para verme o gitara...
                              epiphone larda "plus" ın tek farkı gitar gövdesinin üzerinde çizgili alevli yanarlı dönerli deseni var, gerisi aynı(benimki plus görüntüsü süper az daha para verip bu modelden alın)
                              ben uzun uğraşlar sonucu les paul umu aldım ama çok pişmanım, keşke imkanım olsa da satabilsem diye düşünüyorum. eğer parmaklarınız gerçekten uzun değilse les paul kasa gitar almayın, 16, 17. perdenin aşağısında yürüyüşleri yapmak çok zor oluyor
                              benim kısa parmaklı les paul sevenlerine önerim gidin daha ucuza SG modelini alın, aynı sap aynı sustain , hem de solo atarken 0 zorlanma yaşarsınız les paul a göre
                              saygılar...
                              Son güncelleyen memnan; 05-08-2009, 15:29.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X