Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Epiphone Zakk Wylde Signature

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

arkadaşlar epiphone les paul custom ve zakk wylde custom arasında seçim yapmaya çalışıyorum tavsiyeniz ne olur?

Yorum

2.5 milyarı tonları için değilde zakk wylde yazısı için verirsin

Yorum

Bence epi Zakk Wylde harika bir gitar.Tonlarının dağınık olduğu söylenmiş mesela ilk olarak ona değinelim.O tona dağınık denmez hani "arena size tone" diye bir kelime kullanımı vardır gitarlar için o gitarda onun kralı var, çok hacimli ve açık tonlara sahip her notayı hemen hemen duyarsınız akor bastığınızda dahi.
        Bir diğer konu aktif emg ler çok serttir clean de berbattır olayı.yok öyle birşey arkadaşlar.Uygun ağaç (kaliteli ağaç) ve uygun donanımla aktif emglerde çok kral clean blues tonları verebilir ki bkz. gibson zakk wylde modeli buna en büyük örnektir zakk wylde ı iyi tanıyanlar kullandığı pedallardanda haberdardırlar compressor vs kullanmaz ve jcm 800 amfiyle birlikte sadece volume ve ton potlarını kısarak clean ton alır bence gayette sağlamdır o tonlar.
        Son olarak gitar tarz meselesidir yani harbiden sağlam southern tonlar (hard rock, metal vs) almak isterseniz.epi veya gibson zakk wylde emrinize amadedir.Zakk Wylde da hemen hemen şuna benzer birşey demiştir zamanında "I never give my name on a piece of shit".Bunlarıda dikkate alın derim
        Ayrıca epi versiyonunda pasif emg kullanılmasının sebebi ağaç kalitesinin düşük olması ve yinede istenen clean tonlara erişilmek istenmesidir yukarıda aktif manyetikler ve clean ton konusunda bahsettiğim ile aynı şey zaten.Neyse konu zakk wylde ve les paul gitarlar olunca çok konuştum sanırım esen kalın :P

Yorum

arkadaşlar bn 15 -16 yaşlarında yaklaşık 6 yldır gitar çalan birisiyim babam işgereği amerikada şu anda 29 mayısta gelecek ona bu gitarın epiphone'undan sipariş ettm o da almş klavyesinin bir sorun teşkil edeçceğini düşünmüyorum kalınlık benim için sorun değil ancak gitarn ağırlığıyla iligili dolaşan söylentiler bni ürküttü bu konuda net bilgisi olan arkadaş lar bna yardm edebilirler mi?
          Son güncelleyen yaos67; 20-05-2010, 15:12.

Yorum

Gitar normal gitarlardan biraz daha ağır orsaı doğru ancak bir süre sonra alışıkıyor güzel bir askı ile bir problem olmadan çalınabilir.

Yorum

Ağırlık konusu Les Paul kasaların çoğunda var. Ama sevince herşey kolay... =)

Yorum

Evet katılıyorum

Yorum

arkadaslar su anda bu gitardan almayi dusunenlet icin soyluyorum bu gitarin yeni modellerinde AKTIF EMG81-85 zakk wylde manyetikler kullaniliyor. bu yuzden gitar gercekten epi nin en guzel gitarlarindan biri halini aldi almayi dusunenler butcesi elverenler kacirmasin derim

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                  X