Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Epiphone Les Paul 100

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Epiphone Les Paul 100

Merhaba. Epiphone Les Paul 100 almayı düşünüyorum fakat bildiğim kadarıyla bu bir caz gitarı. Gitarın hard rock/heavy metal, metalcore gibi tarzlara hitap etmesi için manyetik değişimini hangi manyetiklerle yapmalıyım? İlginiz için teşekkür ederim.

Düzenleyen - bugra_e on 22/02/2008 20:44:46

bende aynı sorunun cevabını bekliyordum lütfen biri birşey yazsın

Yorum

Efekt pedalı al neden manyetik değiştiriyorsun ki.O kadar da abartı jazz gitarı değil.Rock için uygun bir gitar bence.

Yorum

lp 100 le herşeyi yaparsınız merak etmeyin çok kafanızı takarsanız bi manyetik degişimi yaparsınız onada büyük ihtimal gerek kalmaz ayrıca tesisatınızada baglı mt 2 ile canavar metal tonları alırsınız

Yorum

o paraya lp100 tavsiye etmem

Yorum

evet o paraya degmez ama 2. el bulursan saglam bitane al kesin

Yorum

arkadaşlar epiphone les paul 100 modeli hiç de öyle caz gitarı falan değil,her tarz müziğe uyum sağlayabilecek bir gitar,hemde manyetik değişimi falan filan gerektirmeden,bu kulaktan dolma asılsız bilgileri bir kenara bırakın ve gitarı elinize alıp çalın öncelikle,her söylenene de inanmayın derim ben.gitarı denemeden hakkında bir fikir edinmek için forumlara bakarsanız bu yanıltıcı olabilir.öncelikle kendiniz deneyin,forumlara insanların deneyimlerinden yararlanmak için başvurun(mesela gitar ilerde sorun çıkartır mı,satması takası kolay mı değil mi,)**** kıyaslama amaçlı faydalanın.
              ayrıca eğer caz gitarı diye bir sınıf yaratacaksak lp 100 bu sınıfa çok dışarıdan bakan bir gitar olur bunu belirteyim.hiç bir cazcıda lp 100 görmedim şimdiye kadar ki lp 100 pek de iyi bir gitar değil,amatör seviye gitarların içinde iyi bir gitardır,ama cazcılar için fazla amatör kalır...
              tüm bunların yanında çok abartı gitarlar haricinde bu gitarla şu yapılır başka müzik yapılmaz demek yanlış olur,ayrıca,misal caz gitarı dediğiniz bir gitarın sadece manyetiklerini değiştirerek metal gitarı yapamazsınız.bunun tersini de düşünmeyin.manyetik tonu etkileyen önemli bir unsur tabi ama sonuçta şaptan şeker yapmıyor.manyetik değişimi manyetiğinden tatmin olmayan kişilerin düşünmesi gereken bir şey diye düşünüyorum.(misal sustaini yetersizdir,daha sıcak ya da daha sert falan istiyordur çalan kişi)bu yüzden manyetik değişimi biraz daha profesyonel,daha doğrusu iyi bir kulağın kararıyla yapılması gereken bir değişikliktir.eksik veya ihtiyaç belirlenir,ona göre manyetik değiştirilir.gitarın manyetiğini değiştirip istediğin tarz müzik yapmak diye bir şey yoktur.
              yazdıklarımda kimse bir art niyet aramasın ve kimse üstüme alınmasın,kırıcı olmak ve problem yaratmak için değil,tamamen bilgilendirmek ve olası yanlışlardan insanları döndürmek için yazdım hepsini.herkese kucak dolusu sevgiler

Yorum

1-Haklı
                2-Carvin Vintage Wooooww

Yorum

arkadaşlar peki birşey sorcam epiphone les paul 100 vintage gitara baktım güzel gibi gözüküyor ve epiphone les paul 100 den 30-50 ytl kadar pahalıydı ama sap ve gövde ağaçları maundu(yanlış bilmiyorsam daha iyiydi maun ağacı gibsonlardada var ya). peki bu gitarı deneyen ya da hakkında bilgisi olan varmı belki internetten sipariş verebilirim kadıköyde bulabilirsem ********* ama ordada bi sürü gitarın arasından bulması dert bi zahmet şöyle iyi ya da kötümü olduğunu söylerse çok minnetkar kalıcam.

Yorum

epiphone les paul 100 ben beyeniyorum bakın manyetik deiştirimeye gerek yok cunku manyetikleri singel coil olmadıgı için distortionu fender ler gibi döndürmezler bak bende fender var distortionu cok iyi değil cunku daha cok blues gitarı ..
                    ama epiphone lerin manyetiekleri humbucker oldugu için böyle bi sorunun olmaz zaten cok distortion da iyi degildir
                    ditortion sesteki kirlilik gürültüdür ...
                    durma al gitarı pişman olmucaksın
                    (biraz agır ama onlar )

Yorum

dostum bnde manyetik değişimine pek ihtiyacın olacağını sanmıyorum ! benim bi arkadaşımdada var bu gitardan oldukça memnun! ancak o da zamanla senn gibi tondan şikayet etti biraz daha sert bir gitar olması için EMG HZ pasif set taktırdı! gerçekten istediğini yakaladı! sadece fikir olsun die söylüyorumm! gitarı dene belki gerçekten seni tatmin edicek ve modifiyeye gerek kalmayacak

Yorum

bu gitar jazz tonu diğil hardrock ağırlıklı bi gitardır jazz tonlu olduğunu sadece şekline bakarak atıyolar denemeyenler jazz yazıyo şahsen denedim distortion tonları gayet güzel
                        Son güncelleyen metal worrior; 21-01-2009, 16:07.

Yorum

ben geçenlerde epiphone lp-100 denedim.clean sustainleri iyi ama distarion sustainler pek iyi değil ona verceğin paraya git les paul custom al daha iyi?

Yorum

abi ne yaptın ya uçtun sende. arada bayağı bir fiyat farkı var ben lp-100 almak istiyorum ama nasıl? pek fikrim yok.

Yazarken özen gösterelim, lütfen.
                            Son güncelleyen shnicx; 28-01-2009, 02:35.

Yorum

epiphone 100 jaz gitarı değildir öncelikle bunu belirtmek istiyorum.jazz gitarını bırak jazz çalınmaz bile.manyetikleri uyumsuz.tamam rock blues vs yaptığını düşünelim ama belirttiğin kadar sert tonlara sahip te değildir.

bunu şöyle sağlayabilirsin:

köprüye seymour duncan sh-8 invader
                              sapa gibson dirty fingers

takarsan aradığın tonları güçlü bol sustainli tonları elde edersin.2 manyetikte seni çok tatmin eder.yanlız tek sorun şurda.

200 sh-8 desen 250 de dirty fingers desen 450 ytl ediyor.şimdi gitarın fiyatı 700 ytl olsa manyetiklerede 450 versen toplamda 1150 ytl ediyor.les paul standart plus top alabilecek hale geliyorsun ve aradığın tonlar manyetik değiştirmeden direk karşına geliyor.lp-100 den 5 kat daha güzel bir görüntü ve kaliteyle.

seçim senin dostum.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...