Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Epiphone SG?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Epiphone SG?

Epiphone SG almayı düşünüyorum.Metal müzik yapıcaz.Sizce nasıldır ve fiyatı hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim

Bu da tam aradığım model: http://www.epiphone.com/default.asp?ProductID=25&CollectionID=16

Deneyen ve kullanan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun

Fiyatı bir milyar civarıdır.Metalede bu tür gitar güzel gidiyor diye biliyorum.Tam olarak emin değilim ama metal grublarının ellerinde görüyorum bu gitarın gibson modellerinden.Tonları sert bir gitar bildiğim kadarıyla ama kullanmadım.Bu sölediklerimden tam emin değilim.Bir yerde gidip denemek senin için en iyisi.

Yorum

bende de şuan bi sg var gayet memnunum.. metal derken ne tarz yani mesela acdc ye gayet güzel gider..

Yorum

acdc ve metal?

Yorum

sg yi denedim hatta hayalimdeki gitar gibson sg specialdir emin ol çok kaliteli sesi vardır ayrıca metal müziğe iyi gider tabi ne tür metal yapacağınada bağlı

Yorum

Heavy metal yapacağım Maiden,Judas Priest falan.Mesela Adrian Smith Speacial SG kullanıyor Gibson tabi .Ayrıca bu gitarı aldıktan sonra humbucker taktırabilir miyim?DiMarzio DP100 Super Distortion ve DP 103 Paf düşünüyorum(İki manyetiğide aynı anda takıcam yani Adrian Smith tonu için)

Kusura bakmayın pek giremiyorum o yüzden biraz geç geri dönüş oluyor

Düzenleyen - IronHide on 12/01/2008 22:55:57

Düzenleyen - IronHide on 13/01/2008 09:49:08

Yorum

adrian smith çok çeşitli gitarlar kullanan bir gitaristtir yalnız,bu sg yi son dönemler de kullanıyor,ondan önce jackson,hamer kramer ve fender gibi markaların birçok değişik modelini kullanır ve iron maiden ın diğer üyeleri çoğunlukla fender kullanırlar,sadece smith in gitarları sürekli değişir marka ve model yönünden.onun tonuna ulaşmak için sg ye manyetik takmak yeterli olmayacaktır bu yüzden,kaldı ki bunun amfisi kabini efekti falan da işin içine girerse,gidilecek çok yol var.

tüm bunları bi kenara bırakırsak epiphone sg ler güzel gitarlar,fiyatının hakkını veren cinsten.yukarıda yazdığın tarzlara çok rahat uyum sağlar,manyetik değiştirmene hiç gerek yok,ha gitarı alır manyetiklerinden şikayetin olursa o zaman değiştirirsin,bence gitarı almadan bunların planını yapmana gerek yok.manyetik değiştirmek,birinin tonuna ulaşmak için değil,manyetikte eksik bulduğun birşeyleri gidermek için yapılması gereken bir değişiklik çünkü.(mesela eq,mid tiz bas olarak memnun etmezse,armonikleri yetersizse,veya çıkışı istediğin gibi değilse)

Yorum

Yardımlarınız için teşşekkürler

Yorum

Son mesaj yazılalı epeyce olmuş ama ben de bir yorum yapayim.Belki merak eden birine faydası dokunur?

Şimdi arkadaşlar bu Epiphone SG-400 aslında bildiğiniz Gibson SG lerin bir alt versiyonu da diyebiliriz.Elbette malzeme kalitesi,işçilik ve sound olarak bir Gibson kadar iyi değil.Ama inanın ki aradaki fiyat farkı kadar da bir fark yok aralarında.

Gain,Clean v.s bakımından çok çok güzel bir sese sahip.Yalnız bu gitarın manyetiklerini değiştirmenizi tavsiye etmem.Zira bir EMG için vereceğiniz onca paraya bir de gitarın maliyetini eklerseniz hemen hemen bir Gibson sg nin fiyatına yaklaşmış olursunuz zaten.Kaldı ki bu Epiphone SG nin üzerindeki manyetikler de gayet iyi.Hatta şaşırtıcı derecede iyi.

İstediğiniz Metal tarzını çalabilirsiniz.Tabi aradığınız belli bir sound varsa onun için doğru ekipmanı da temin etmelisiniz.Benim görüşlerim bu kadar.Umarım bir arkadaşıma yararı olur?Yalnız her zaman savunduğum bir şeyi yinelemeden edemeyeceğim.Mutlaka satın almadan önce yakından görüp bir denemenizi tavsiye ederim.Deneyip,görmediğiniz bir gitarı almaktan kaçının.

Yorum

bence bu gitarı metal için alma. sert diyebilirsin. ancak Humbucker'lar gördüğün gibi aliminyum kaplamalı. bence bu gitarı çok sert metal yapmak için alma

Yorum

Bana kalırsa uygun ekipmanla sert tonu alabilirsin. Hele hele EMG modifiyesi yapılırsa ki bence bunu çok iyi karşılayacak bir yapısı var gitarın, tam istediğin metal tonlarına yaklaşırsın.

Yorum

bence bu gitarı alma manyetik falanda taktırmak için para harcama. git 2.el bi gibson araştır

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X