Duyuru

Collapse
No announcement yet.

DBZ gitar kullananlar

Collapse
X
 
 • Filtre
 • Saat
 • Göster
Tümünü Sil
new posts

 • #16
  Yaklaşık 1.5 aydır gitar seçimi yapmaya çalışıyorum.. Tarzım Rock, Hard Rock, Grunge çevresinde söyleyebilirim.. Dumandan - Korna , Rammstein a kadar geniş bir ton yelpazesine ihtiyacım var.. ancak ne metale girmek ne de Pop a yaklaşmak niyetinde değilim..

  ilk olarak aklımdan Ibanez GRG170dx ( çoğu kişi bunu öneriyor, piyasası geniş olan bir gitar) geçiyordu ancak çok basit kaldığını düşündüm ve vazgeçtim.. ardından çeşitli gitarlar geldi önüme beğenmedim..

  Sonra birgün Swing mg - 101 ile tanıştım.. tonu ve görüntüsü çok hoşuma gitti açıkçası.. ancak kasası, sapı vs. herşeyi piyasadaki çoğu elektro gitar ile aynı, ekstradan bir kolaylığı yok gibi geldi bana.. Manyetikleri de piyasada öne çıkan manyetiklerden değil sanıyorum.. ( manyetiikler hakkında fazla bilgim yok )

  2 gün önce kadıköyde yine gitar piyasasını araştırırken DBZ Premier Barchetta LT yi görme fırsatım oldu.. tasarım olarak harika bir gitar, sap tasarımı diğer gitarlardan çok farklı.. sapın arka kısmı oval şekilde avuç içinizin daha iyi kontrolünü sağlıyor sapı.. bu tür ufak tasarım değişiklikleri çok hoşuma gitti ancak performansını gözönüne alınca swing mg 101 ile farkını kestiremedim..

  Diğer bir konu da EMG manyetikler.. DBZ gitarların neredeyse hepsinde aynı manyetikten kullanılıyor, en ucuz modelden en pahalı modele kadar.. EMG manyetikler ile arasında çok kalite farkı var mıdır bunların ? 2-3 bin liralık gitarda olan manyetik ne kadar kötü olabilir o konuda da açıkçası pek birşey söyleyemiyorum ve size akıl danışmak istiyorum..

  Sonuç olarak sormak istediğim sorular;

  Swing mg 101 mi yoksa DBZ mi ?
  Swing manyetikleri, DBZ manyetikleri ve EMG manyetikleri kısaca karşılaştırabilir misiniz ?
  Prosesör olarak önerebileceğiniz 200 TL civarı kaliteli bir model var mı ?
  http://www.mydukkan.com/urunler.asp?gid=2399
  http://www.mydukkan.com/urunler.asp?gid=2399
  DBZ Premier Barchetta LT

  Yorum

  Unconfigured Ad Widget

  Collapse
  Initializing Tabs & loading Content...
  Initializing Tabs & loading Content...

  Trending

  Collapse

  Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

  Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

  Collapse

  Çalışıyor...
  X