Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kısa parmak sorunu gitar için problem olur mu?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Bare basa basa parmaklar gelişir büyür. Sen başla eğer isteğin varsa ama şöyle bir şey gerek KAPO kullanmayı unut yoksa başaramazsın. Kapo kulakta ve eldedir. O aleti hiç kullanmadım kullanmayacağım. sana başarılar.

Yorum

Arkadaşım herkes bu soruyu sorar genelde uzun parmaklı olanlar daha rahat çalar derler ama yanlıştır bu parmakların küçük olsun büyük olsun. parmak boyutu vs. gitar çalmana engel olmaz

Yorum

Benim 1.60 bi arkadaşım vardı o bile çalıyordu ki elleri küçük demekki alışkanlık

Yorum

Kısa parmak ile ilgili

Arkadaşlar 4 yıldır gitar öğrenmekteyim ve 1 yıldır aktif şekilde uğraşıyorum.İlk yamaha C40 (efsane başlangıç klasik gitarı) ile başladım.Solo kısmı daha çok hoşuma gittiği için sonrasında Fender American Stratocaster ve Marshall MG15FX aldım. Ama çaldıkça baktım ki penanın yanında parmaklarımı (tırnaklarımı) kullanarak arpej atmak daha çok hoşuma gidiyor. Elektro gitarda sadece jazz, blues seviyorum.Hard Rok hoşuma gitmiyor.Country müzik hastasıyım. Akustik gitarda Takamine e şans vererek elektro gitarımı satsam ? Ama parmaklarım kısa. Erkeğim ve kadın eli gibi diyeceğim , bayanlar üzerlerine alınmasınlar. Akustiğe geçmek bu genetik ile doğru olur mu dersiniz ?

Yorum

bende daha 14 yaşındayım yaşıma göre küçük parmaklarım var ama okulumda olmasına rağmen dişimi sıktım ve şuan haratlıkla herşeyi çalabiliyorum favori şarkım misirlou çalamadım şey ise hem parmak egzersizleri yapamıyordum hemde kapatmalı akorları yapamıyordum(örneğin Fakoru B7 falan)...

Yorum

Profesyonel eğitim desteği almak isteyen müzik severler, şimdi dünya çapında tanınmış ünlü eğitmenlerden gerçek zamanlı DJ ve Prodüksiyon eğitimi almaya ne dersiniz?

Yorum

Efe Ekren isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Kısa parmak ile ilgili

Arkadaşlar 4 yıldır gitar öğrenmekteyim ve 1 yıldır aktif şekilde uğraşıyorum.İlk yamaha C40 (efsane başlangıç klasik gitarı) ile başladım.Solo kısmı daha çok hoşuma gittiği için sonrasında Fender American Stratocaster ve Marshall MG15FX aldım. Ama çaldıkça baktım ki penanın yanında parmaklarımı (tırnaklarımı) kullanarak arpej atmak daha çok hoşuma gidiyor. Elektro gitarda sadece jazz, blues seviyorum.Hard Rok hoşuma gitmiyor.Country müzik hastasıyım. Akustik gitarda Takamine e şans vererek elektro gitarımı satsam ? Ama parmaklarım kısa. Erkeğim ve kadın eli gibi diyeceğim , bayanlar üzerlerine alınmasınlar. Akustiğe geçmek bu genetik ile doğru olur mu dersiniz ?
                Geç arkadaşım ne problem olacak, benim 13 yaşında birader akustikte problem yaşamıyor mesela Ama tavsiyem, elektro gitarını da satma

Yorum

Arkadaşlar 28 yaşındayım ve bunca seneden sonra gitar öğrenmeyi düşünmeye başladım. Her ne kadar kısa parmaklılara ilham verici şeyler yazılmış olsa da benim parmak yapımda kısalığın yanında, farklı olan bir nokta daha var. El ayasının bittiği noktadan ölçtüğümde orta parmağım 7,5 cm uzunluğunda (o kadar kötü sayılmaz) ama serçe parmağım hem 5,5 cm, hem de el ayasından başladığı nokta bayağı aşağıda. Daha anlaşılabilir olması için fotoğrafta ekliyorum.

Anlayacağınız kafamda çılgın sorular var bu işin başında olduğum için belki de fiziksel yapıma daha uygun bir enstrümana yönelmem daha doğru olabilir diye düşünmeye başladım. Yaşta ileri olduğu için eğilip bükülmek o kadar değil, o yüzden yanlış bir seçim yapıp vakit kaybetmek istemiyorum. Sizin fikriniz nedir? Doğru yönlendirmelere ihtiyacım var.

Yorum

https://www.youtube.com/watch?v=FUEA88uiHio watch it ..

Yorum

Uzun parmaklar tabiki klavyeye hakimiyet açısından çok önemli ama daha fazla çalışarak üstesinden gelemeyeceğin bir durum değil.

Yorum

Parmak uzunluğu ile enstrüman çalma arasında ilişki kurmak çok sağlıklı bir yaklaşım değildir. Önemli olan disiplin ve çalışma azmidir. Eğer bu iki şeye gereken önemi verirseniz rahatlıkla gitar çalabilirsiniz.

Yorum

Akor basarken kesinlikle bir dezavantaj ancak asilamayacak bir sorun degil. Hizli sololarda bu konu bir avantaj olarak da görülebilir bazi durumlarda.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                          Initializing Tabs & loading Content...
                          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                          X