Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klasikten sonra elektro mu yoksa direk elektro mu?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• arkadaşım klasik kursuna git mutlaka. malum elektro fiyatları cep yakıyo eğer gitar çalmanın sana göre olmadığını düşünürsen sıkılırsan falan verdiğin paraya yazık olur. ayrıca elektro da akor basmak falan daha zordur. teller çelik ve birbirine yakın tam dik basmayı öğrenmeden elektro çalamazsın ayrıca parmak uçların daha nasır tutmamış olur çok acı çekersin. bence önce klasik'e git biraz öğren gitar nedir ne değildir hem bu arada elektro araştırırsın kendine. yaklaşık 3-4 ayda geçersin elektroya sıfırdan başlayınca...

Yorum

• mantıklı bir cevap olmuş

Yorum

• emre1831 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        5. "Elektrogitar çalmadan önce klasik almak gerekir"

Yanlış, bu yıllardır müzik mağazalarını pazarlama kurnazlığından başka birşey değildir, yararları vadır, ancak sıfırdan elektro gitara başlamak daha mantıklı ve yapıcıdır. Pek çok yerde pek çok kez konuşuldu, belirli gitar tecrübesi olan herkes hemfikirdir.
        Başlık atmadan önce bir gezinseydin paylaşıyorlar bu tür şeyleri banada aynısını dediler fakat sadece ritim tutarken ve perdelerden hızlı geçmeme yaradı gibi hissediyorum 0 dan başlasaydımda 1 ayda bunu başarabilirdim seçim senin seçimin benim fazla bir bilgim olmayabilir selim ışıkdanda dinledim oda öyle diyor xD
        arkadaşım pazarlama falan haklısında adam bıksa atsa bi köşeye gitarı klasik olsa neyse de güzel bi elektronun bi köşede durmasına gönlüm razı olmaz klasik 150-200 elektro (eli yüzü düzgün bir şey) 450-500.
        Son güncelleyen thegum; 12-09-2009, 14:52.

Yorum

• bence neyi çalmak istiyorsan onunla başla.ama illa klasikle başlayacağım dersen zaman ve para kaybı artar o kadar.

Yorum

• Daha kaç sayfa boyunca bu tartışmalı muhabbet dönecek çok merak ediyorum. Amaç nedir ? Kime göre neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz ?

Gitar nedir bilmezken duyduğum sese aşık olup ben bunu istiyorum dedim. SOrdum elektro gitar dediler. Tamam alıyorum dedim. Klasik gitar al önce dediler. Ya hadi bir git ben onu istemiyorum ki dedim elektro gitarı istiyorum dedim. Kursa gitcektim önce klasikle başlarız dedi elektro alma ders vermem dedi. Ben elektro alıyorum dedim itirazın var mı hoca dedim. Aldım dükkandan çıktım eve gidiyorum dedim ve nihayetinden istediğim enstrumanı aldım.

Konu bu. İstersin alırsın istersin çalarsın istersin virtüöz olursun. Alsınlar çeyizlerine saklasınlar kendi safsatalarını.

Yorum

• canKUTTT isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Daha kaç sayfa boyunca bu tartışmalı muhabbet dönecek çok merak ediyorum. Amaç nedir ? Kime göre neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz ?

Gitar nedir bilmezken duyduğum sese aşık olup ben bunu istiyorum dedim. SOrdum elektro gitar dediler. Tamam alıyorum dedim. Klasik gitar al önce dediler. Ya hadi bir git ben onu istemiyorum ki dedim elektro gitarı istiyorum dedim. Kursa gitcektim önce klasikle başlarız dedi elektro alma ders vermem dedi. Ben elektro alıyorum dedim itirazın var mı hoca dedim. Aldım dükkandan çıktım eve gidiyorum dedim ve nihayetinden istediğim enstrumanı aldım.

Konu bu. İstersin alırsın istersin çalarsın istersin virtüöz olursun. Alsınlar çeyizlerine saklasınlar kendi safsatalarını.
              haklısın klasikle başlamanın bi mantığı yok.önce klasik gitarı alın sonra elektro gitarı alın ve farkı görün klasik gitara alışan bi insanın elektro gitara daha zor olacaktır.o en başta verdikleri 3-4 aylık eğitimide elektro gitarla alabilirsiniz hiçbir fark olmaz.

Yorum

• alperenbkrcgl isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                haklısın klasikle başlamanın bi mantığı yok.önce klasik gitarı alın sonra elektro gitarı alın ve farkı görün klasik gitara alışan bi insanın elektro gitara daha zor olacaktır.o en başta verdikleri 3-4 aylık eğitimide elektro gitarla alabilirsiniz hiçbir fark olmaz.
                hiç bir fark olmaz gibi bir şey söz konusu olamaz, klasik gitarda başlayıp gamları bareleri orda iyice öğrenip elektroya geçmek var bir de elektronun ince klavyesinde öğrenmek var.. klasik gitarla parmakları geliştirirsin az çok şarkı öğrenirsin sonra onları elektro ya aktarırsın, hem tekniğin hem parmakların gelişir
                ha illa da elektro elektro diyorsan ikisinide al

Yorum

• bilen birisine sordum bu soruyu once klasik gitarın klavyesini yut dedi sonra elektroya gec dedi istediğin parçanın solosunu çalabiliyorsan geçicekmişsin elektroya çünkü elektro daha zahmetli ve ince mi sürekli kopuyor

Yorum

• Her önüne gelenin kafasına göre yorum yapmasından dolayı konuyu kapatıyorum komşular. Yeni başlayacak bir insan 3 aydır gitar çalan birinin sözüne mi bakacak, bir bilenine sordurmuş kişiye mi güvenecek yoksa 5 yıldır-10 yıldır gitar çalan birinin sözine mi bakacak? Karar o kişilere aittir, ama unutulmasın sonrasında "kendi düşen ağlamaz".

Yorum

• Elektro gitara geçiş.

Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır klasik gitar çalıyorum. Klasik gitar çalmayı pek sevmiyorum ancak etrafımdan duyduğum kadarıyla klasikle başlamak daha iyi dedikleri için klasikle başladım. Klasik gitarı bırakıp elektro gitar çalmak istiyorum. Sizce ne kadar süre sonra başlamalıyım ya da hemen mi başlamalıyım?

Yorum

• Klasikte elle çalıyorsun elektroda penaya geçince tökezliyorsun...bence direk elektro

Yorum

• Klasikten sonra electro

Yorum

• Klasikten sonra elektro en doğrusu olur çünkü nota bilgi vs. alt yapın olması lazım

Yorum

• ikisininde tarzları farklı . elektro çelik tellerden olduğu için ilk başlarda ellerin çok acıyor . ve klavyesi klasikten daha küçük bu yüzden alışana kadar zorlanabilirsin . ama ben direk elektro taraftarıyım çünki elektronun herseyi farklı gamları çalma tarzları ritimleri . klasik farklı

Yorum

• Baslangic gitari konusunda bence en onemlisi begendiginiz tur muzigi yapcaginiz ve elinize her gun alip saatlerce calmayi tercih edeceginiz enstrumanla baslamaniz. Ister Elektro olsun ister akustiki, istediginiz ses ve muzik neyse ona gore gitar ile baslamaniz gitar ogrenim surecini de daha zevkli/cekilir ve suratli yapacaktir.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X