Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klasikten sonra elektro mu yoksa direk elektro mu?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

"Gitara klasikle başlanır" geyiğini başlatan adamı bulursam alnından öpmeyi düşünüyorum, yılllardır aynı konu tartışılıp duruyor. Gitar kurslarının size fazladan ders kakalamak için uydurduğu bi tekniktir bu. Hiçbir enstrüman, bir başkasının devamı niteliğinde değildir. Ne çalmak istiyorsanız onu alın. Gitar çalmaya elektro ile başladım en ufak bir zararını görmedim. Şu an akustiği de klasiği de çalabiliyorum.

Yorum

Yok arkadaşım kocaman bir yalan bu önce klasik gitar öğren sonra elektroya geçersin hikayesi. Başla elektroya git elektro gitar kursuna, al uygun kitapları, çalış sonra bak keyfine...

Yorum

goth isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        "Gitara klasikle başlanır" geyiğini başlatan adamı bulursam alnından öpmeyi düşünüyorum, yılllardır aynı konu tartışılıp duruyor. Gitar kurslarının size fazladan ders kakalamak için uydurduğu bi tekniktir bu. Hiçbir enstrüman, bir başkasının devamı niteliğinde değildir. Ne çalmak istiyorsanız onu alın. Gitar çalmaya elektro ile başladım en ufak bir zararını görmedim. Şu an akustiği de klasiği de çalabiliyorum.
        Klasik veye akustikten sonra elektro kolay gelir ama elektronun ardından şak diye çalamazsın klasik veya akustiği! Ki ben kesinlikle klasikten başlamalısın da demedim neden çıkışıyorsunuz ister klasikten başlasın ister akustikten ister elektrodan...Ben dezavantajlarını söyledim sadece...
        Son güncelleyen mtaLrocK666; 23-05-2009, 22:42.

Yorum

Bu klasikle başlama olayı sadece para tuzağımı :'(

Yorum

Ben kısa dönem ders aldım klasik gitar ama elektro alacak param olmadığı içindi. Kocaelinde okurken tüm gitar hocalarını tek tek dolaştım hepsi elektro çalmak istiyorsan elektro al dedi.

Getirisi olur ama şart değildir iyidir ama olmasada kötü değildir.

saksafon çalmak için flüte gerek yok.

Yorum

Getirisi olur ama şart değildir, iyidir.

Benim de demek istediğim buydu.

Yorum

zaten klasik gitarın perde aralıkları daha büyük klasikte rahat calarsan elektroda daha rahat edersin.biraz deneyimin olsun elektroya gecersin bencede

Yorum

Öncelikle iyi geceler herkese ben klasik gitar çalıyorum ama artık elektro gitara geçeceğim şu gitarı beğendim(manuel raymond MR3BLS) gitarın nasıl olduğuna dair görüş ve önerilerinizi bekliyorum ayrıca sizce elektro gitara geçtiğimde zorluk çekermiyim.Şimdiden teşekkürler.

(http://www.hepsiburada.com/manuel-ra...tid=musicses58)

Yorum

kursatkaymak60 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    Öncelikle iyi geceler herkese ben klasik gitar çalıyorum ama artık elektro gitara geçeceğim şu gitarı beğendim(manuel raymond MR3BLS) gitarın nasıl olduğuna dair görüş ve önerilerinizi bekliyorum ayrıca sizce elektro gitara geçtiğimde zorluk çekermiyim.Şimdiden teşekkürler.

(http://www.hepsiburada.com/manuel-ra...tid=musicses58)

pick kullanmayı biliyorsan çekmezsin. bilmiyorsan da çekmezsin. nasıl bir zorluk bekliyorsun ki?

Yorum

içinde elektro gitar için bya bir heves var sanırım ve al elektronu içindeki istekle beraber ister iyi bi ders verene git(sırf elektro eğitiminden başlayan birsürü kişi var,kurs vs.. var) istersende kendi çabalarınla öğrenmeye çalış youtube a selim ışık yazarsan derslerini takip edersen senin için etkili olabilir ve klasik gitardan başlama zorunluluğu olmadığınıda elektro gitarı öğrenmeye başladıkça anlayabilirsin.. kolay gelsin.

Yorum

eksinlikle klasikle başlama... ben klasikten elektroya geçtim, klasik gitarda parmaklaırının sadece bastığın perdeye değmesi gerekiyor ve elin olabildiğince dik olması gerekiyor, elektroda ise elin tutabildiğin kadar yatık ve baş parmağını klavyenin perde bölümüne gelecek kadar kavraman gerekiyor bu yüzden direk elektroyla başlamak daha iyidir.

Yorum

ben direk elektrodan başladım.. direk elektro öğrenirsen klasikte çalabilirsin ama klasik öğrenirsen üstüne **** elektro öğrenmek zorunda kalırsın vakit kaybı derim.. sana söylediklerini takma günahlarını almak istemem ama önce klasik gitar kursunda alacaklar parayı sora bir de elektro gitar kursundan alacaklar.. oldu olacak önce mandolinden başlatsınlar öyle şey mi olur ?

Yorum

kursa gittiğinde ilk önce klasik gitar kursu veriyoruz demelerinin sebebi zaten belli sen ilk klasik gitar öğrenceksin ondan para alcaklar ardından elektro gitar kursu içinde para alcaklar o klasik gitar hocalarının para kazanması için söylenen bir şeydir ama bence hangi müzik türünden hoşlanıyosan ve hangi gitarı çalmak istiyorsan ondan başla onun tekniğinin öğrenmen açısından daha yararlı olur

Yorum

ben direk elektroyla başladım hiç de zor almadı 3 ayda linkin park fln atmaya başladım(ama kolay şarkılarını)

Yorum

Asıl amacınız hangisini çalmaksa onunla başlayın. Bu ikisine tamamen ayrı enstrumanlar olarak bakmanız gerek. Mesela klasik parmakla çalınır, elektro penayla. Telleri çok farklıdır. Elektronunki elleri acıtabilir pena kullanmak gerekir. Klavyeye klasik gitarda çok fazla alışırsanız, elektroda feci şekilde çuvallayabilirsiniz. Benim tavsiyem istediğiniz elektro çalmaksa asla klasik den başlamayın... Tamamen gereksiz..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X