Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Akort Aleti ve Gitarı akort etmek - Tuner AP Guitar Tuner Kullanımı

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

ben bu akort programını indiremedim.yani dosya halinde aldı ama açılmadı. hatalı ya da bozuk klasör diye 1yazı çıkıyr.öyle mi yoksa ben mi başaramadım??
    dosya halinde de almıyor sanırım.çünkü yükleme işlemi çok kısa sürüyor.yarım saniye bile değil..yardımcı olabilirseniz sevinirim...
    http://www.aptuner.com/cgi-bin/aptuner/apmain.html

tekrar denermisin...

... AP Guitar Tuner ...

Genel bir cevap olması açısından, ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışayım...

Öncelikle ses denetiminden mikrofonunuzun açık olduğunu kontrol edin...!

daha sonra, seçeneklere girip özellikleri tıklayın... ve 2. seçenekteki kaydederkeni seçip tamam'ı tıklayın...Burda mikrofonun seçili olmasına dikkat edin..!

Evet karşımıza record control geldi, burda da şekilde görüldüğü gibi mikrofonu seçin. İşlem tamam... Pencereleri kapatabilirsiniz...

Programın varsayılan ayarları ile görünümü...
    hiç bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur...

Programda her bir notanın sembolü, soldan sağa gösterilmiştir...

Tüm notaların sembolleri;

Do == C
    Re == D
    Mi == E
    Fa == F
    Sol == G
    La == A
    Si == B

Ancak akordunuzu yaparken ara sesleri de gösterebilir, fazla gerip telleri koparma riski var buna dikkat etmelisiniz...

Örneğin;

En üst tel Mi ve "E" ile ifade edilmiştir...

Bu teli akortlarken, mevcut akort eğer "D" ise sıkmamız gerekecektir.

Sırasıyla ekranda "D" "D#" ve son olarak da "E" notasını görmeliyiz.

"E" ye geldiğimizde ibre "0" olmalıdır. Bu "0" değerini tüm telleri akortlarken görmeliyiz...

Eğer en üst teli çaldığımızda "G" , "F" "F#" gibi bir değer görüyorsak, o zaman akordumuzu gevşetmemiz gerekecektir....

Eğer telimiz çok çok gevşekse, sıkmamız da gerekebilir! Bu akordumuzun henüz 1 oktav geride olduğu durumlardadır. Bunu anlamanın en kolay yolu da tele dokunarak, telin sertlik derecesini hissetmeye çalışarak, herhangi bir risk taşıyıp taşımadığını anlamaya çalışmak olacaktır...

Hemen tüm akort aletleri aynı mantıkla çalışır. Dolayısıyla bu açıklamalar hepsine refarans teşkil eder...

iyi çalışmalar...

Yorum

elektro gitarlar içinde geçerli midir bu gitar akort programı gitarı anfiye bağlamak gerekir mi? yoksa bilgisayara mı bağlamak gerekir.

Yorum

bilgisayara bağlamak yeterli(inşallah konuyu hortlatmadım)

Yorum

Akort ayarlayamıyorum (Lütfen Yardım)

merhaba arkadaşlar. klasik gitar çalmaya 1 ay önce başladım. akort ayarlayamıyorum.
          dinleyerek ayarlayabileceğim bir ses kaydı verirseniz çok sevinirim.
          Teşekkürler

Yorum

sitenin download bölümünde akort etmek için program var.Ordan edebilirsin.Ama bn sana gitar satan yerlerde dijital akort aletleri oluyor onları öneririrm.Hem yanında taşıyabilirsin.Hemde en küçük bi kayma bile olmas sesde.En iisi o.Ama daha yeni başlamuışsın stüdyo filan olmas herhalde.Programla idare edersin

He buyur bak bu program ii http://www.mygitar.com/dl_info.asp?id=193

Düzenleyen - gorkem_16 on 01/06/2006 04:13:42

Yorum

Ben sana ikisini de önermem komşu, sana tavsiyem yapabildiğin kadar akortla ve, hocana ya da bir gitar mağazasına kontrole götür, bu şekilde bozuldukça tekrar yap ve göster, iki üç ay içinde düzgün akort yapacak hale gelirsin. Ondan sonra da akort senin için bir problem olmaktan çıkar, tunerlarla, programlarla olmaz bu iş, bir yerde gitar çaldığından bahsettiğinde, orada gitarı olan biri çalsana bize biraz dese, ee benim yanımda tuner yok çalamam mı diyeceksin? Kulağını alıştırıp öğrenmen en iyisi.

Yorum

En uygun akort aleti

bilgisayardaki gitar tuner ile ibreyi tam 0 a denklememe rağmen ritm de tınlama oluşuyor. anlatamadım farkındayım pek bilmiyorum bu işleri. öğrenicez inşallah.
                forumu bayaa kurcaladım ama bir sonuca varamadım akort aleti almaya karar verdim.

1 - Akort aleti benim derdime %100 derman olurmu ?
                2 - Evetse fiyat / performans olarak en iyi akort aleti hangisidir.
                3 - sanırım bende kulak yok.

şimdiden teşekkürler

Yorum

1. Bilgisayardaki tunerdan daha ince ayar yapabilir fakat sizin probleinizin bu olduğunu düşünmüyorum
                  2. Cort un tunerları bile gayet güzel iş goruyor.

Gitarınızın entonasyon ayarını kontrol ettiniz mi?

Yorum

bir arkadaşım kendi kulağıyla inanılmaz akort etti gitarı benim gitar kalite olarakda orta kalite bir gitar. aradan 1 kaç ay geçti arkadaş gidince akortta gitti. ama entonasyon una bakacağım. teşekkürler.

Yorum

Akort aleti kullandıkça kulağın aynı seviyede kalacaktır komşu, kulaktan akortlayıp yaparsan zamanla kulağın hassaslaşacaktır, hem de akort aletinden çok kısa sürede işini yapabileceksin, olay kulağını alıştırmana bakıyor, ben yapamıyorum ya da duyamıyorum diye her seferinde birine yaptırır ya da akort aleti kullanırsan bu böyle gelip böyle gider.

Yorum

evet doğru ben en iyisi kulağımı geliştireyim.

Yorum

Ben ilk başından beri tuner la yaparım akordumu ha belki biraz geç gelişmesini yol açmıştır ama fena da değildir hani kulağım

Açıkcası kulağımı alıştırcam diye bozuk akortlu aletle çalmak istemem daha farklı sonuçlarada yol açabilir.

Yorum

Ben ilk başından beri tuner la yaparım akordumu ha belki biraz geç gelişmesini yol açmıştır ama fena da değildir hani kulağım

Açıkcası kulağımı alıştırcam diye bozuk akortlu aletle çalmak istemem daha farklı sonuçlarada yol açabilir.
                            İlk başlarda çok olmamakla beraber tabiki bir miktar bozuk akortlamak çok doğaldır, kimse mükemmel olarak doğmuyor sonuçta, ancak bu evre çok kısa sürecektir, bundan sonra giderek iyileşecek ve mükemmelleşecektir.

Benim orada kulaktan kastım genel duyma değil akortla ilgili duymaydı.

Açıkcası bende yıllardır gitar, son birkaç yıldır da keman çalan ve akortumu kendim duyarak yapan biri olarak kişinin kendisini kolayca geliştirebileceği böyle bir konuda gidip akort aletine para vermesini gereksiz, tembelce buluyorum. Bu konuda görüşüm böyle.

Yani özetle siz bir kapın olayı, geliştirin ondan sonra akort aletini siz akortlarsınız.

Yorum

Ya bir kaç senedir kayıtla uğraştığımdan olabilir tuner olmadan akortlamam ben gitarı çünkü akorttaki küçük oynamalar bile kayıtta "chorus" etkisi yaratabiliyor sonra sorun nerde diye arayıp duruyorsun belkide ondan o konuda titizim bilemiyorum.

Yorum

valla bence kulağı dogru akorda alıştırmak için tuner almak iyi olabilir

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X