Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amatör olarak processor ve perdeler hakkinda birkac soru

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Amatör olarak processor ve perdeler hakkinda birkac soru

Herkese merhaba ismim bugra yeniyim,
    Oncelikle sunu belirteyim. Tabii ki arastirip yaziyorum. Gitar uzerine olmayan forumlarda da merak ettiklerimi gidermeye calistim fakat benim icin yeterli olmayinca buraya yazmaya karar verdim.
    Ekipmanlarim;
    Ibanez grg 170dx
    Marshall mg10
    gitari alali 3 hafta oluyor. Her gun 2-3 saat pratik ve egzersiz yapmaya calisiyorum. Vaktim veya isim varsa da klasik 1 2 3 4 egzersizini yapiyorum her telde.

ilk once perdelerle ilgili yasadigim problemden bahsetmek istiyorum. Parmaklarim ince ve uzun sayilabilecek duzeyde yani her tel de 1 2 3 4 egzersizini bir onceki parmagimi kaldirmadan rahatlikla calabiliyorum. Bir alt tele gecerken butun parmaklarimi kaldirip tekrar 1 2 3 4 seklinde boyle boyle 6.telden 1.tele kadar hizlica calabiliyorum. Fakat bir arkadasim parmak egzersizi yaparken bir alt tele gecerken 2 3 4de ki parmaklari kaldirmadan alt tele sirayla gecmemi soyledi. 5.tele 1.parmagimi indiriyorum fakat 6.telde ki 4.parmak yani serce parmagim 5.telin calmasini engelliyor. Temas oldugu icin titreme olmuyor dolayisiyla ses de olmuyor. Bunu cozemedigim icin kendi kafam da cizdigim yolda ilerleyemiyorum. Bir turlu elimi sekilden sekile sokmama ragmen serce parmak engelliyor ama bu ilk 4 perde icin gecerli. 5 6 7 8 de bunu denerken de oluyordu fakat zor bela perdeler yakin oldugu icin artik yapabiliyorum. Bas parmagim gitarin arkasindayken diger parmaklarim tam ortalanmis sekilde gelmiyor perdelere hafif egimli geliyor. Elimin yamuk oldugunu ve gitar calmaya uygun olmadigini bile dusunmeye basladim ama sonuna kadar gitmek istiyorum.
    Ek olarak Selim isik derslerine de basladim 4 5 gun once ilk 4 perde de ki notalari biliyorum onlarin da egzersizlerini yapiyorum. Bunu nasil cozebilirim anlatilanlarin hepsine uymaya calistigim halde boyle oluyor ilerleyemiyorum.

Prosesor konusuna gelirsek cok iyi calamasam da tablardan ogrendigim birkac basit solo veya sarkilarin coverlari var. Istedigim tonlar Arctic monkeys tonlari reverb,delay ve populer solo tonlari (Gary moore, pink Floyd,Radiohead,scorpions) ilk once amfi degistirmeyi dusundum arastirdim boss katana bu konuda cok gelismis dediler. Sonra ses karti alip guitar rigden yapmayi dusundum fakat live icin uygun degil dediler. Simdi de prosesor almayi dusunuyorum zoom g3xn aklima yatiyor fakat internette bulamadim. Reverb ve delayi ayni anda uygulayabiliyor muyuz? Yoksa sadece bir efekt mi uygulayabiliyoruz? Bir de bu prosesoru onerir misiniz?

Simdiden tesekkur ederim.

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X