Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gitara yeni başladım sayılır ama bu gidişle sanırım bırakacağım

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Gitara yeni başladım sayılır ama bu gidişle sanırım bırakacağım

Yaklaşık 3 aydır haftada bir saat gitar dersi alıyorum gerçi çok fazla aksadı. Ilk başladığım zaman benim seviyemdeki birine göre çok iyiydim ama şimdi çalışmama rağmen gittikçe kötüleşiyorum. Şüphelenmeye başladım acaba yeteneğim mi yok diye halbuki ben iyi bir gitarist olmak istiyorum. Sizce sorun nedir nasıl bu durumdan kurtulabilirim

Merhabalar. Öncelikle bu durumun herkeste olabileceğini düşünmekteyim. Klasik gitara 4. sınıfa giderken başlamıştım. Sınıfımız küçük kalabalık bir yerdi. Herkes benden 5-6 yaş büyüktü. Büyük hevesle başladığım gitar hayatım bu yüzden bitmişti. 2 sene sonra ailemin isteği üzerine 1 e 1 kursa gittim yaklaşık 1 ay sürdü. Basabildiğim 5-6 akor vardı daha bareyi bile düzgün basamıyordum ama gitara sevgim yeniden başlamıştı. O zamanlar youtubeden gitar videoları izlemeyi seviyordum. Gezinirken önüme Tamer Zeynioglu'nun "Garip" coverı çıkmıştı. Kendi kendime dedim ki ben daha hiçbir şey bilmiyorum. Aklıma bu müziği koydum dedim bir gün çalacağım. Zaman geçtikçe kademe kademe ilerledim. Game Of Thrones, Romance gibi müzikleri fingerstyle tarzı denilen tarzda çalmayı öğrendim. Kendim bu tarzda şarkılar çıkarmaya başladım. Ve şuanda Vicente Amigo'dan "Morente'ye" çalışmaktayım. Yani bu enstrümandan bir süre tiksineceksin piyano mu çalsam yoksa keman mı diye düşüneceksin ama kendini zorlamaya bak. Zamanla her şey oturur yerine. Vaktin bolsa günde 2-3 saat çalışmaya bak. Youtubeden sürekli gitar videoları izle ama öyle gesi bağları-Akor tarzında değil de ufkunu geliştirecek müzikler. Hedef belirle. İstersen kanal önerisi de verebilirim. Ama uğraş bırakma asla. Umarım faydam olur

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
    Initializing Tabs & loading Content...
    Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
    X