Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sıfırdan Gitar Çalmak

Collapse
X
 • Filtre
 • Saat
 • Göster
Tümünü Sil
new posts

 • Sıfırdan Gitar Çalmak

  Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar, lise sonson sı öğrencisiyim ve hayatima bir seyler katmak istiyorum, akustik gitar calmak istiyorum çünkü sesine aşığım, pek fazla pahali olmayan bir gitarla baslamayi düşünüyorum 200 300 tl arasi tavsiyelerinizi bekliyorum ve ne gibi pratikler yapmam gerek nelere dikkat etmeliyim genel olarak beni aydinlatır, fikir verirseniz sevinirim, simdiden teşekkürler.

 • #2
  Merhaba ArifLogan. 6 senedir klasik gitar çalıyorum. Öncelikle şunu söylemeliyim ki gitar çalmanın yaşı yok. Hayatına birşeyler katmak istemende çok güzel. Bence sıkılıp bir kenara bırakmayı düşünmüyorsan yani senin için sadece heves değilse biraz masraf yapmanı öneririm. Gitara yeni başlarken 200 liralık bir gitarla başlarsan sürekli akordunun kaçması seni rahatsız edebilir ve sana çalamıyormuşsun gibi bir his verebilir. Uygun ikinci el gitarda bulabilirsin ama alacağın gitarı mutlaka almadan önce dene. Daha önceden gitar deneyimi olan biriyle biraz müzik mağzalarını gez ondan sonra gitarına karar ver. Bunlar bittikten sonra gitarını eline al ve usanmadan pratik yap. Pratikler nasıl yapılıyor diye düşünecek olursan internet üzerinde yüzbinlerce gitar vidyosu var tabiki hepsi güzel değil biraz internette dolaşarak ve bir de ingilizcen varsa kendi başına kolayca ilerleyebilirsin. Başka bir sorun olursa yardımcı olabilirim. Umarım yardımcı olmuşumdur...

  Yorum


  • #3
   Merhaba,
   Akustik gitar, görünüşüne bakıldığında klasik gitara oldukça benzerlik gösterir. Ancak akustik gitarın gövde yapısı kıyaslandığı zaman klasik gitardan biraz daha basıktır ve şişmandır. Klasik gitar ile akustik gitarın en belirgin farkları ise akustik gitarın daha dar bir sapa sahip olmasıdır ve akustik gitarın telleri çelikten yapılmıştır. Bu yönüyle akustik gitarın telleri daha serttir. Ayrıca tellerin çelikten olması dolayısı ile, akustik gitarın sapı klasik gitara göre daha basınçlı ve gergindir. Sonuç olarak akustik gitarın sesi klasik gitardan daha sert ve temiz çıkmaktadır. Akustik gitarlar genellikle penayla çalınır. Akustik gitarın en çok kullanıldığı müzik türleri ise Rock, Blues, ve Cazdır.

   Ortalama olarak klasik gitarda giriş seviyesi bir gitar alacaksan 2018 yılı için konuşursak en az 300 ila 500 tl arası ayırmalısın. Daha kötü kalitede ve ucuz bir akustik gitar alırsan sürekli akort kaçma problemi, cızırtı problemi vs. yaşayabilirsin.
   Kullanılan bilgi kaynağı: Gitar Kursu İzmir

   Yorum

   Unconfigured Ad Widget

   Collapse
   Çalışıyor...
   X