Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sıfırdan Gitar Çalmak

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Sıfırdan Gitar Çalmak

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar, lise sonson sı öğrencisiyim ve hayatima bir seyler katmak istiyorum, akustik gitar calmak istiyorum çünkü sesine aşığım, pek fazla pahali olmayan bir gitarla baslamayi düşünüyorum 200 300 tl arasi tavsiyelerinizi bekliyorum ve ne gibi pratikler yapmam gerek nelere dikkat etmeliyim genel olarak beni aydinlatır, fikir verirseniz sevinirim, simdiden teşekkürler.

Merhaba ArifLogan. 6 senedir klasik gitar çalıyorum. Öncelikle şunu söylemeliyim ki gitar çalmanın yaşı yok. Hayatına birşeyler katmak istemende çok güzel. Bence sıkılıp bir kenara bırakmayı düşünmüyorsan yani senin için sadece heves değilse biraz masraf yapmanı öneririm. Gitara yeni başlarken 200 liralık bir gitarla başlarsan sürekli akordunun kaçması seni rahatsız edebilir ve sana çalamıyormuşsun gibi bir his verebilir. Uygun ikinci el gitarda bulabilirsin ama alacağın gitarı mutlaka almadan önce dene. Daha önceden gitar deneyimi olan biriyle biraz müzik mağzalarını gez ondan sonra gitarına karar ver. Bunlar bittikten sonra gitarını eline al ve usanmadan pratik yap. Pratikler nasıl yapılıyor diye düşünecek olursan internet üzerinde yüzbinlerce gitar vidyosu var tabiki hepsi güzel değil biraz internette dolaşarak ve bir de ingilizcen varsa kendi başına kolayca ilerleyebilirsin. Başka bir sorun olursa yardımcı olabilirim. Umarım yardımcı olmuşumdur...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
    Çalışıyor...
    X