Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Foruma hoşbulduk + akustik gitar tavsiyesi lütfen.

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Foruma hoşbulduk + akustik gitar tavsiyesi lütfen.

Forumunuza yeni üye oldum. Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar

Kendimi kısaca tanıtmam gerekirse, uzman doktorum. Uzun yıllardır tamamen amatörce gitar çalıyorum. Gitarla aşinalığım 20 yıldan fazla olsa da özel bir ders / profesyonel yardım almadım. Arkadaş desteği, internet, kendi kendime denemelerden ibaret kaldı. Hal böyle olunca da çok iyi çaldığım söylenemez. Ama hevesim hiç geçmedi. Daha çok rock ağırlıklı olmak üzere müzik zevkime uygun parçaları çalmaya çalışıyorum ve besteler yapıyorum.

Yıllardır emektar gitarımı çalıyordum. Klasik gitar kasasına taktığım akustik tellerle mutlu ve mesuttuk ancak artık emekliye ayrılma zamanı geldi.

Bu noktada tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Kendi kriterlerimi yazarsam bana yardımcı olma konusunda sizleri de netleştirmiş olurum. Kriterler şöyle :

- Kesinlikle tercihim bir akustik gitar olacak.
    - Sahneye çıkma gibi bir durumum yok. Sadece arkadaş ortamlarında falan çalabilirim ya da evde kendi kendime stres atmak amaçlı.
    - Evet biliyorum ki sahneye çıkmayacaksam elektro-akustik çok anlamlı değil ama almışken de içimden elektro almak geçiyor hani PC ye bağlayıp direkt kayıt yaparım icabında, sonradan "keşke" dememek için elektroakustik çekici geliyor. Ayrıca dijital "tuner" avantajları da var.
    - Yine aynı nedenlerle, yani ilerde "keşke" dememek için kaliteli bir gitar almam gerek. Ama profesyonel bir çalma olmayacağından tutup binlerce liraya alınacak bir gitarın da hakkını veremeyeceğim kesin. O nedenle ne çok dandik ne de uçuk bir şey olmamalı.
    - Başta da dediğim gibi çok iddialı değilim. Gitarın sesinin iyi olması kadar çalınabilirliğinin de rahat olması önemli. Örneğin bare basarken zorlanıyorum, telleri çok yüksek olmayan ve bare basarken sıkıntı yaratmayacak bir gitar olmalı.

Bu noktada kendi araştırmalarımda başlıca 2 gitar arasında kaldım
    1) Fender CD60-CE
    2) Takamine GD11-MCE

Fiyatlar 800 civarında.

Kabaca durum böyle.

Seçtiğim 2 gitardan hangisi ya da bu kriterlere göre ikisini de burak şunu al diyebileceğiniz bir gitar var mıdır?
    Son güncelleyen peacer; 02-12-2015, 01:49.

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X