Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Civata değdirmesi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Civata değdirmesi

Merhaba arkadaşlar.
    Köprüde şöyle bir problemim var: mi telleri(her ikisi de) kolu çekince entonasyon civatalarına temas ediyor sonuç malum,ses mahvoluyor. Civatları törpülemeyi düşündüm ama sonra açmaya engel olur mu bilemedim emin olmadan da yapmak istemedim.
    Bu normal hali (evet biraz tozlu )
    http://s1.postimage.org/ebytz4b3/DSC02848.jpg

Bu da kolu çekince aldığı hal:
    http://s1.postimage.org/ebjy4zv3/DSC02847.jpg

Yardımlarınızı,önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar
    Son güncelleyen ynx; 24-02-2011, 01:50.

Digerleri gibi geriye cek o zaman ince mi telini. Vidalarken de diger delige vidala.

Yorum

Ama ikinci delik tam olarak açıkta değil.Yani vidayı 2 deliğe alsam saddleı aynı yere çekemem,entonasyonu ayarlayamam.Ve kalın mi ikinci delikte olmasına rağmen değiyor

Yorum

Kolu bu kada çok çekmeye neden ihtiyaç duyuyorsun ki? nerdeyse 2 nota yukarı çekiyorsun galiba. Onun yerine normalde bend yapılır. 2 notadan fazla tele genellikle bend yapılmaz. Bu noktada sen de eğer tüm telleri tremoloyla bendliyorsan zaten biraz gürültüye benzer bir ses elde ediyorsundur. O zaman da o telin dokunmasının bir müzikal bozukluk olması ihtimal değil. İlk defa sen de gördüm bu durumu ve bu kadar tel çekme ihtiyacını. Bend işini görür halbuki. Tremoloda mekanik problem yok. Sadece o kadar tel çekmek ilginç. Olsa olsa bir numara sert takım tel al derim. Başka yol pek görünmüyor.
        Son güncelleyen Atalay_Ant; 24-02-2011, 13:28.

Yorum

Mükemmelliyetçiyim.O kadar çok çektiğimden değil ama o kadar çok çekince değeceğini bilmek sinirimi bozuyor.Değmemeli.Normal bir şey değil çünkü

Yorum

Revolf isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Mükemmelliyetçiyim.O kadar çok çektiğimden değil ama o kadar çok çekince değeceğini bilmek sinirimi bozuyor.Değmemeli.Normal bir şey değil çünkü
            aynı durum bende de oluyor ya. sırf bu yüzden gitarın köprüsünü değiştirdim telleri indirince cızırdıyor diye. içine sinmedikçe insan nasıl kafayı yer iyi bilirim.

Yorum

Mükemmelikle ilgisi yok olayın ancak o kadar çekersen zaten birkaç defa sonra tel kopar. O yüzden mekanizma o kadar çekmeye göre imal edilmemiştir. Tel senin tabi. 24 yıldır nadiren de olsa geri çekmekte olsam da hiç böyle bir sorun yaşamadım. Umarım sorunu çözersin. Aslında firmaya yazmak iyi fikir belki buna göre yeni tremolo üretirler kimbilir.

Yorum

Atalay_Ant isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Mükemmelikle ilgisi yok olayın ancak o kadar çekersen zaten birkaç defa sonra tel kopar. O yüzden mekanizma o kadar çekmeye göre imal edilmemiştir. Tel senin tabi. 24 yıldır nadiren de olsa geri çekmekte olsam da hiç böyle bir sorun yaşamadım. Umarım sorunu çözersin. Aslında firmaya yazmak iyi fikir belki buna göre yeni tremolo üretirler kimbilir.
                O kadar çok çekmek gerekmiyor temas etmesi için.Sesi bir perde yükseltecek kadar çekince temas ediyor. Kalın mi de ise iki perde

Yorum

O vidayı nalbura götür. Aynısının daha ince başlı olanı mutlaka vardır. Ya da bütün Saddle ları sök. Yan yana koy. Aralarında milimetrik yükseklik farkları olabiliyor. (benim gitardaki köprünün saddle larında bu bahsettiğim fark mevcut.) En yüksek olanı oraya tak. Ya da gitardaki action ayarını değiştir öyle yapınca enternasyon ayarını da tekrar yapman gerekir. O vidayı 2. deliğe takabileceğin şekilde bir action-enternasyon ayarı yap.

Yorum

Belki sap ve yukseklik ayarlariyla durumu degistirebilirsin. Kopru ust esigin yuksekliginden yuksekse bu olusuyor olabilir..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                    Initializing Tabs & loading Content...
                    Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                    X