Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bare basarken yaşanan sorunlar ve nelere dikkat edilmeli?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• soekishere
    replied
    Herkese iyi günler yaklasik 3 yildir elime gitar almiyorum ve gecenlerde 2.el lag t66dce model elektro akustik gitar aldim fakat gitari elime alip çalmaya calistigimda bir hayli zorlandim ozellikle bare basmak 4.-5. Perdeden sonra imkansiz bir hal aliyor saglikli bir ses almak neredeyse imkansiz parmaklarda ki acida cabasi.elektro akustik gitarlarda bu durum normalmi(bareden kolay kolay saglikli ses alamamak) yoksa benim gitarin sap ve eşik ayarlarinda bir sıkıntı mi var ben işin içinden cikamadim bana yardimci olun lutfen.birde sey daha onceki klasik ve elektro gitarlarimda barede bir sıkıntım olmamıştı bugüne kadar.

Yorum bırak:

• sonsofodin
    replied
    bilgiler çok işe yarıyor ya.

Yorum bırak:

• Deutscher
    replied
    cruiser_rider isimli üyeden alıntı Mesajı göster

Am-F-Am-F şeklinde durmadan tellere vur (birşeyler çalma, her geçişte bir kere vur).
    ...
    Am-F-Am-F... bu şekilde kısa zamanda halledersin
    Bare basma konusunda benim de sıkıntılarım var. Ama bu bahsettiğin yöntemi deneyeceğim Teşekkürler.

Yorum bırak:

• Rock'n RoLL
    replied
    bendede hep cızlama olurdu bu yüzden bare basmaktan hep kaçardım ama sonradan barenin çok daha basit olduğunu anladım.

Yorum bırak:

• HFurkan
    replied
    HFurkan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, yeni konu açmak istemedim burdan sorayım diyorum,
    3 ay kursta ders aldım 2 ay da yazın kendim çalıştım çok verimli olmasa da, yaklaşık 5 aylık bir gitar öğrenme geçmişim var. Bare basarken sıkıntı yok tam basabiliyorum ama sıkıntı eli o pozisyona getirebilmekte. Örneğin bir F basabilmek için 2-3 saniyem gidiyor bu da büyük zaman kaybı. Çalışarak bunun üstesinden gelebilir miyim? Gitar çalanları izliyorum elin mesela bir Am den F ye geçişi saniye almıyor o hale gelebilmek için yapabileceğim bir alıştırma-çalışma vs. var mı?
    Çalışarak üstesinden geliniyormuş tecrübe ettim sizinle paylaşayım dedim şu an sıkıntısız bir şekilde geçişler oluyor :gitar:

Yorum bırak:

• bigmod
    replied
    Bence sorun gitarla ilgili değil sizinle ilgilidir, biraz daha çok çalışın

Yorum bırak:

• McnLbyrk
    replied
    Bence gitarda bariz bir hata yoksa bare basmak elin alışmasıyla alakalı bir şey, düzgün basılmayınca ses cızırdıyor doğal olarak.

Yorum bırak:

• klark16
    replied
    Merhaba arkadaşlar.

Bareye başlarken her perdede 6 tele basma alıştırmaları yapıldıktan sonra sıradaki egzersiz F akorumudur? Yoksa başka egzersizler var mı?

Yorum bırak:

• onur[AC/DC]
    replied
    bareyi tam basamazsan istediğin sesi alamazsın **** sorun gitarında olabilir

Yorum bırak:

• cruiser_rider
    replied
    HFurkan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ay kursta ders aldım 2 ay da yazın kendim çalıştım çok verimli olmasa da, yaklaşık 5 aylık bir gitar öğrenme geçmişim var. Bare basarken sıkıntı yok tam basabiliyorum ama sıkıntı eli o pozisyona getirebilmekte. Örneğin bir F basabilmek için 2-3 saniyem gidiyor bu da büyük zaman kaybı. Çalışarak bunun üstesinden gelebilir miyim? Gitar çalanları izliyorum elin mesela bir Am den F ye geçişi saniye almıyor o hale gelebilmek için yapabileceğim bir alıştırma-çalışma vs. var mı?
    Am-F-Am-F şeklinde durmadan tellere vur (birşeyler çalma, her geçişte bir kere vur)... en başta çok yavaş başla ve bütün parmaklarını aynı anda indirmeye çalış, zamanla hızlandır...

Bir de, şöyle birşey var; Kendini yapamıyorum diye şartlandırıp, her seferinde parmaklarını tek tek yerleştirmeye çalışmak yerine parmaklarını özgür bırak... Belki de basmaların gereken yeri biliyorlar fakat sen çok kastığın için yanlış yere gidiyorlar...

Am-F-Am-F... bu şekilde kısa zamanda halledersin

Yorum bırak:

• HFurkan
    replied

Yorum bırak:

• Sylvester52
    replied
    Aslında önemli olan çalışmak. Benim tam olarak basmam(klasik gitarda) 2-3 ayımı aldı. Benim için bu konuda en büyük ipucu parmağın biraz daha klavyenin üstüne çıkmasıydı

Yorum bırak:

• Gitarist330
    replied
    Dostum bende ilk başlarda basarken cızırdıyodu ama elin alıştıkca klavyeye oturuyor ve bu cızırdama ortadan kalkıyor bunu atlatman için bare çalısman lazım

Yorum bırak:

• XRacer
    replied
    Atom Karınca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bare basarken bir çok kişinin yaptığı hata perdenin ortasına basmak bence. Bareyi basarken köprünün tam dibine basarsan hem daha net bir ses alırsın hemde cızırtılar seni çıldırtmaz. ben öyle yapıyorum. Tabi bu zamanla olacak birşey. Günlük olarak bare basma egzersizi yap. Parmak kasın gelişecektir.
    bence de. Cızırtılı seslerin çoğunun sebebi bu hatta.

Yorum bırak:

• Atom Karınca
    replied
    Bare basarken bir çok kişinin yaptığı hata perdenin ortasına basmak bence. Bareyi basarken köprünün tam dibine basarsan hem daha net bir ses alırsın hemde cızırtılar seni çıldırtmaz. ben öyle yapıyorum. Tabi bu zamanla olacak birşey. Günlük olarak bare basma egzersizi yap. Parmak kasın gelişecektir.

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

• Pemo02
    Elektro gitar hakkında bilgi lazım
    yazan Pemo02
    Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler.
    Elektro gitara başlama kararı aldım H-S-S manyetikli gitarlara bakıyorum ıbanez GSA60 BKN GIO SA modelini beğendim yeni başlayanlar için uygun mudur bu gitarı kullananlar varsa tonları...
    Dün, 19:54
  • westside
    Akort Yaparken Ses Gelmesi
    yazan westside
    Gitarı mobil uygulama üzerinden akort yapıyorum ama burguyu(kulağı) çevirdiğim zaman 'tak' diye bir ses çıkıyor. Sanki bir şey yerine oturuyormuş gibi 1 haftadır bu sorun yüzünden akortsuz çalıyorum. Bu normal bir şey mi yoksa gitar...
    25-03-2020, 14:06
  • oguz4517
    Telin çelik perde kısmında incelmesi
    yazan oguz4517
    Merhaba arkadaşlar. Ibanez aeg-8e elektro akustik gitarıma daddario 10-47 tel taktım. Bugün farkettim ki sol telinin 4-5. Çelik perdeline denk gelen kısmında kertikler mevcut. Perdelerde herhangi bir pürüz vs farkedemedim. Sizce problem ne olabilir?...
    25-03-2020, 19:33

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X