Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bare basarken yaşanan sorunlar ve nelere dikkat edilmeli?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

tel yüksekliği klasikte de ayarlanılabiliyor mu?yani ayarlanıyosa da elektrodakı gibi basit değildir.Klasik çok yoruyor bunu bilen varsa da söyler mi?

Yorum

Bende gitara başlayalı 5 ay oldu,gerçekten bende zorlanıyorum barelerde,sanırım gitar çok iyi de olsa,yeni başlayanların ortak sorunu bu...

Düzenleyen - ahmetcam on 16/09/2007 13:43:43

Yorum

Bare çalışırken bence Fa Majör akoru kullanılmalı. Üzerinde ritm atılarak çalışılmalı. Ayrıca ilerleyince çalışmalarda, bareli akor kullanılan şarkılarda suslu ritmler atılarak sol işaret parmağı rahatlatılmalı

TRIBAL abimizede güldüm bayağı ama özlemiştir heralde o günlerini. 5 sene büyük zaman.

Yorum

Evet özledim o zamanlar hem boş vaktim çoktu hemde çok heyecanlıydım şimdilerde öyle bir zamanım yok olsa keşke

Yorum

bare basarken tellerden tek tek ses alın böylece düzgün basamadığınız yerleri daha iyi anlarsınız. aslında temiz bare basmak için ilk başlarda tekrar tekrar denemek gerekir. gitara başlayalı 5 ay oldu yeni temiz ses almaya başladım. klavyesinden dolayı klasikte akor basmak daha bi zordur. ben ders alırken hocada elektroda vardı onda bare basmak çok daha kolay.(bu elektronun kolay olduğu anlamında anlaşılmasın.) herkese başarılar.

Yorum

bare basarken tellerden tek tek ses alın böylece düzgün basamadığınız yerleri daha iyi anlarsınız. aslında temiz bare basmak için ilk başlarda tekrar tekrar denemek gerekir. gitara başlayalı 5 ay oldu yeni temiz ses almaya başladım. klavyesinden dolayı klasikte akor basmak daha bi zordur. ben ders alırken hocada elektroda vardı onda bare basmak çok daha kolay.(bu elektronun kolay olduğu anlamında anlaşılmasın.) herkese başarılar.
              Kesinlikle Klasik gitarda perde aralıkları daha geniş olduğundan bare basması daha zordur. Geçişlerde pratik kazanmak için bol bol ritm, temiz ses almak için daima arpej uygulanmalıdır.

Yorum

Vay be eski günler tam 5 yıl oldu
                Komşu, sorun gitarda mıydı sende miydi? cok merak ettim vallahi ya tam 5 yıl önceki forum.

Yorum

sorun bendeydi, 5 yıl önceki foruma hitaben.

Yorum

klasik gitarda perdeler geniş tamam sorun yok ama elektroya göre tellerde geniş bence daha kolay akor basılabilir.Ben gitara ilk başladığımda bareli akor bacam diye zar zor bare li Fa(f) majör basıp saatlerce hiç kaldırmadan ritim attığımı hatırlıyorum

Yorum

meraba arkadaşlar benimde bare ile alakalı sorunların var benim gitarımda da teller yüksekte ve klavye ağacı olarak amerikan cevizi kullanılmış ve klavye aşırı derece sert yumuşak tellerden alsam sorunu halledebilirmiyim acaba ,bare ile alakalı diğer bir sorunumda parmak yapımla alakalı parmaklarım kemik yapısı olaraktan eğri,alt biraz kalın orta biraz basık üst kısmı çok ince,bareleri sağlıklı basabilmem için,kullanabileceğim bir aksesuar tavsiye edebilirmisiniz ya da uygulayabileceğim bi teknik varmıdır ? Elektro gitarda problem olmuyor ama klasik ve akustikte ispanyol dörtlüsü dışında diğer bareli akorlar çok zorluyor beni önerilerinizi bekliyorum.

Yorum

*** ben de hem cızlıyo hem de şarkıda akor geçişi yaparken direk bare konumuna gecemiyorumelim çok da acıyo offf

Yorum

aslında cızlaması normal bu perdeye iyi basamamandan kaynaklanıyor olabiliir perdelere daha sağlam sıkı ve ortadan basmanı öneririm bir de öyle dene bakalım nasıl olacak parmaklarının acıması ise gayet normal ileride alısırsın bu senin alısmana basladığına işarettir moralini bozma

Yorum

Bunun ilk başlarda olması gayet normal...Bare gitarın zor pozisyonlarından bırıdır fakat ögrendıgın zaman da en kolay pozisyonlarından bırı olur cıkar.Parmaklarının gelısmemesı,perdelere tam basmaman bu sonucları doguruyor kardes zamanla hepsı duzelır.

Yorum

hey teşekkür ederim

Yorum

Baslayalı bır hafta oldu akorların cogunu ogrendım caldıgım ritimli ve akorlu sarkılar haluk levent-hani benim olacaktın-sevenler de aglarmıs-ela gözlüm-anlasana-yollarda bulurum senı sevdan bir ates 1 haftada ama gunde 5-6 saat calıstım bayağı da ıı calıorum caldıgım sarkıları hem soyleyıp hem calıorum kucukken bağlama calıodum onun etkısı olabılırmı acaba cabuk ogrenmem de?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

• Pemo02
                                  Elektro gitar hakkında bilgi lazım
                                  yazan Pemo02
                                  Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler.
                                  Elektro gitara başlama kararı aldım H-S-S manyetikli gitarlara bakıyorum ıbanez GSA60 BKN GIO SA modelini beğendim yeni başlayanlar için uygun mudur bu gitarı kullananlar varsa tonları...
                                  Dün, 19:54
                                • westside
                                  Akort Yaparken Ses Gelmesi
                                  yazan westside
                                  Gitarı mobil uygulama üzerinden akort yapıyorum ama burguyu(kulağı) çevirdiğim zaman 'tak' diye bir ses çıkıyor. Sanki bir şey yerine oturuyormuş gibi 1 haftadır bu sorun yüzünden akortsuz çalıyorum. Bu normal bir şey mi yoksa gitar...
                                  25-03-2020, 14:06
                                • oguz4517
                                  Telin çelik perde kısmında incelmesi
                                  yazan oguz4517
                                  Merhaba arkadaşlar. Ibanez aeg-8e elektro akustik gitarıma daddario 10-47 tel taktım. Bugün farkettim ki sol telinin 4-5. Çelik perdeline denk gelen kısmında kertikler mevcut. Perdelerde herhangi bir pürüz vs farkedemedim. Sizce problem ne olabilir?...
                                  25-03-2020, 19:33

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X