Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bare basarken yaşanan sorunlar ve nelere dikkat edilmeli?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Arkadaşım sürekli ama sürekli egzersiz yap ses çıkmasa bile sen ritim at veya arpej yap o bir türlü oturcaktır ben ilk denediğimde sesi bırak gitarın mute sesi bile cıkmıyordu :P )

Yorum

• gitar akustikse bare basmak veya klasikse bare basmak gercekten zordur fakat elektro gitarlarda basmak daha kolay tellerin yuksekligi ayarlanabilir oldugundan telleri indirip akorları duzelttikden sonra daha rahat bare basabilirsiniz birde elektro telleri akustige gore bildigim kadarıyla daha ince yanlıssam duzeltsinler

Yorum

• ilk önce 5. perdede bare basmayı denersen daha rahat basarsın ve sonrada 4 3 2 1 diye yaklaşarak F akorunu basarsın...Ben böyle yaptım
        Son güncelleyen Wonderful1907; 05-07-2010, 04:19.

Yorum

• Benimde bareyle başım belada o kadar çok yol denedim ki.Tam bare de şu an 5.telden cızırtılı ses alıyorum.Eskiden 3. tel cızırdardı biraz aşağı indirdim şimdi de 5. telde sorun var.Elimin yapısıyla mı ilgili acaba ne önerirsiniz?O kadar çileden çıktım ki gitarı bırakıp ud falan çalmayı düşünüyorum.

Yorum

• başlarda bende kafayı yicektim cızırdardı hep teller zamanla alışıyor baş parmak orası kesin.şunu tavsiye edebilirim baş parmağının bastığı teller cızırdıyorsa baş barpamağını aşşağı yukarı sağa sola oynatarak cızırdamayı kesebilirsin,deneme yanılma yöntemi.

Yorum

• İlk başlarda kesinlikle temiz sesler çıkmaz zamanla elin alışır bol bol geçiş çalışılmalı ve baş parmak gitar sapından tutarken kürek tutarcasına yukarı fazla çıkartılmamalı son olarak baş parmak bare basarken işaret parmağının arkasında durmalı böylece bare basmak daha rahat olur
              Son güncelleyen afurkann; 04-04-2012, 17:55.

Yorum

• barenin normal akordan fazla bi farkı yoktur sadece daha fazla çalışman ve tekrar etmen lazım yavaş yavaş olur bu işler iyi çalışmalar.

Yorum

• Mesele, doğru ve kuvveti yerinde bir basmadır ,)

Yorum

• azmettim yapacaamm inş

Yorum

• Selam arkadaşlar hepinize..Klasik gitara başladım 3 aydır çalışıyorum.. Bareli F major akoru yapmaya çalışıyorum. Çok zor henüz yapamıyorum.Ama çalışınca olurmuş burayı arkadaşların yazdıklarını okudum.
                      Ancak yaptıktan sonra o aşamaları nasıl geçtiğini unutuyor insan galiba o aşamaları anlatamıyor..
                      Son güncelleyen smert62; 27-01-2011, 22:37.

Yorum

• Elektrogitar ise çalınan, tellerini klavyeye olabildiğince yaklaştırmanız lazım başlangıç seviyesinde. Parmaklarınızın güçlenmesi biraz gecikse de, tekniğiniz hızla gelişecektir. Klasik ile başlıyorsanız zorlandığınız her teknik elektrogitarda + olarak size kolaylık sağlayacaktır. Bare basarken parmak da acır, fazla zorlamayıp baş parmakla işaret parmağın arasındaki kasları güçlendirmeniz gerek.

Yorum

• thebadseeds isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          Elektrogitar ise çalınan, tellerini klavyeye olabildiğince yaklaştırmanız lazım başlangıç seviyesinde. Parmaklarınızın güçlenmesi biraz gecikse de, tekniğiniz hızla gelişecektir. Klasik ile başlıyorsanız zorlandığınız her teknik elektrogitarda + olarak size kolaylık sağlayacaktır. Bare basarken parmak da acır, fazla zorlamayıp baş parmakla işaret parmağın arasındaki kasları güçlendirmeniz gerek.
                          baş parmakla işaret parmağın arasındaki kasları nasıl güçlendireceğim? zamanla çalışarak mı? klasik gitar var bende..

Yorum

• smert62 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            baş parmakla işaret parmağın arasındaki kasları nasıl güçlendireceğim? zamanla çalışarak mı? klasik gitar var bende..
                            Klasik gitarla daha hızlı güçlenecektir, sabret.
                            O kası gitar çalmadan geliştirmek istiyorsan plastik bir topu sol elinle (solak değilsen) belli aralıklarla sıkabilirsin.

Yorum

• thebadseeds isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              Klasik gitarla daha hızlı güçlenecektir, sabret.
                              O kası gitar çalmadan geliştirmek istiyorsan plastik bir topu sol elinle (solak değilsen) belli aralıklarla sıkabilirsin.
                              Solağım evet..
                              sağ elimde stress topum var sık sık çalışıyorum evet cebimde taşıyorum..

Yorum

• smert62 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                                Solağım evet..
                                sağ elimde stress topum var sık sık çalışıyorum evet cebimde taşıyorum..
                                O zaman doğru yoldasın, yılma.

Ağrımaya başlarsa elin alıştırmayı bir saat kadar bırakman lazım. Yoksa kalıcı zararlar verebilirsin kaslarına.
                                Gelişimi gözünle de görmek istersen baş parmaklarını işaret parmaklarına kenetle, arada şişen kasın boyutuna bak. Gitara başladığımda bare ile kafayı bozmuş, sol elimdeki kası diğerinin iki katına çıkartmıştım hey gidi. Şimdi o kadar basit geliyor ki her türlü akor, özledim elimin ağrımasını, parmaklarımın kanamasını.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

• Pemo02
                                  Elektro gitar hakkında bilgi lazım
                                  yazan Pemo02
                                  Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler.
                                  Elektro gitara başlama kararı aldım H-S-S manyetikli gitarlara bakıyorum ıbanez GSA60 BKN GIO SA modelini beğendim yeni başlayanlar için uygun mudur bu gitarı kullananlar varsa tonları...
                                  Dün, 19:54
                                • westside
                                  Akort Yaparken Ses Gelmesi
                                  yazan westside
                                  Gitarı mobil uygulama üzerinden akort yapıyorum ama burguyu(kulağı) çevirdiğim zaman 'tak' diye bir ses çıkıyor. Sanki bir şey yerine oturuyormuş gibi 1 haftadır bu sorun yüzünden akortsuz çalıyorum. Bu normal bir şey mi yoksa gitar...
                                  25-03-2020, 14:06
                                • oguz4517
                                  Telin çelik perde kısmında incelmesi
                                  yazan oguz4517
                                  Merhaba arkadaşlar. Ibanez aeg-8e elektro akustik gitarıma daddario 10-47 tel taktım. Bugün farkettim ki sol telinin 4-5. Çelik perdeline denk gelen kısmında kertikler mevcut. Perdelerde herhangi bir pürüz vs farkedemedim. Sizce problem ne olabilir?...
                                  25-03-2020, 19:33

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X