Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Perdeye Basma

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Perde basımında önemli nokta temiz ve düzgün ses almaktır.Bu konuda elin ve parmak şeklin değişebilir.
    Son güncelleyen LesPaul3162; 07-09-2013, 17:45.

Yorum

• perdesnin sonuna basmalisin

Yorum

• daima tam ortasına basman bence en iyisi kenarlarda ilk başlayanlar tam basamadığından dolayı cızırtı oluyor

Yorum

• en güzeli aslında parmak ucu ile ortasına basmak

Yorum

• Selam arkadaşlar. Ben de yeni başladım gitar işlerine. Klasik gitarım var. Yakın zamanda kursa başlayacağım ama ufaktan parmak egzersizleri yapıyorum. Perdelere basarken temiz ses almada sıkıntı olmuyor genelde. Parmaklarımda açılmaya başlıyor yavaş yavaş. Ama şöyle bir şey var.

Misal üst perdelerden birine basıyorum. Atıyorum G telinde çalışma yapıyorum. G telinde çalışma yaparken bir alttaki B teline boş vuruş yapıyorum öyle ama ses çıkmıyor. Parmaklarımın bir kısmı bir alt tele ufaktan temas ediyor ve tel titreşmiyor yani. Bu normal bir durum mu? Yoksa bir sorun mu var. Sorun varsa nasıl düzeltebilirim?

Yorum

• Do re mi fa sol la si do...Bunları seri halde çalış sesi beğenirsen(tabi ki akortlu gitarda )doğru çalıyorsun akordun iyi anlarsın.Ama bu notalarda ilk boş telleri de kullanmalısın...Konuyu inceleyenlere basit bilgi amaçladım.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
              X