Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Pena kalınlığı, pena çeşitleri, çalış tarzı ve tekniğine göre pena önerileri

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• numara bilmem ama medium orta bir pena **** isimi gorur tabi sert pena nin da lazim olacagi yerler vardir ama calismadim daha o konulara

Yorum

• Ben ritim için .53 mm sololar için .96 mm lik penaları tercih ediyorum ama kişiden kişiye ve tellere göre değişir

Yorum

• 73mm iyidir diye düşünüyorum.

Bir önerim olsun sizlere, geçtiğimiz gün tırtıklı bir pena aldım. Onca zamandır ilk kez gördüm bunu, ritim atarken sahiden ses farkediyor bu tırtıklı olanla. Adı-sanı var mıdır bilmiyorum ama tavsiye ederim işte.

Yorum

• arkadaslar ılgılenen varsa malmsteen orjınal penası var ısmı ve ımza baskılı olan beyaz dan ılgılenen varsa ozelden yazsın fotoda gonderebırım

Yorum

• Purus'un penalarını deneyen var mı? Önerir misiniz?

Yorum

• 0.82 penalar solo ve ritim (funk/groove) için çok ideal kanımca, ben bu şekilde tek çeşit pena kullanıyorum tabi bazen 1 artar 1 eksilir ölçülerim ama genelde budur

Yorum

• 25 tane penadan sonra hayatimin penasini buldum denemeden gecmeyin hem solo hem ritm icin ideal birde heavy modelini deneyecegim...
                Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Online Müzik Aletleri Dükkanı

Yorum

• Bir çok ölçüdeki pena denememden sonra 0.88'lerin kendi sololarım için uygun olduğuna karar verdim. Ritimlerde de bunu kullansam da, 0.73'ler de fena olmuyor.
                  Neticede pena kalınlığı ve türü gitarı çalan kişiden kişiye değişiyor. Tercih ve yine de tercih meselesi

Yorum

• Arkadaşlar benim squier fender jazz bassım var hangi penayı kaç mm yi tavsiye edersiniz rock,progressive metal rock gibi o tarzlarda çalıcam

Yorum

• Kendinize uygun penayı bulmaya çalışın bence. Yok 3 mm yok 5 mm, bunlar hep hikaye. Benim penam paul gilbert imzalı ibanez penadır. 8 yıldır o penanın sadece kırmızı rengini kullanıyorum. Bence pena da en az gitar kadar bütünleşebileceğiniz bir parçadır.

Yorum

• Penada 0.71 numara varsa kalınlık orta düzey kolay kullanılır.Eğer 1 numara varsa kalın pena anlamındadır.

Yorum

• Elbette ki penanın hammaddesi gibi kalınlığı da yaptılan müzik türüne göre belirlenmektedir. Hard Rock ya da Metal müzik gibi sert müzik türlerinde daha kalın penalar tercih edilirken, daha yumuşak ritimler duymak istenilen klasik tarz müziklerde daha ince penalar genellikle seçilmektedir.

Yorum

• selamlar Pena seçimi ile ilgili bilgi almak isterseniz detaylı bir yazı buldum. Bu bağlantıdan okuyabilirsiniz ; https://sozkonususanat.com/gitarda-pena-secimi/

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

• hisalih
                              gitar seçimi
                              hisalih
                              Merhabalar;

foruma yeni katıldım ve gitar çalmayı öğrenmek istiyorum tabi bunu internet üzerinden sağlanan eğitimler ile yapmayı amaçlıyorum. ama siz üstadlara bir iki soru sormadan gitar almak istemiyorum...
                              13-06-2019, 21:38
                            • umutkd98
                              Strat modifikasyon
                              umutkd98
                              Elimdeki stratocaster gitarımı gilmour style wiring, kill switch ve içine bakır veya aluminyum kaplama yapmak istiyorum ve bir kaç sorum var. kill switch için ekstradan volume topraklama kablosunu tuşa bağlayıp jaka vermem yeterlimidir? Fotoğrafta...
                              12-06-2019, 12:52
                            • Consensus
                              İkinci El Alışverişte Nerde Kontrol Edilir
                              Consensus
                              Merhabalar , benim aklıma küçük bir şey takıldı da. Ben ikinci el amfi almayı düşünüyorum fakat bu alışveriş gerçekleşirken amfinin sağlam olup olmadığını zuhal müzik gibi büyük müzik şirketlerinde deneyebiliyor muyuz ? Yardımcı...
                              22-04-2019, 18:09
                            • Ateşlidenizanası
                              Sx scorpion stratocaster
                              Ateşlidenizanası
                              Bu gitarı almayı düşünüyorum ne yabancı forumlarda nede türk forumlarda bir bilgi bulamadım ne düşünüyorsunuz acil almaya gidicem bu gün duruma göre...
                              05-06-2019, 13:28

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                            X