Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Pena kalınlığı, pena çeşitleri, çalış tarzı ve tekniğine göre pena önerileri

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Pena kalınlığı, pena çeşitleri, çalış tarzı ve tekniğine göre pena önerileri

Geçen arkadaşlarla konuşuyoduk birden pena konusu açıldı ve herkezde bişiler sölemeye başladı (benimki 1 numara, 2 ..., 3..., vs) pena numarası nedir, nasıl bişeydir ? Yardımlarıınız için şimdiden teşekkürler...

Pena numarası penanın kaç cm olduğunu belirler mesela jazz3 3cmlik bir pena ve sololar için kullanılır. 0,96cmlik penalarda ritim atmak için kullanılır.

Yorum

Birim hatası mı var acaba? santimetre mi milimetre mi? bilindiği gibi aralarında 10 kat fark var da bahsedilen kalınlık ise 3 cm. lik pena kullanılabilir bir şey olmasa gerek. 0.95 cm. lik pena da 9.6 mm. eder ki; 1 cm. ye yakın bir ölçü, çok mümkün görünmüyor Şaka bir yana bahsedilen pena kalınlıkları milimetre (mm.) cinsindendir.

Yorum

Evet komşu dalgınlıkla cm yazmış heralde.

Yorum

jazz 3 ten memnunmusunuz ben pek memnun kalmadım ben mm sini unuttum ama orta sertlikte bir pena kullanıyorum ve onla solo daha rahat oluyor tonuda etkiliyo jazz 3 te ise ton boğuklaşıyo felan...

Yorum

ya bn arkadaşlara sorduumda 1 den 5 e kadar numara var dedi bnde mm olarak söledm hayır değil dedi bunların numarasaı var mm alakası yok dedi

Yorum

ben jimdunlop 'un 2,00 mm sini kullanıyorum gayet güzel

ipek gibi akıyo tellerde

Yorum

Ben jazz3ten çok memnundum; ama şimdi hiç bir yerde bulamıyorum elimdekiler de çok eskidi. Ankara'da nerede var biliyor musunuz?

Yorum

Evet komşu dalgınlıkla cm yazmış heralde.
                  Evet biraz dalgınlığıma gelmiş özür dilerim. Sana da teşekkür ederim Prohibt.

Düzenleyen - black jack on 28/08/2007 22:35:56

Yorum

Yaşasın jazz3 kardeşliği...

Yorum

Jazz3 burada heryerde var vallahi ankarada zor müzik yapmak ya...mydukkandan sipariş ver birkaç adet stoklarsın

Yorum

zuhalde gördüm de geçen gün bütün bölmeyi aldım, orada bulunmamasının sorumlusu benim şu anda

Yorum

jim dunlop stubby 3mmden şaşmayın abiler
                          Son güncelleyen metal worrior; 16-12-2008, 21:51.

Yorum

Jazz 3 ün yerini hiçbişey tutmuyo gerçekten, özellikle metal çalıyosanız, penaların büyük bir çoğunluğu jazz3 e göre daha yuvarlak uçlu, jazz 3 ün sivri ucundan dolayı hızlı muting ler gayet rahat çalınıyo, ayrıca solodada öyle gerçekten çok rahat tavsiye ederim

Yorum

belki tepki toplıycam ama şunu şunu söyliyim stubby 3m jazzIIIü ezer palm muting yaparken çalmak çok kolaylaşıyo

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X