Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Özel yapım Swing gitar sizce nasıl (2. El alacağım resimli)

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Alışveriş Özel yapım Swing gitar sizce nasıl (2. El alacağım resimli)

Arkadaşlar gitarın markasında Swing yazıyor bende ilk defa görüyorum en ufak bilgisi olan dahi benimle paylaşabilirmi ?

bu arada gitarın özellikleri:

Gövde: Ihlamur (Basswood)
    Sap: Akçaağaç (Canadian Hard Maple)
    Klavye: Gül ağacı
    Sap Yarıçapı: 406 mm (16 inches)
    Perde Sayısı: 24
    Perde Tipi: Jumbo (2.9 mm)
    Tel Uzunluğu: 648 mm(25.5 inches)
    Eşik: 41 mm, GraphTech NuBone
    Donanım Rengi: Krom
    Akort Burguları: Grover
    Köprü: Swing Floyd Rose
    Manyetikler: Swing SH-3N(sap), SS-1M(orta),SH-3B(köprü)
    Renk Seçenekleri: Siyah, Metalik Kırmızı, Metalik Gri

gitarın modeli: EZ100

Son güncelleyen BerkoGame; 21-11-2011, 19:21. Sebep: bilgi ekleme

Gitarı almak istiyorum ama güvenemiyorum. Satan adam tamamen Kore yapımı, özel falan yazmış **** fiyatı 370tl yani **** uygun. Youtube da tatmin edici video bulabilseydim almıştım çoktan, araştırmaya devam sizden de yardımlar bekliyorum en ufak bilginizi paylaşırsanız yeterlidir..

Bu arada gitarın ağaç bilgilerini vb.. bilgileri en üst mesaja ekledim.
    Son güncelleyen BerkoGame; 21-11-2011, 19:23. Sebep: bilgi eklentisi

Yorum

Özel yapımdan kastın nedir? Sitesinden öğrendiğim üzere EZ-100 Swing'in üretimden kaldırılmış bir modeli. Seri üretim yani, herhangi bir 'özellik' söz konusu değil. Klavye boyutlarını anlaman açısından karşılaştırırsak, üst eşik genişliği 41.3 mm ki bu Ibanez Wizard saplarda 43 mm. Eğrilik yarıçapı ise 16", yine Wizard'da 17" olmakta. Üst eşiğin GrapTech, burguların Grover olması artı. Yapım yeri de muhtemelen Kore. Fakat burada Swing Floyd Rose büyük bir soru işareti. Ben kendi adıma belirli bir kaç firmanın ürettikleri haricinde bütün lisanlı Floyd Rose'lardan kaçıyorum.

Yorum

dimebucker isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Özel yapımdan kastın nedir? Sitesinden öğrendiğim üzere EZ-100 Swing'in üretimden kaldırılmış bir modeli. Seri üretim yani, herhangi bir 'özellik' söz konusu değil. Klavye boyutlarını anlaman açısından karşılaştırırsak, üst eşik genişliği 41.3 mm ki bu Ibanez Wizard saplarda 43 mm. Eğrilik yarıçapı ise 16", yine Wizard'da 17" olmakta. Üst eşiğin GrapTech, burguların Grover olması artı. Yapım yeri de muhtemelen Kore. Fakat burada Swing Floyd Rose büyük bir soru işareti. Ben kendi adıma belirli bir kaç firmanın ürettikleri haricinde bütün lisanlı Floyd Rose'lardan kaçıyorum.
        Bu gitar yerine Ibanez RG370DX alsam daha iyi olur değilmi ? (Edge III den çok şikayet eden var gönül isterdi RG370DXZ almak ama para para para )

Yorum

BerkoGame isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Bu gitar yerine Ibanez RG370DX alsam daha iyi olur değilmi ? (Edge III den çok şikayet eden var gönül isterdi RG370DXZ almak ama para para para )
          Ona senin karar vermen gerekiyor. EdgeIII konusunda emin değilsen, işçiliği neredeyse aynı olan sabit köprülü Ibanez'lere bakabilirsin, GRG121EX gibi.

Yorum

dimebucker isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Ona senin karar vermen gerekiyor. EdgeIII konusunda emin değilsen, işçiliği neredeyse aynı olan sabit köprülü Ibanez'lere bakabilirsin, GRG121EX gibi.
            Steve Vai kadar kullanmam ama floyd Rose tipi sistem olsa fena olmaz. tel değiştirirken sıkıntı çıkabilir ama mecbur.

Yorum

RG350 bundan iyi değil. Büyütmeyin artık gözünüzde şu Endonezya RG... leri. Benim için çoğu dandik gitarlar. Ama eski Japon bir RG550'im olsa bir daha satmazdım sanırım.

Bu arada bu Swing yıl, donanım vs olarak cidden güzel görünüyor. Fiyatı da şahane.

Yorum

Gitarı almak istiyorum ama güvenemiyorum. Satan adam tamamen Kore yapımı, özel falan yazmış **** fiyatı 370tl yani **** uygun. Youtube da tatmin edici video bulabilseydim almıştım çoktan, araştırmaya devam sizden de yardımlar bekliyorum en ufak bilginizi paylaşırsanız yeterlidir..

Bu arada gitarın ağaç bilgilerini vb.. bilgileri en üst mesaja ekledim.
                Gitarımı burada görmek güzel, gitar sahibi olarak birşeyler yazmak isterim.
                Öncelikle bazı açıklamalarda bulunmak isterim.

GİTARA ÖZEL YAPIM DEMEDİM
                , BURAYA DOĞRU AKSEDİLMEMİŞ İLAN BAŞLIKLARIMI İNCELEYEBİLİRSİNİZ, YANLIŞ ANLAŞILIP KARIŞTIRILMASIN LÜTFEN, 'özel bir gitar' ifadesi kullandım. Çünkü türkiyede fazla olmayan, sınırlı üretilmiş ve üretimi durdurulmuş bir modeldir. Ayrıca swing markası artık endonezya pazarınada kaymış bulunmakta bu bakıma Marka KORE, yapım yeride KORE dir.Üzerinde orjinal aynalı pickquard bulunması filanda gayet şıklık katmıştır

Bu modelin tamamiyle aynı kasası ağaç özellikleri ile üretilmiş sadece manyetik ve 1-2 farklı ekstrası olan modeli swing GON modeli ( ez100 ün bir üst modeli) özel olarak gitarist *PARK CHANG GON* İçin üretilmiştir,
                http://www.swingguitars.com/English/...tist_main.html

youtube videosuda burada buyurun:
                http://www.youtube.com/watch?v=d-ZZLjSlTuQ

rg serileri ile karılaştırmak bana düşmez, herkesin gitar standartı, sap standartı farklıdır. Birine rahat gelen gitar diğerine gelmez. ancak bilen bilir ibanezlerin sapları daha enli ve radius ölçütlerinden daha düzdür, bombeyli değildir.
                Swing de çok rahat bend yapmak mümkündür. Ayrıca bahsi geçen 350- 370dx lerin 2.el fiyatları sanırsam bu modelden daha yüksektir, üstelik endonezya üretimlidirler, temzilerini de uygun fiyata bulmak biraz zordur.

Bunun yanı sıra gitar daha 2aylıktır, tertemiz durumda sıfır gibi..

**370tl fiyata KARGODA BENDEN DAHİL ETTİM bunuda göz önünde bulundurun. (kargo+kılıf+askı+jack+pena)

=> satış sebebim borçlarımdan ötürüdür.

Floyd rose konusuna gelince ben herhangi bir sorun yaşamadım, akort kaçırma vs derdi gerçekten yok. Üst eşiğin sağlam oluşundan dolayı kilitleri kitleyip gayet rahat kullanabiliyorum. Bunun dışında zaten üst resimlerdede belli floyd rose şu an tam ayarlanmış konumdadır.

Ayrıca gitarın ana resimleri bunlar değildir, bu resimler daha sonra başlığı açan arkadaş için özel çekilip yollanmıştır diğer resimlerdede görüleceği gibi gitarın kulakçıkları standart sıfır durumda jelatinleri dahi durmakta olarak gözükmektedir.

Buyurun bakın, detaylı resimler burada mevcuttur.

http://turkrock.com/threads/erz-stlk...etodlar.20798/

Bana güvenip güvenmemek konusundada bunların dışında gene sorun olacaksa seve seve yanıtlamak isterim. Benden resim istedin ben senin için haftasonu uğraşıp tekrardan bir sürü resim çekip sana yolladım ancak bana bir dönüşün dahi olmadı en azından teşekkür edebilirdin diye düşünmüştüm.

Herneyse herkese iyi forumlar.
                Son güncelleyen northerner; 23-11-2011, 09:53. Sebep: bilgi ekleme

Yorum

Steve Vai kadar kullanmam ama floyd Rose tipi sistem olsa fena olmaz. tel değiştirirken sıkıntı çıkabilir ama mecbur.
                  İşte burada buna karar vereceksin,, almak istediğin gitar floyd rose'lu mu olacak, normal tremololu mu yoksa sabit köprü mü. Buna göre de belirli gitarları karşılaştırıp kararını ver. Gitarın sahibi de buradaymış, konuş.

Benim floyd rose konusunda anlatmak istediğim nokta şu ki, çok fazla floyd rose'lu gitar çaldım, farklı modellerini denedim. Bu seviyedeki gitarlarda floyd rose bir yerden sonra sorun olabiliyor, bu sadece bu gitar için değil hepsi için geçerli. Adam akıllı bir floyd rose setinin fiyatı bu gitardan fazla. Ama alarak en azınan floyd rose'u öğrenmiş olurum diyorsan düşünülebilir.

Kolay gelsin..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...