Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1000 lira gitar

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Alışveriş 1000 lira gitar

Arkadaşlar ben her türe gidebilecek bir gitar istiyorum. Sustaininde iyi olması tercihim. Bütçe aralığım 1000lira civarı. İbanez s470 ve epiphone les paul standard arasında kararsız kaldım. Aklımı karıştıran s470 in klavyesi akıcı magneticleri kötü, Les Paul'unda tek itici gelen yanı klavyesinin kalın olması. Clean tonlarının çok iyi olduguda söyleniyor. Klavyenin kalın olması çok fazla zorluyor mu acaba? Yoksa düşünmeden les paul alacağım. Ampli olarak Marshall MG15 düşünüyorum. Sevdiğim müzik türleri 70's rock, blues, doom metal.
    Son güncelleyen mavigozyasi; 02-09-2009, 20:38.

Dostum her şeyi çalabileceğin tek gitar Gibson'dur ve 1000 liraya alacağın gitarla her şeyi çalamazsın.
    Benim tavsiyem çalacağın tarzı önceden belirlemen örnekle ben black metal ve death metal çalıyorum ama stairway to heaven da çalıyorum çok mu güzel ses veriyo gitarım? tabi ki hayır ama 3-5 sevdiğim şarkı için de her şeyi çalabileceğim bir gitar almaya çalışmıyorum...
    Eğer metal müzik yapıyorsan sakın Ibanez ya da Epiphone alayım deme çünkü distortionda hiç bir şekilde tatmin etmez ama rock müzik yapıyorsan ikiside uygundur

Yorum

distortion bakımından tavsiye edebileceğin bir gitar var mı peki? Sabit köprü olması tercihim floyd roseda olabilir ama sabit öncelik.

Yorum

metallicMR isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Dostum her şeyi çalabileceğin tek gitar Gibson'dur ve 1000 liraya alacağın gitarla her şeyi çalamazsın.
        Benim tavsiyem çalacağın tarzı önceden belirlemen örnekle ben black metal ve death metal çalıyorum ama stairway to heaven da çalıyorum çok mu güzel ses veriyo gitarım? tabi ki hayır ama 3-5 sevdiğim şarkı için de her şeyi çalabileceğim bir gitar almaya çalışmıyorum...
        Eğer metal müzik yapıyorsan sakın Ibanez ya da Epiphone alayım deme çünkü distortionda hiç bir şekilde tatmin etmez ama rock müzik yapıyorsan ikiside uygundur
        ibanezler uygun değil mi :d sen hiç xpt 700 denedin mi

Yorum

Peki birde şöyle sorayım okuduğum kadarıyla s470 in clean tonu hoşmuş güzelmiş. Peki pedal vs alırsam distortiondanda iyi sonuç alabilir miyim ?

Sağlam cleana sahip olan gitar tavsiyelerinizi bekliyorum bu arada...
          Son güncelleyen mavigozyasi; 03-09-2009, 04:20.

Yorum

Peki sen hiç fiyatına baktın mı? burda 1000 lt den bahsediyoruz benimde haberim var Xiphos serisinden...

Dostum dediğim gibi eğer cayır cayır distortion istiyorsan clean tonelardan vazgeçeceksin.
            Ama yok ben o kadar da sert müzik yapmıyorum diyorsan Ibanezler seni idare eder ama Ibanez özen ve dikkatli kullanım isteyen bir gitar bunu göz önüne al çünkü benim başım çok ağrıdı o yüzden.
            Bir de S-520'de sertlik ayarı olan tremolo var biraz daha zorlayıp onu alabilirsin **** arkadaşın dediği gibi xp-700 veya xp-300 alabilirsin eğer xp-300 alırsan S hem serisinden daha iyi distort verir orta seviye bir gitarın olmuş olur hem de amfi pedal vs. diğer aparatlara da paran kalır...
            Benim tavsiyem ama bak benim diyorum bence yani bana göre
            sen xp-300 al birde düzgün amfi al yanına pişman olmayacaksın...
            Son güncelleyen metallicMR; 03-09-2009, 04:30.

Yorum

bfmv_91 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              ibanezler uygun değil mi :d sen hiç xpt 700 denedin mi
              Bu arada Xpt-700ü denedim fakat malesef istediğim distortion sound'unu yakalayamadım:/ artık denediğim amfiden midir pedaldan mıdır nedir orasını bilemem...
              Ama klavye kaymak yani keşke benim gitarında öyle klavyesi olsa

Yorum

1000 liraya les paulun neresini alacaksın merak ediyorum. yaptığın müzikler arasında uçurum var. blues doom... bence bu parayla sınırlama getirmen lazım.

Yorum

metallicMR isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Bu arada Xpt-700ü denedim fakat malesef istediğim distortion sound'unu yakalayamadım:/ artık denediğim amfiden midir pedaldan mıdır nedir orasını bilemem...
                  Ama klavye kaymak yani keşke benim gitarında öyle klavyesi olsa
                  Maun gövde neck-thru bağlantı.Üzerinde dimarziolar var daha ne istiyosun?

Yorum

Rg1570. Her tarza giden bir gitardır.

Yorum

Bir çift black-out 2 ya da sh-8 sh-6 ya da bir çift 81 ya da bir çift dirty fingers ya da sh-13 sh-2 ya da sh-4 sh-1
                      ne yapayım sevmiyorum dimarzio...
                      Son güncelleyen metallicMR; 03-09-2009, 20:28.

Yorum

1000 liraya epiphone les paul standard olduğunu görmüştüm zuhalde. onu almayı düşünüyordum. Link burda http://www.muzikenstrumani.com/index...ektro+Gitarlar ne dersiniz işe yarar birşey mi ?
                        Bu arada seçime gelirsek daha çok clean şarkılardan hoşlanıyorum.
                        Son güncelleyen mavigozyasi; 03-09-2009, 23:34.

Yorum

beyler cevaplayacak yokmu bugun yarın alacağım yorumlarınız benim için önemli.

Yorum

1000 liraya 2.el bi epi veya rg1570 alsan daha mantıklı zuhalde satılan endonezya malı bu arada çin de değil

Yorum

eğer clean çok ii olsun diyorsan alsana blues bile yapabilceğin bir metal gitarı aynı anda hem metal hem de blues bal gibi yapılır cort evl z-6.
                              emg 81 in yanında emg 60 var denedim hayatımda duyduğum en güzel cleanlerdendi emgi 81 i zaten biliyorsunuz.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X