Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Orta Seviyeyim ve Başlangıç Paketimi (Elektro) Değiştirmek İstiyorum

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Orta Seviyeyim ve Başlangıç Paketimi (Elektro) Değiştirmek İstiyorum

Arkadaşlar merhaba. 1 sene önce, elektro gitar hakkında neredeyse hiç bilgim yokken, ilçemizdeki müzik dükkanına giderek, dükkan sahibinin de biraz yardımıyla; ''Bu gitar İbanez'in alt firması'' lafına uyarak Caliber markalı (biliyorum hiç duymadınız, bende duymamıştım) bir gitar ve Mega markalı 20W'lık bir amfi aldım. İlk paketimdi bunlar. 1 sene boyunca bu dandik paketle yeteneklerimi geliştirdim (geliştirmeye çalıştım). Parmak kordinasyonum vs. ilerledi, ve paket bana yetmemeye başladı. Artık seviye atlamam gerektiğini düşündüm. Babamın verdiği 1000 TL'lik bütçeyle yeni bir gitar ve amfi almak istiyorum. Genellikle çaldığım müzik türü Indie Rock (Arctic Monkeys, The Strokes) gibi, kolay ve temiz riffleri bulunan şarkılar. Şu an aklımda olan modeller Epiphone Special II ve Squier Bullet Stratocaster. Amfi olarak ise bir Orange Pix 12L düşünüyorum. Sizin alternatif tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

selam ,başlangıç paketine takma kafayı herkez vasat bir gitarla başlamıştır ,örneğin bende 1997 yılında campbell les paul çakması ile başlamıştım campbell diye bir marka kaldımı piyasada ,halis mulis çin malı idi , aslına bakarsan benim tavsiyem sana 1000 tl için sadece bir tek ürün alman , yani parayı 2ye bölersen alıcağın enstruman alt seviye olucaktır zaten bullet ve epi special başlangıç serisi , eğer elindeki gitar akort kaçırmıyorsa veya tremolo sistemi ayar tutuyorsa elindeki gitarı tutmanı tavsiye ederim , 1000 tl için iyi bir amfi bakabilirsin , veya tam tersini yapabilirsin ,amfi alırken veya gitar alırken öncelikle netten seslerine bakmayı unutma , sonrasında dükkana giderek bizat çalmalısın ,gitarın klavyesi veya amfinin sesi istediğin gibi mi diye ? aslında rock için humbucker humbucker kombinasyonunu seçmeni öneririm ,alıcağın gitar çin yapımı olmasın , endonezya yapımlarını tercih etmeni tavsiye ederim ,tabi bunlar sadece benim fikirlerim zamanla 4-5 gitar geçti elimden çin endonezya amerikan meksika üretimlerini denedim ,zamanla çıkardıkları problemleride göz ardı etmedim , alıcağın ürün sana minimum sorun çıkarmalı , yani luthierler ile arkadaşlık kurmanı sağlarsa o gitardan medet umma ,my dukkanda çok sayıda yorum var yorumları daima dikkate al ki sonradan başın ağrımasın ,aşağıdaki iki ürün gözüme takıldı belki bir göz atmak istersin

bol şans ....

tek ürün alımı için biraz bütçeyi zorlayabilirsen tavsiye ederim , cor cr 250 yi

https://www.mydukkan.com/urunler_det...id=14128&gid=2

cort cr 200

veya

line 6 15 watt iyi bir amfidir kullanmıştımm bir ara vericeğin paraya değer

https://www.mydukkan.com/urunler_det...id=9556&gid=79
    Son güncelleyen ugur35; 18-08-2015, 11:46.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
    Initializing Tabs & loading Content...
    Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
    X