Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yurtta gitar çalmak

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Alışveriş Yurtta gitar çalmak

Jackson js32t rhoads ve ibanez ibz15gr amfim var. Seneye sınava giricem ama şimdiden halletsem iyi olur diye düşündüm. Ünide yurtta amfi kullanabilirmiyim yoksa kulaklıkla mı çalayım? Gitarımı da değiştirmeyi düşünüyorum ama manyetik mi değiştirsem 0 gitar mı alsam karar veremedim. Ben tercih olarak şunları düşündüm siz ne önerirsiniz?

Gitar

1)Elimdeki gitarın üstüne 81/60 atmak

2)Epiphone goth explorer/lp custom pro alıp 81/60 atmak

3)Direkt epiphone prophecy lp custom almak

Amfi/Prosesör

1)Line 6 Spider IV 30(Üstündeki efektleri bana yeter driveı da güçlü şuan kafama en çok yatan seçenek)

2)Digitech RP355(Hiç dinlemedim ama gitar hocam kulaklıktan kabin modellemesini çokça övdü üstünde wah da var sanırsam bunu da düşünüyorum)

3)Blackstar HT1 veya HT5 Kafa (arkadaşımda ht5 var ama gitara da para harcayacağımdan ht5 biraz can sıkabilir)

1 hafta olmuş bi cevap veren de yok

Yorum

Şimdi elindeki gitardan memnun isen yeni bir gitara ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum tabi yeni gitar almak da zevkli bir olay ama bu arada almayı düşündüğün gitarlar LP kasa yani gerek kasa biçimi gerek klavyesi şu anki gitarından çok farklı olacaktır. Mesela LP'lerin tipik bir özelliği de etli klavyeleri olmasıdır diye biliyorum yanlış da olabilirim gerçi belli olmaz . Tarzına uygun gitar seç. Şimdi bu cümlelerimden anlıyoruz ki benden sana gitar konusunda yardım çıkmayacak . Yurt-Kulaklık olayına gelelim. Ben liseliyim seneye ben de yurtta kalma durumum var o yüzden kulaklık olayına çok sıcak bakıyorum; yani üniversitenin yurdu ne kadar farklı olur bilemem ama yurt ortamı hakkında biraz bilgim var hiç kimse öyle gitar sesine gelemiyor. Hele ki egzersiz yaparken daha da fena o yüzden kulaklık şart. Eğer prosesör alırsan kaliteli bir kulaklıkla beraber hem rahat edersin hem de efektlerin olur bol bol. Ayrıca zaten hocan da bu prosesörün kulaklıkla iyi gittiğini belirtmiş. Bir de Line 6 30 watt demişsin yani potansı oynatsan yurdu sallar o amfi. Benim önerim prosesör+kulaklık. Hem almayı düşündüğün prosesör kötü de değil ilerde iyi bir amfi de alırsan rahat edersin gibime gelmekte .
      EK: Bak, senin gitarın 81/85 takılmış/modifiye edilmiş hali ve modifiyesiz halinin karşılaştırılması var belki işine yarar biraz da olsa fikir edinirsin modifiye veya yeni gitar almak konusunda buyur(Türkçe) .
      http://www.gitarteknikleri.com/watch...FDt%FDm%FD_670
      Son güncelleyen Lawyer*; 06-05-2013, 18:35.

Yorum

Lawyer* isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Şimdi elindeki gitardan memnun isen yeni bir gitara ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum tabi yeni gitar almak da zevkli bir olay ama bu arada almayı düşündüğün gitarlar LP kasa yani gerek kasa biçimi gerek klavyesi şu anki gitarından çok farklı olacaktır. Mesela LP'lerin tipik bir özelliği de etli klavyeleri olmasıdır diye biliyorum yanlış da olabilirim gerçi belli olmaz . Tarzına uygun gitar seç. Şimdi bu cümlelerimden anlıyoruz ki benden sana gitar konusunda yardım çıkmayacak . Yurt-Kulaklık olayına gelelim. Ben liseliyim seneye ben de yurtta kalma durumum var o yüzden kulaklık olayına çok sıcak bakıyorum; yani üniversitenin yurdu ne kadar farklı olur bilemem ama yurt ortamı hakkında biraz bilgim var hiç kimse öyle gitar sesine gelemiyor. Hele ki egzersiz yaparken daha da fena o yüzden kulaklık şart. Eğer prosesör alırsan kaliteli bir kulaklıkla beraber hem rahat edersin hem de efektlerin olur bol bol. Ayrıca zaten hocan da bu prosesörün kulaklıkla iyi gittiğini belirtmiş. Bir de Line 6 30 watt demişsin yani potansı oynatsan yurdu sallar o amfi. Benim önerim prosesör+kulaklık. Hem almayı düşündüğün prosesör kötü de değil ilerde iyi bir amfi de alırsan rahat edersin gibime gelmekte .
        EK: Bak, senin gitarın 81/85 takılmış/modifiye edilmiş hali ve modifiyesiz halinin karşılaştırılması var belki işine yarar biraz da olsa fikir edinirsin modifiye veya yeni gitar almak konusunda buyur(Türkçe) .
        http://www.gitarteknikleri.com/watch...FDt%FDm%FD_670
        Lp kasa da 7 telli de kullanmışlığım var Etli saplara alışığım yani Gitar konusunda değişik birşey yapmaya karar verdim elimdeki gitarı satıp para biriktirip ayrı bir 7 telli alayım diyorum birde amerikadan getirtme imkanım varken manyetiklere 500 lira bayılmak pek mantıklı gelmiyor o yüzden şimdi Epiphone MKH LP Customla Ltd V-401 arasındayım gitar konusunda. Amfi konusunda ise hocayla bi kez daha konuşucam prosesör en doğrusu olacak ama gitara o kadar para bayılıyorum yanına da ufaktan da olsa bi lambalı istemiyor değilim Teşekkürler yorumun için
        Son güncelleyen baron643; 19-05-2013, 02:13.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
        Initializing Tabs & loading Content...
        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
        X