Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1000 - 2000 TL Bütçe Aralığı İçin Gitar+Amfi Önerileri

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Alışveriş 1000 - 2000 TL Bütçe Aralığı İçin Gitar+Amfi Önerileri

Arkadaşlar deneme turu mahiyetinde böyle bir konu açıyorum, başlığa uygun şekilde sorularınızı sorun, cevapları alın.

Konunun performansına göre kalacak veya kapatılacaktır. Lütfen özenli davranalım, sabırla cevap bekleyelim.
    Son güncelleyen shnicx; 25-10-2009, 18:53.

Ben 2-3 yıldır gitar çalıyorum , ama gitarım kötü bir kaza sonucu oldukça zarar gördü. Bende bundan istifade edip yeni gitar almak istiyorum. Ama ilk önce ustalarıma danışmak istiyorum.

Elimde yaklaşık 1.500 lira var. Ama şöyle güzel bir gitar almak istiyorum, klavyesi rahat, sesi iyi bir gitar. İyi distortion sesi verebilsin istiyorum.

Bu fiyat içerisinde uygun bir amfi ve gitar tavsiye edermisiniz. Eğer iyi bir gitar olacaksa sadece gitar da olur.
    Son güncelleyen yutup123458; 05-02-2010, 12:21.

Yorum

Yaklaşık iki yıldır klasik gitar çalıyorum ve artık elekro gitara geçmeyi düşünüyorum.Elimde yaklaşık 1600 lira para var.Aklımda Cort X-TH veya Cort Turkish Edition TE1 var.Bunlardan hangilerini nasıl bir amfiyle tavsiye edersiniz?Çalmak istediğim tarzlar Slipknot,Linkin Park vs.

Yorum

Mr.Seventeen: Öncelikle ben genel olarak Sig. gitarları pek önermiyorum. özellikle fiyat sınırı 5000 liraya göre az olan gitarla daha da önermiyorum..

X-th fiyatına göre çok iyi bir gitardır. Zaten Cort genel olarak fiyatına göre iyi gitarlar üretir. Ama ikisi arasında kaldıysan X-TH seçmeni tavsiye ederim.

Yorum

max 1300 tl bütçem var.
          judas priest, iron maiden, metallica, megadeth dinlediğim gruplar.
          floyd rose'lu bi gitar istiyorum.
          evde ve ufak çaplı konserlerde iş görcek amfi.
          son olarak da pedal önerir misiniz?

Yorum

Merhaba arkadaşlar.. Bir süredir şurdan burdan bir iki elektro bulup kendi çapımda bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Müzik konusunda eğitimim var ve telli çalgılar konusunda sıkıntı çekmiyorum. Ancak şu ana kadar elektro için profesyonel bir eğitim almadım. Evime bir elektro alıp elektro üzerine biraz yoğunlaşmak istiyorum ve bu konuda sizden biraz yardım almam gerekiyor.

Öncelikle biraz hard rock, biraz da blues a kaçan türde müzik yapmayı düşünüyorum. Bu nedenle epiphone sg g310 veya g400 tercihim olabilir. Bu konuda araştırma yaptım fakat ayrıntılı bir bilgi edinemedim henüz. Teknik açıdan bu gitar hakkında düşünceleriniz ve önerileriniz nedir?

Ayrıca bir apartman dairesinde oturuyorum ve tabi ki çok yüksek sesle müzik yapmam mümkün değil. Hem müzik türü ve gitara, hem de yaşadığım ortama uygun bir amfi önerebilir misiniz?

Biraz eğlenceli ve hareketli ritmler seviyorum. Bu nedenle AC/DC parçalarına çalışıyorum genellikle. Bu türde bir müzik yapabilmek için başka ne gibi ekipmanlara sahip olmam gerekiyor?

Son olarak bu olaya henüz başladığım için çok ekstrem aletler almayı düşünmüyorum. Bu nedenle herhangi bir model önerecekseniz fiyat/performans oranının tatmin edici düzeyde olmasını tercih ederim. Hatta 1000-1500 TL arası desem daha kesin olur sanırım.

Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum

Badubey isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Ben 2-3 yıldır gitar çalıyorum , ama gitarım kötü bir kaza sonucu oldukça zarar gördü. Bende bundan istifade edip yeni gitar almak istiyorum. Ama ilk önce ustalarıma danışmak istiyorum.

Elimde yaklaşık 1.500 lira var. Ama şöyle güzel bir gitar almak istiyorum, klavyesi rahat, sesi iyi bir gitar. İyi distortion sesi verebilsin istiyorum.

Bu fiyat içerisinde uygun bir amfi ve gitar tavsiye edermisiniz. Eğer iyi bir gitar olacaksa sadece gitar da olur.
              jackson dk2 veya ltd m400 bu gitarlara bir bak derim

Yorum

Clifordburton isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                max 1300 tl bütçem var.
                judas priest, iron maiden, metallica, megadeth dinlediğim gruplar.
                floyd rose'lu bi gitar istiyorum.
                evde ve ufak çaplı konserlerde iş görcek amfi.
                son olarak da pedal önerir misiniz?

amfi olarak benim de kullandığım ve beğendiğim tbx30r ya da

tbx65r ama 30w rahat rahat yeter bence

30w http://www.mydukkan.com/urunler_deta...id=4451&gid=89

efekt olarak digitech rp255

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=8306&gid=189

cort evl k-6

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=1446&gid=111

Yorum

Benim Aklımda Cort Z44 Ibanez TBX15R Boss SD-1 DS-2 ve Digitech RP155 var Sizce Uygun mu?

Yorum

arkadaşlar benim godin acs slim elektro klasik gitarım var ona amfi almak istiyorum elektro gitar amfisi olabilirmi acaba

Yorum

Arkadaşlar elektrogitara yeni başlayacağım heavy metal parçaları çalmayı düşünüyorum o yüzden clean tona pek ihtiyacım yok. Amfi+gitar için 1600 tl kadar bütçem var ne önerirsiniz?

Edit : fiyatları da tam olarak bilmiyorum aslında ben gitar için 1500tl max. düşünüyordum ama amfiyi hesaba katmamıştım dediğim gibi güzel bir distiortionlu ses alabileceğim bir amfi nasıl olmalı kaç paradır? Ayrıca gitar olarak Ibanez RG-1570, Ibanez ICT-700, Jackson KE3 Kelly bunlara bakmıştım hangisi benim için daha uygun olur? Yeni başıyorum ama sesi güzel olsun yani gitardan soğutmasın beni
                      Son güncelleyen MystaQe; 21-08-2010, 11:27.

Yorum

Thrash tonları için elektro gitar önerileriniz ?

Merhaba arkadaşlar. Daha önce hiç gitar deneyimim olmadı. Bütçem 1.300 TL ( gitar + amfi )

V ya da explorer kasaları çok beğeniyorum.

Tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.
                        Teşekkür ederim mygitar sakinleri.

Mesajınız olması gereken yere taşınmıştır. Konu açmadan önce arama yapınız.
                        Son güncelleyen yutup123458; 30-08-2010, 11:46.

Yorum

Yeni başladıgına göre önce başlangıç seviyesi almalısın. Zirâ diğer gitarlar sana ağır gelebilir. (Klavye bakımından.)Ve gitardan bıkabilirsin.

Mesela Cort Z40 veya Cort x-2 al, ama bence Cort z40 daha iyi hem başlangıç hem orta seviye 3-4 sene idare eder yani.

Amfi Line 6 IV 30 olabilir.

İlerleyincede B.C Rich Metal Master Kerry King, amfin aynı kalabilir. Çünkü kaliteli

Ha ayrıca explorer kasa için B.C Rich'in ürünlerine bakabilirsin.

B.C. Rich Ironbird One IB10(Explorer)

mesela..

Arka arkaya mesaj yazmayın.
                          Son güncelleyen yutup123458; 30-08-2010, 11:47.

Yorum

ibanez s470 alabılırsende roland cube 20 x

Yorum

Yapmayın Allah aşkına Başlangıç seviyesi diye bir şey yoktur . Bütçen iyiyse iyi gitar alırsın , Kötüyse kötü gitar alırsın . Ayrıca arkadaşım V Kasa veya Explorer kasayı taşımakta biraz zorlanırsın daha önce deneyimin olmadığından. Yoksa tüm gitarları yığardım buraya . İstersen stratocaster gitarları denesen ilk baş? Tabi sen bilirsin

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X