Duyuru

Collapse
No announcement yet.

FingerStyle için Akustik Gitar ?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Alışveriş FingerStyle için Akustik Gitar ?

Öncelikle herkese merhaba.
    Ben "Fingerstyle" ya da folk diye tabir edilen, Tommy Emmanuel, Chet Atkins, Doyle Dykes vs. müzisyenlerin yaptığı müzik türleriyle ilgiliyim. Parmakları ayrı ayrı bağımsız ve çok aktif kullandığımız için rahat klavyeli bir gitar olmak zorunda. Sahne performansı pek olmayacak, doğal sesini kullanacağım genelde. Jumbo ya da Dreadnought Kasa olabilir. Fakat Limitim 500-600 lira arasında. Bir kaç model denedim ve araştırdım fakat pek tatmin olamadım. Limitimin kısıtlı olması da bunun sebebi. Bir de işi bilenlerine sormak lazım. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ?

IBANEZ - EW 20ASE NT Bu gitar nasıl mesela ?
    Son güncelleyen zaferhangul; 25-04-2010, 03:29.

Merhaba,

bu post unu özel mesajından sonra gördüm. O nedenle buradan yazıyorum.

Ben IBANEZ AWS1000ECE kullandım. Ibanez pek tavsiye etmiyorum. Ses olarak ne kadar üstün bir gitar olsa da işçilik ve klavye rahatlığı olarak beni hiç tatmin etmemişti.

Ben aslında fingerstyle çalmak isteyen, bunu hedefleyen kişilere ilk olarak Seagull marka gitarları tavsiye ediyorum. Nedeni ise klavyelerinin standart akustiklerden biraz daha geniş olması. Çok rahat tuşesi var. Ancak fiyarları biraz kotanı aşıyor.

Eğer amfili kullanmayacaksan, ben gitarın jumbo kasa olmasını tercih ederdim. Ancak acaba mikrofonla mı kullanacaksın yoksa hiç mi elektronik bir düzenek olmayacak onu bilmiyorum tabi.

Yerinde olsam cebime mümkün olan en yüksek parayı koyup direkt ithalatçılarına giderek aşağıdaki gitarları almaya çalışırdım;

Zuhal Müzik;

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=7791&gid=2155

4C Müzik;

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=5301&gid=310

Dec Müzik;

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=8725&gid=2344

4C Müzik;

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=7285&gid=230

Sen bir incele bunları, youtube' den seslerine videolarına falan bak, ardındna yine paslaşırız, yazarsın bana.

Hoşçakal

Yorum

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Hepsini not aldım. Bu arada "Cort NTL20F" ve "Cort CJ7X-NAT" modelleri nasıl ? 4C'de "CJ5X-HBS" ile "CJ7X-NAT" arasında pek fiyat farkı yok, o yüzden merak ettim. "Cort NTL20" ile "Cort NTL20F" arasındaki 160 liralık farka(NTL20F 700tl) değer mi ?

Yorum

Tekrar merhaba,

CJ-7X' in arka ve yanları akçaağaçtır. CJ-5X' de is maundur. Benim özellikle CJ-5X demem, bu fiyata, Cort kalitesinde, hem ön hem arka kapağı masif olan bir gitarı bulmanın çok zor olmasıdır. Aslında buna senin karar vermen daha doğru olur. Bence 4C ye gidip ikisini hatta üçünü de denemelisin.

NTL20 ile NTL20F arasında sadece preamp farkı var. Gerçekten amfili kullanmayacaksan, NTL20 al..

Ama dediğim gibi. Yerinde olsam, Takamine EG523SC için de şartlarımı zorlar bir kere pazarlığı denerdim.

Hoşçakal...

Yorum

Bunların yanında, yine benim için tavsiye edebileceğin dreadnought gitarlar var mı ? Genelde bu tarz müzik yapanlar nedense ikinci gitar olarak Jumboları kullanıyorlar. Esas sahne gitarlar Dreadnougt'lar ^o)

Yorum

Genelde bu tarz müzik yapanlar derken sahne performansı yapan birilerinden bahsediyorsun. Onlar amfili ya da mikrofonlu kullanıyorlar dreadnought gövdeleri. Hatta daha küçük gövdeli gitaları da kullanabilirler bu şartlar altında. Ancak sen amfili kullanamayacağım diyorsan jumbo her zaman için avantajdır.

Yorum

Tekrar Merhaba Black_Snake. Öncelikle fikirlerin için çok teşekkür ederim. Verdiğin modeller arasında kendi çapımda araştırdım. Bir de önüme "Epiphone EJ200CE Jumbo Cutaway" çıktı. Bu gitar sence uygun mudur ? Cj-5x ve NtL20F 'e göre nasıl ? Ve de Bu 3 gitar arasında (Cj-5x,NTL20F,EJ200CE) hangisini tavsiye edersiniz bana ?

Yorum

Arkadaşım,

ben ısrarla, Seagull S6 Cedar Top gitar bulabilmeni, imkanın varsa yurt dışından getirmeni dilerim.

Bunu yapamıyorsak, mutlaka verdiğin 3 model arasından bir seçim yapacaksak, ben Cort lardan birini seçerdim.

Epiphone, görüntüsünün gitarı değil.

Yorum

birisi natürel ötekiside onun ekoleyzeri bulunan elektrosu ve burada bir çok kere denildiği gibi amplifikatörle yüksek seslerle kullanmayacaksanız sade olan iyidir hem zaten anfiyle kullanıldığında en kötü gitar bile gerekli ayarlarla iyi ses verebilir aslolan,kaynağında saf halde temiz ses vermesidir,ki natürel doğal olan iyidir,bende ntl20 siparişi verdim,fiyatıda uygun,başarılar dilerim.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                  X