Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yamahacılar (Apx 500) İbanezciler(AEL40SE) Takamineciler hangi akustik gitar?

Collapse
X
 
 • Filtre
 • Saat
 • Göster
Tümünü Sil
new posts

 • Alışveriş Yamahacılar (Apx 500) İbanezciler(AEL40SE) Takamineciler hangi akustik gitar?

  Selamlar arkadaşlar sabit başlığada yazdım fakat pek ilgilenen olmadığı için ayrı bir başlık açmaya karar verdim öncelikle özür dilerim...

  İstedğim elektro akustik gitarın özellikleri su olmalı ki beni sogutmasın elimden dusurmim

  1-Klavyesinin rahat olması ,genelde ritm çalarım ,bu yuzden solom o kadar iyi değildir ama artık onu da geliştirmek istiyorum v bunu içinde rahat bir klavye istiyorum...

  2-Sesinin yumuşak olmasını özellikle amfiye taktığımda alacağım ses beni memnun etmeli ( gitarı tamamiyle amfiyle beraber kullanıcam bu yuzden jumbo kasa istemiyorum)

  3-Fiyat olarak 700 ye kadar yolu var

  4-Ritm atarkende alacağım ses iyi olmalı...

  Kasa seçiminde çok kararsız kaldım ve su an aklımda su marka modeller var bu modellerin + tarafları ve - taraflarını siz değerli tecrübeli üyelerimize soruyorum...

  Yamahadan:APX 500
  http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=2724&gid=401

  İbanezden:AEL40SE
  http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=5880&gid=705

  Takamineden:
  http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=8254&gid=2155

  Tabi bu modeller tatmin etmesse daha kalifiye su 2 gitar arasında kalırım heralde

  Epiphone:EJ200CE
  http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=6410&gid=1157

  Takamine:
  http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=7791&gid=2155

  Evet arkadaslar oncelikle ilk yazdığım gitarlar hakkındaki dusunceleriniz alabilirsem sevinirim,mesela agaçları tonları klavyelerinin rahatlıkları açılarından...

  Şimdiden Teşekkürler...

 • #2
  Uludaguni,

  nickname ini hatırlıyorum. Daha önce de bir sorunu yanıtlamıştım sanırım. Ne soruyu ne de cevabı hatırlıyorum gerçi. Zira, sen de daha önce soru sorduğunu ifade ediyorusun. Açıkçası onu bulmak zor geldiği için, ilk defa cevap veriyormuş gibi yazıyorum.

  1) Bu fiyata edineceğin, gitarların çoğunda truss rod vardır zaten. Dolayısıyla sap ayarını ve alt - üst eşik ayarını yaptırıp, rahat bir tuşeye sahip olabilirsin. Ha klavyenin rahatlığından kastın sap radiusu, klavye genişliği ya da fret ölçüleri ise bunu çok daha detaylı konuşmak gerekir. Sen bunlarla ilgili video ve görsel bir kaç araştırma yap istersen arama motorlarından.

  2)Sesinin yumuşak olmasını istiyorsan bence ilk dikkat etmen gereken husus, gitarın masif malzemelerden yapılmış olmasıdır. Daha sonra ise ağaç seçimi. Senin söylediklerinden doğru şeyi anladıysam eğer, ladin ses tahtası altında maun gövde istiyorsun. Tabi bu benim fikrim. Tamamen amfili kullanacaksan, bence de jumbo gövdelerden uzak durmalısın. Boşuna niye yorasın kendini onu taşımakla. Haklısın.

  3) Fiyat OK. Ama lütfen nakit mi taksit mi olduğunu da belirt bir sonraki mesajında.

  4)Solo atarken, arpej ile ve ritm atarken ki sesler. Bunların arasında nasıl bir fark buluyorsunuz. Ben ilk defa böyle bir şey duyuyorum. Ritm de sesi iyi olsun ama solo da iyi ses olmasa da olur diye bir şey var mı. Bu maddeyi yok sayıyorum.

  Şimdi gelelim seçimlerini değerlendirmeye;

  Yamaha APX 500 : Klavyesi rahattır. Ancak çıplak ses bence berbat. Amfili sesi idare etse de senin aradığının bu olduğunu hiç ama hiç sanmıyorum. Youtube den bu modeli aratıp, dinle, ne demek istediğimi anlayacaksın.

  Ibanez AEL40SE : Aradığın ses, bu gitarın çok daha yakın olduğunu düşünüyorum. Ancak tuşe de bazı problemler yaşayabilirsin. O nedenle aldıktan sonra bir bakımdan geçirmende fayda var. Alt - üst eşik düşürme, sap ayarı gibi... Ve klavyesini aldığın gibi limon yağı ile silmelisin.

  Takamine EG440C : Çin de olsa Takamine lerin işçiliği hiç fena değildir. Bende Japon var. Anlatsam bitmez Sesi ise yukarıdaki Yamaha ile Ibanez arasında bir yerde kalır. Onboard tuner li güzel bir preamp ı vardır.

  Epiphone EJ200CE : Sen, istediklerinin tam tersini istesen, o gitar bu gitardır herhalde derdim. Akçaağaç ve jumbo gövde. Rahatsız bir klavye ve kötü bir preamp.

  Takamine EG523SC : Fiyat kotanı bir hayli aşmışsın. Tavsiye verirken ben de aşabileceksem, söyle lütfen. Kore yapımı iyi işçilik. Rahat tuşe. Ancak jumbo ve akçaağaç gövde. Yine de Epiphone dan çok çok üstün bir gitar.

  Şimdi geçelim benim tavsiyelerime;

  http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=1069&gid=310

  Bu gitarda tek yapman gereken, eşiklerle ve sap ayarı ile biraz oynatman.

  http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=5316&gid=310

  http://www.youtube.com/watch?v=hjfyhJevQnc

  Ya da,

  http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=7797&gid=2155

  Bunun videosunu izlemen sanırım sana yetecek;

  http://www.youtube.com/watch?v=UHDwB...eature=related


  Açıkça söylemek gerekirse, senin isteklerinin bir çoğu, vermiş olduğun örneklerle bağdaşmıyor. Benim verdiklerim ise sanırım senin istediklerin. Özellikle Takamine

  Yorum

  Unconfigured Ad Widget

  Collapse
  Initializing Tabs & loading Content...
  Initializing Tabs & loading Content...

  Trending

  Collapse

  Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

  Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

  Collapse

  Çalışıyor...
  X