Duyuru

Duyuru Module
Collapse
No announcement yet.

punk/grunge için gitar

Page Title Module
Taşı Sil Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• punk/grunge için gitar

elektro gitar alacağım tarz punk&grunge düşünüyorum ne önerebilirsiniz ? washburn uygun mudur ? gitarda single manyetik bulunması şart mıdır?

Punk/grunge la ilgileniyorsan fender stratocaster almalısın.He yok o kadar param dersen alt model squier alcaksın ki yeni başlıosan en iyisi squier dir.dünanın en iyi punk gitaristleri fender kullanır.Kurt Cobain,Johnny Ramone..

Yorum

sanki profesyonel ekipmanı amfisi var da fender almalısın yazmışın. elindeki parayla mevcut şartlarda da o tonları alabilir az çok her gitarla.

Yorum

profesyonel bakmıyorum evet , yeni başlıyor sayılırım çoğu kişi fender önerdi bu tarzda müzisyenlerin seçimi fender oluyor diye ama ben onlara kıyasla çok yeniyim ilerlettiğim zaman almayı düşünüyorum ancak.. başlangış seviyesi için ne tavsiye edebilirsiniz ? çok farketmiyor sanırsam ?

Düzenleyen - bliss7 on 31/07/2008 15:06:36

Yorum

Telecaster modellerine bakabilirsin.Single manyetik olması senin yararına clean tonlarda daha cok verim almanı saglar.

Yorum

Digitechin grunge diye pedalı var belki işini görür?

Yorum

In flames,ilk olarak konuyu açan arkadaş bütcesini söylememiş.Adam belki yeni başlıyordur ömürlük gitar arıyordur."Fender" squierin alt modeli değil mi?Parası varsa bence de"fender" almalı.Yaklaşımın güzel değil. =)
              Arkadaşım sen bütceni söyle ben sana on çeşit gitar göstereyim.Hayır eğer bütcen 800 civarı falansa,hiç Türkiye'den squier falan alma,amerikadan getirtmeye bak..Fender'in meksika yapımı 50's stratocaster amerikada 699 dolar,burda 1500 küsür ytl..Eğer gümrük ve bütce senin için sorun değilse,kesinlikle squiere bulaşma,yurtdışından getir..
              Ama bütcen kısıtlıysa squierlere bak derim.Onlara alternatif olarak 2 ya da 3 single manyetiği olan gitarları öneririz sana.(yamaha,cort fiyat,performans olarak iyidir,ibanezlerin çoğunda kilit sistemi ya da humbucker var ibanezi senin tarzına pek önermem)Bir de in flamesin dediği gibi pedal alırsın tamamdır.Ben senin tarzın için"telecaster" öneriyorum yani en başta dediğim gibi bütcen yüksekse..Çünkü demin demiştim fenderler amerikada çok ucuz..Öyle ki,burda 500-600 ytl lik squier amerikada 100-200 bilemedin 250 dolar...
              Onun için bize bütceni söyle,sana gitarını söyleyelim

Yorum

Yok dostum beni yanlış anladın amacım hani sen daha yenisin ne yapacaksın fenderi falan demek değildi. Arkadaş grunge ve punk ı fenderden başka gitarla çalınmaz mantığına doğru ilerliyordu onu düzeltmek istedim sadece. bu arada 800 liraya amerikadan gitar getirmek olur mu acaba ya? kargo fiyatı falan ne kadardır bir de gümrük işleri. biz de getirelim yoksa

Yorum

Valla hocam biraz şans işiAma gümrük sıkıntı olmayacaksa enayi gibi o fiyata squier alacağıma amerikadan highway one ya da meksika telecaster alırdım..

Yorum

grunge pedalı alıcam zaten gitar için bütçe maksimum 450-500 ytl civarı

Yorum

Arkadaş grunge ve punk ı fenderden başka gitarla çalınmaz mantığına doğru ilerliyordu onu düzeltmek istedim sadece. ]
                      Sen bana grunge ya da punk yapıp da fender kullanmayan bir major gitarist gösterebilirmisin.Bazı hard rock a kayıp sert ton isteyen gitaristler Gibson kullanırlar ama onu da burda anmaya lüzum yok.Fender in ya da ona benzeyen gitarların dışında hangii ekipmanla grunge yapcaksın burda anlat da biz de öğrenelim.Bi de telecaster yazılmış buraya.Telecaster yumuşak müzik yapan ya da folk müzisyenleri için üretilir.(Bruce Springsteen,Coldplay).Yanlış anlaşılmasın burda amacım bağcıyı dövmek değil bağcıyı dövmeye çalışanları dövmek.

Burda Cobain ekipmanlarının ayrıntılı listesi var.Bütçene uygn bi şekilde burda yararlanabilirsin.(http://www.kurtsequipment.com/)

Düzenleyen - ok computer on 01/08/2008 14:10:53

Düzenleyen - ok computer on 01/08/2008 14:14:48

Yorum

evet o siteyi biliyorum saol yine de.. mesela alice in chains den layne staley de gibson kullanıyormuş ama cobainin ekipmanlarının çoğu daha doğrusu o sitede belirtilenlerin hepsi fender.. 450 ytllik bir bütçeyle de fender alabileceğimi sanmıyorum squier alabilirim ama ona da biraz önyargıyla yaklaşıyorum

Yorum

Telecaster yazdım evet ok computer.
                          Ben bugüne kadar trt 1 vb. ne kadar Türk halk müziği,sanat müziği çalan gitarist gördüysem elinde fender strat. vardı..
                          Athenanın gitaristi gökhan,telecaster kullanıyor.Tarzları "punk rock".Dumandan batuhan telecaster kullanıyor.Zaten pedal alınacak,telecaster daha yatkındır=)

Yorum

In flames,ilk olarak konuyu açan arkadaş bütcesini söylememiş.Adam belki yeni başlıyordur ömürlük gitar arıyordur."Fender" squierin alt modeli değil mi?Parası varsa bence de"fender" almalı.Yaklaşımın güzel değil. =)
                            Arkadaşım sen bütceni söyle ben sana on çeşit gitar göstereyim.Hayır eğer bütcen 800 civarı falansa,hiç Türkiye'den squier falan alma,amerikadan getirtmeye bak..Fender'in meksika yapımı 50's stratocaster amerikada 699 dolar,burda 1500 küsür ytl..Eğer gümrük ve bütce senin için sorun değilse,kesinlikle squiere bulaşma,yurtdışından getir..
                            Ama bütcen kısıtlıysa squierlere bak derim.Onlara alternatif olarak 2 ya da 3 single manyetiği olan gitarları öneririz sana.(yamaha,cort fiyat,performans olarak iyidir,ibanezlerin çoğunda kilit sistemi ya da humbucker var ibanezi senin tarzına pek önermem)Bir de in flamesin dediği gibi pedal alırsın tamamdır.Ben senin tarzın için"telecaster" öneriyorum yani en başta dediğim gibi bütcen yüksekse..Çünkü demin demiştim fenderler amerikada çok ucuz..Öyle ki,burda 500-600 ytl lik squier amerikada 100-200 bilemedin 250 dolar...
                            Onun için bize bütceni söyle,sana gitarını söyleyelim
                            Kesinlikle katılıyorum bir fender le en az 7-10 yıl çalabilirsin eğer doğru biliyorsam

Yorum

Telecaster yazdım evet ok computer.
                              Ben bugüne kadar trt 1 vb. ne kadar Türk halk müziği,sanat müziği çalan gitarist gördüysem elinde fender strat. vardı..
                              Athenanın gitaristi gökhan,telecaster kullanıyor.Tarzları "punk rock".Dumandan batuhan telecaster kullanıyor.Zaten pedal alınacak,telecaster daha yatkındır=)
                              Athena Gökhan Fender Telecaster kullanıyor demek doğru bir yargı olmaz çünkü o adamın evinde müzikevi açacak kadar çeşit gitar vardır ve şarkıdan almak istediği tona göre değişik gitar kullanır.Çok defa Fender Mustang de gördüm ben onun elinde.Zaten Athena nın yaptığı müziği 'sadece' punk olarak nitelemek yanlış olur.Neyse burda 'benim gitarın seninkini döver tartışmasına girip konuyu suistimal etmeliyim.

Bliss7;gitar alma konusu genelde söyledir.Sevdiğin müzisyenlerin ekipmanlarını inceleyip bütçene göre bir ayarlama yaparsın.Dünyanın önde gelen punk/grunge müzisyenlerinin Fender kullanıdığıda zaten aşikar.Senin Squier konusundaki endişen tam olarak nedir bilmiyorum fakat doğru ayarlamalarla Squier Fender e yakın ses verir.Zaten Squier i de Fender üretmekte ama Çin de ürettiği için Squier adı altında pazarlamakta.Ben bu konuyu bizzat Bora Uslusoy a sordum ve bana söylediği;eğer manyetiklerini de Fender inkiyle değiştirebilirsen,ki çok pahalı değildir bu işlem,Fender in aynısı olmasa da çok yakın bir ses vereceğiydi.

Düzenleyen - ok computer on 02/08/2008 13:02:13

Yorum

Çalışıyor...
                              X