Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ilk sahne tecrübem!!

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Abi rahat olun yahu heycanlıysam birşeyler ters gidiyordur pek hoş olmayacaktır bellidir giderim bara 3 saat önceden processoru takarım mekana göre ayar çekerim fakat processoru hemen önüme koymam sahnede odun gibi durmayı sevmiyorum ondan uzağıma koyarım biraz hele birde biraz büyükse sahne tadından yenmez hafif bir koşuşturma edasıyla gider efektimi değiştirrim falan biraz haşin bir soloysa slash edasıyla gitarımı dizimin üzerine alırım seyircilere pena atarım bak bu hoşlarına gidiyor... rahat olun uzun bir yazı olmuş beni okuduğunuz için teşekkürü bir borç bilirim...
    Son güncelleyen Asilberk; 02-03-2010, 21:33.

Yorum

bende 15 imdeyken ilk sahne tecrübemi yaşamıştım. edindiğim en önemli şeylerden biri eğer bi erkeksen dinleyiciler içinden güzel bi kız kestir gözüne ve çalarken sahilde onunla oturmuşsun çalıyorsun ve sadece o dinliyormuş gibi düşün sahneden inerken ben neymişim diyeceksin

Yorum

sergendinho isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Yorumları okurken ben de aynısını düşündüm. İçki içip de sahneye çıkınca Jason Becker mı kesiliceksin? Hepimiz sağlıklı delikanlı gitaristleriz yan yollarla cesaret aramaya gerek yok. Zaten çalan adam çıkar çatır çatır çalar. Yok iki tek atmakmış yok bir hap çakmakmış, sahnede adam gibi adama yakışmaz.
        aynen. Katılıyorum

Yorum

Önemli olan içipte eğlenebilmek değil,önemli olan aklın başındayken eğlenebilmek.Ben 5-6 kere konsere çıktım,kaç kere insan içinde şarkı söyledim.Kendin ol,kendini kasma normalde nasıl söylüyorsan öyle söyle.Tabiikide heyecenlanacaksın mutlaka heyecanlanırsın.Acele etme tane tane söyle

Yorum

ArgyrE isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            vlla 2 tane bira iç süper çalıyosun...arkadşn doomgnnde çaldm barda üstelik gitarın si teli de kopktu yine götrdü bişeler
            takma kafaya bi de
            HAHAHAHA insallah ben de önümüzdeki mayısta ilimiz üniversitesinde sahneye çıkacağım ilk kez 2 bira içtikten sonra çıkmayı düşünüyorum.Ve bu arada kardeşimize de bi cevap vereyim.Seni zorlayacak şarkılarda biraz daha sakin çalıp şarkıya daha bi konsantre ol fakat mesela Duman - Senden Daha Güzel şarkılarda sahnede olabildiğince hareketli ol ve eğlenmene bak her türlü.Çünkü sen eğlenebilirsen seyirci de senin kadar eğlenir bunu unutma dostum

Yorum

1-ton maisterne derse desin sound-çek bölümünde istediğin tonu yakalayana kadar seslerle oynattır.kimseyi dinleme.
              2-sahnede ayağının altından kable geçirme hareket kabiliyetini kısıtlayacak şeyler yanında bulundurma
              3-çıkmadan sesler ayarlandıktan sonra mutlaka bi prova alın,kendi sesini duyup duyamadığını kontrol et.monitörün güçlü olsun.ritmi ve keni sesini duyabiliyosan gerisini çıkarırsın.kendi sesini iyi alamazsan gürültüeden ein ol bocalarsın.
              4-heyecan yapsan bile kötü bi performans sergilesen bile çok iyi bir ş çıkarıyormuş havası ver.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
              X