Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sizce metal müziğin Türkiye'deki geleceği ne?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• zaragoah isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk insanının geneli tek tiptir.Özentilik yapar, kaliteyi fark edemez.Kalıplara bağlanır.
    Satanizm de metal müziğe uydurulmuş bir kalıptır Türkiyede.Genel bir yargı haline gelmiştir.

Sen burda olayın tek bir yönünü ele alıp diğerlerine "bu böyle olmaz, olur diyen sussun" yapamazsın.

Ayrıca, şu anki "Türkiye" tablosunun %80 i metal müziğe saygı duyabilecek bilinçte değil, saygı duyması da birşeyi değiştirmez.Sadece Rap müzik gibi özentisi, "Mc" si bol; kalitesi az bir müzik türü olur.Çünkü Türkiye tabanındaki müzik saygısı çok farklı algılanır.
    Ben burada ben böyle yapıyorum siz yamıyorsunuz ben iyiyim siz kötü moduna girmedim. Ama kendimi bildiğim için bazı şeylerin farkında hareket ettiğimi de söyledim.

Ama bazı şeylerle ilgili objektif tespitlerim var, ve bunlar müziğin bu türünün gelişmesi için olması gereken veya değişmesi gereken şeylerdir. Ben 23 yaşımdayım ve inanılmaz deneyimli biri olmamama rağmen, bir metal grubu hangi oyllarla ismini duyurur hangisi sağlıklıdır, yurtdışına nasıl açılınır, nasıl bir prodüksyon yolu benimsenmelidir gibi sorulara detaylı ve açıklayıcı cevaplar verebilecek nitelikte bilgi sahibi olduğum için böyle konuşuyorum.

Ayrıca MC'si bol mol, rap de bir müziktir ve onu yapan kişinin edindiği çevresel koşullardan yaşasan, onun yaşadığı bir aileye sahip olsan vesaire, sen de bu müziği yapmaya başlamış olabilirdin. Sosyal çevre denen şey, dünyanın şu an en toplumla alakalı sanatı müzik denen olguyu çok etkileyen bir değişken. Bu yüzden aşağılama derim.

Yorum

• Rap de bir müziktir ama özenti olma çabası saolsun rap müzikde müzikal değer filan bırakmadılar.

Önüne gelen 3-5 dımtıs üzerine söz yazmaya çalıştı, işin kötüsü bunu müzikal bir değer için değil hava atmak için yaptılar.

Not:Çok özür dilerim, "kalitesi az" derken kaliteli icra eden az demek istemiştim ama yanlış yazmışım.

Yorum

• metal müzik türkiyede gerçekten güsel bir kitle yakalarsa devam eder ama insanların bazı düşünceleri değişmesi lasım mesela bu müziği seven insanlara satanist denmesi gibi satanist olsalar bile saygı göstermeleri lasım .. u bakımdan şuan türkiye bu müziğe hazır değil ama ben genede umudumu koruyorum çünki müzik evernsel bir olgudur..bizim gibi bu müziğe gönül veren insanların yanında ki kişilere anlatması lasım.. ancak bu şekilde gelişir.. herşey

Türkçemiz
        Lütfen mesajınızı düzenleyip bu uyarıyı silin.
        Son güncelleyen yutup123458; 07-10-2010, 13:05.

Yorum

• Kronikdeli isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Memlekette Elektro gitara saz diyen insanlar varken, Rock müzi?e hadi de get karde?im kes gürültüyü diyenler ço?unlukta, müslüm vs. dinleyip kendini jiletleyenler varken Metal müzi?i byrakyn Rock müzi?in bile gelece?i yok diyebiliriz.Bizim kültürümüzde yok maalesef Metal olsun Rock olsun.Anadoludaki insanlar Türkülerle yeti?iyor büyüyorlar.Batydakiler ise MTV gölgesi altynda Hiphop ve R&B kültürü Britney Spears vs. ile yeti?mekteler.Metal müzi?i 100 yyl da geçse yine bizim gibi bir avuç insan dinleyecektir..
          Elektro gitar da bir sazdır.

Yorum

• değişen **** olmaz bence, bundan önce neyse bundan sonra da o..

Yorum

• Godsweeper ile düşüncelerimiz tamamen aynı.. Ben de melodik death metal icra etmeye çalışan bir grubun gitaristiyim, metal veya rock kültürü uzun uzadıya tartışmaya çok açık, bu müzik türleri biraz ilgili insanların eğitim düzeylerine de bağlı, kendini geliştirme derecelerine de, globalliğine de.. Bunların tamamının harmanıyla yaratıcı şeyler çıkıyor.. Bunu ben de objektif olarak söylüyorum, diğer türlerden üstündür gibisinden değil..

Ama ben de her müzik türünü "hakkını vererek" icra eden kişi ve grupların olabildiğini düşünüyorum.. Bu çıkarım bence hepimizi kaliteli "müzik" e saygı duymaya itmelidir.. Rap olsun rock metal pop vs olsun, bu en çok çevre ile yaşanılan toplumla ilgilidir, insanların zeka seviyesi üzerinde de diğer nitelikleri üzerinde de belirleyici değildir, kendimizi üstün görmenin bir espirisi olmadığını düşünüyorum..

Başlık hakkındaki düşüncelerim ise; o kadar karamsar değilim ben.. Evet kısa vadede belki metali en azından şu an ki Türk rock seviyesinde dahi göremeyebiliriz, undurground olayına da katılıyorum çünkü öyle cidden, fakat bu müziği zaten yapanlar para için veya şan şöhret hava için yapmıyorlar, yapmazlar, gerçek bir metal dinleyicisi ve müzisyeni icraatlarıyla konuşur bence..

Pentagram olsun, Crossfire olsun daha bir çok kaliteli icraatçileri var, demekki istenince olabilir, tabi ne derece ödün vererek yükselinir o da ayrı bir tartışma konusu ama bu müzik için, sanat sanat içindir bence, toplum için veya beğeneni için değil

Yorum

• Her ne kadar metal müzik sayılmasa da ve kendisini pek dinlemesem de Hayko Cepkin brutal-scream vokaliyle bu önyargıyı biraz olsa kırdı ama yinede ben bu ülkede Metal müziğin bir yerlere geleceğini düşünmüyorum. ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Polonya, İsveç, Norveç vs ülkeler bu işte arayı çoktan açtı bizim onlara yetişmemiz mümkün görünmüyor! biz pop müzik dinlemeye devam anlayacağınız Ayrıca belirtmek istiyorum ki bizim insanımız metal müziği anlamaz, anlayamaz! bu bizim kültürümüze, yaşam şeklimize, yetiştirilme tarzımıza aykırı! yani bizim gibi genç nesiller geldikçe belki anlaşılabilir metal müzik! ama bunun içinde bu eski kuşağın, eski kafaların temizlenmesi lazım... İnanır mısınız geçen chatte herkes şarkı çalıyordu sırayla bende metal bir şarkı çaldım 3 saniye içinde odadan herkes kaçtı ve ben tek başıma kaldım! çıkan bir vatandaşta aynen şöyle yazmıştı '' bune be korku filmi gibi ''

Öyleyse bende birşey yazmak istiyorum; Metal müzik size o herşeyi ele geçiren güç hissini vermiyorsa boşuna uğraşmayın, metali anlayamazsınız! Etrafımda ki 40.000 metal hayranına bakıyorum da sizsiz de idare ediyoruz.

Yorum

• Kesinlikle pop müziğin önüne geçecek !

Yorum

• Okullarımızda bile ismail yk ve kına gecesi albümü dinleyen gençler yetiştiği sürece parlak değil. hemde hiç parlak değil...

Yorum

• hocam çok haklısın gelişmemekte ya hep bi engel. insanlar dar kafalı ben dinliyorum mesela iş yerinde dinliyorum merak edenlerede dinletiyorum ve tepki aynı yok bu ne **** satanistmisin çığırıyor böğürüyor bu **** kafam şişti gibi tepkiler. barlarda popçu arkadaşlar hakim. öyle nadiren metal çalan grup mevcut. ve elden de bişey gelmez. ben öğrendim ki bizim ülkede arkanda aşiret **** köklü kişiler olmadan sadece götünün üstünde oturup olanları izlemek düşer. saygılar....

Yorum

• Metal müzik sağlam riff heyecan verici sololar çayır çayır dist. demek bence hayata isyanın en güzel yöntemi :gitar:

Yorum

• Kronikdeli isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          Memlekette Elektro gitara saz diyen insanlar varken, Rock müzi?e hadi de get karde?im kes gürültüyü diyenler ço?unlukta, müslüm vs. dinleyip kendini jiletleyenler varken Metal müzi?i byrakyn Rock müzi?in bile gelece?i yok diyebiliriz.Bizim kültürümüzde yok maalesef Metal olsun Rock olsun.Anadoludaki insanlar Türkülerle yeti?iyor büyüyorlar.Batydakiler ise MTV gölgesi altynda Hiphop ve R&B kültürü Britney Spears vs. ile yeti?mekteler.Metal müzi?i 100 yyl da geçse yine bizim gibi bir avuç insan dinleyecektir..
                          Elektro gitara saz derken ahahahaa çok iyi ya

Yorum

• İleride Gelişeceğini Düşünüyorum ama Şu anda Pentagramdan Başka adam akıllı müzik yapan Metal müzik grubu yok Gibi

Yorum

• Metal müzik underground olarak büyük şehirlerde devam ediyor. ama bilgisayar çağı gençleri çoğaldıkça, bir zaman sonra şehirlerdede bitecektir. Ondan dolayı bu dönemde son son tadını yaşayabilmek gerekli.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Çalışıyor...
                              X