Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Acizan Hikayem , gözlerim doldu yazarken

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Acizan Hikayem , gözlerim doldu yazarken

Merhaba Arkadaşlar,benim de garip bir hikayem var kendime göre. 1995 Samsun doğumluyum. Sıradan bir çocukluk geçirdim, müzikle hiç aram yoktu. 2004 yılında babam kendine bir bağlama almıştı. Ordan ben de kapmıştım bir şeyler. Müziğe nerden başladım diye sorarsanız küçüklükten beri yolcu uçağı hastasıyımdır. Her fırsatta havaalanına gider, saatlerce öyle demir yığınına bakardım. Bir gün internette THY'nin bir uçak videosunu gördüm. Arka plan müziği olarak Deep Puple - Sometimes I feel Like Screaming çalıyordu. Vuruldum. Aman allahım bu şarkı çalmamalıydı. Çok güzeldi. Vikipedi ye girdim, Deep Purple diye arattım, taki gitaristini bulana kadar. Çok hoşuma gitti. Birden "elektro gitar almalıyım" dedim. Ailem karşı çıktı, almadılar. Bana "almayacağız evde bağlama var onla idare et" dediler. Ama şuna inandım, er ya da geç alınacaktı o gitar. Derslerimde yaşadığım farkedilir düşüş ile gitar muhabbetinden konuşamıyordum, "ne gitarı derslerine bak" diyordu ailem. Ama inanıyordum - O gitar alınacaktı. Bağlamada iron maiden'ın şarkılarını zar zor çıkarıyordum. Geceleri ağlıyordum. Çok istiyordum. Kandillerde camiye gider "Allahım bana bir elektro gitar nasip et" diye dua ederdim. Bu yaşadıklarımdan 2 ay sonra babamı zar zor ikna ettim, bana 2 ay sonra gitar alacağını söyledi. Çok üstüne gittim, açtı interneti gitar merkezlerine baktı. O zamanlar bir siteden bulduğum 2.el gitar vardı. Çok hoşuma gitmişti. O adamı arattırdım, akşam saat 7'ye randevu verdi. Gittik aldık. Adamla babam sohbet ederken bile tek tel üzerinden sometimes i feel like screamini yarım yamalak çıkardım. Gitara 1.5 saat zaman ayırıyordum günde. Ama deli gibi çalışıyordum. Vee gitarı aldığımdan 3 hafta sonra okulda konser verdim. Çok kötü olmuştu ama bitirdikten sonra aldığım alkış ile kendimle gurur duydum. Yazımın başında dedim. Uçak hastasıyım. O şarkıyı dinlerken aklımdan hep uçmak geliyordu, buna inandım ve uçaktan dışarı bakarken açtım mp3'ümü o şarkıyı dinledim. Sadece inandım. Ve artık biliyorum ki inandığın şeyler er ya da geç gerçekleşiyor. Şuan 15 yaşındayım, yurt dışında okuyorum. Maalesef bir amfim bile yok. Vay be. Ancak biliyorum ki inandığım sürece başarılı bir gitarist olacağım. Benimde acizane hikayem böyle, arkadaşlar sadece inanın.
    İyi günler..

Acizane demek biraz abartıya kaçıyor gibi.Bırak senin bulduğun gitarı, yiyecek 2 öğün yemeği bulamayanlar var.

Bunun dışında dediğin gibi herkes bir Gibson Les Paul ile veya bir dean razorback ile doğmuyor.Onlarca imkanı olduğu halde burun çevirenler de var, imkan bulamayıp bunun için uğraşanlar da.

Çalışmayı hiç bırakma, zamanla bu tür problemleri halledeceğine inanıyorum.
    (Ben de ilk gitarımı görmeden ve denemeden almıştım.)

Yorum

evet doğru. eve geldiğim zaman odamda beni bekleyen biri varmış gibi geliyor. Arkadaşım gibi. Bununla yetiniyorum, fazla bile geliyor.

Yorum

Çok doğru söylüyorsun. Bende 1996 doğumluyum şu anda lise 1'deyim. 7 aydır klasik gitar çalıyorum ve son 1 aydır kendi kendime her gece "elektro gitar çalmalıyım..." diyorum ve çoğu gece rüyamda okulumda konser verdiğimi görüyorum. Nothin Else Matter, Right Now, Psychosocial, Master Of Puppets falan. Ve bende senin gibi inanıyorum ki O GİTAR ALINACAK ...

Yorum

_-ReaL-_ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Çok doğru söylüyorsun. Bende 1996 doğumluyum şu anda lise 1'deyim. 7 aydır klasik gitar çalıyorum ve son 1 aydır kendi kendime her gece "elektro gitar çalmalıyım..." diyorum ve çoğu gece rüyamda okulumda konser verdiğimi görüyorum. Nothin Else Matter, Right Now, Psychosocial, Master Of Puppets falan. Ve bende senin gibi inanıyorum ki O GİTAR ALINACAK ...
          Dostum inanırsan herşey gerçekleşiyor, bunu gördüm

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          Initializing Tabs & loading Content...
          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
          X