Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Pantera

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Pantera

forumda ara seçeneğinde pantera' ya karşılık sonuç bulamamış olmam beni çok şaşırttı. müzik tarzı melodik olmaktan çok uzak ama çok salaş ve çekici bir havası var. cowboys from hell albümüyle çok iyi bir çıkış yakalamışlar 91 de. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, bence gayet iyiler

80li yıllarda glamciymiş bu abiler sonra benim bildiğim(dinlediğim) 2. dönemlerinde olayı aşmışlardır..Kanımca vulgar display of power albümleri gelmiş geçmiş en iyi thrash metal yapıtlarından biridir(bence en iyisidir master of puppets la birlikte)..1992 çıkışlı bu albümü tavsiye ediyorum panterayla ilk tanışacak arkadaşlara...

Yorum

Tanıdığım günden beri hiç bir şarkısından sıkılmadan dinlediğim en baba thrash gruplarından biridir.

Yorum

80li yıllarda glamciymiş bu abiler
        ama hiçbir zaman kayıt yapmamışlar glam olarak. Phil Anselmo'nun katılmasıyla direkt bildiğimiz Pantera tarzı başlamış.

Sayfalarca yazılası bir grup aslında ama, ilginç bilgi olarak sadece şunu söyleyeyim gitarist Dimebag Darrell daha 16 yaşındayken Texas eyalet çapında herhangi bir gitar yarışmasına girmesi kısıtlanmış çünkü o güne kadar girdiği herşeyi kazanmış, katılım düşüyor diye onu almamaya başlamışlar.

Ayrıca yeni gruplardan Trivium bir konserde Dime'ın karısının bir geceliğine ödünç verdiği bizzat Dime'ın kendi gitarlarını çalmışlar ve şu anda da Dean Dimebag Signature modelleri kullanıyorlar.

Yorum

Anselmo'dan önceki vokalist Terrence Lee ile 3 albüm kaydetmişlikleri var 83,84 ve 85te..lakin dinlemedğim için kesin yorum yapmak istemiyorum ama panteranın glam dönemi de o dönem oluyor galiba..Panteranın bugünkü tarzında yaptığı ilk albüm ise 1990 daki cowboys from hell'di yanılmıyorsam..yani phil anselmolu power metal albümü de glammiş!Sözün özü panteranın glam tarzından 4 stüdyo albümü var mazide...

Yorum

Doğru bak şimdi hatırladım Dimebag bir şekilde haklarını filan satınalıp hepsini toplatıp imha ettirmiş galiba, o kadar kıl tüy albümler olduğu için. Sanki öyle birşey okumuştum.

işin tam doğrusu:
            Pantera's beginnings date back to the early '80s when the Texas-based band began releasing albums on the Metal Magic label. Originally, the band featured then-teenaged brothers Darrell Abbott (aka Dimebag Darrell and, for a short while, Diamond Darrell) and Vinnie Paul Abbott (aka Vinnie Paul), as well as Rex Brown (aka Rex Rocker) and Terrence Lee (aka Terry Glaze). They debuted in 1983 with Metal Magic, followed by Projects in the Jungle in 1984 and I Am the Night in 1985. Singer Phil Anselmo then replaced Glaze, and the group went on to record Power Metal, an album released in 1988 that eventually scored the group a deal with East West.

While these '80s albums are no doubt curious to hear, it's fairly evident that this was a much different Pantera. For the most part, fans and surely the band treat Cowboys from Hell as Pantera's "official" debut album featuring the group's longtime lineup: Anselmo (vocals), Dimebag (guitar), Vinnie Paul (drums), and Rex Brown (bass).

Düzenleyen - solitude71 on 12/01/2007 16:54:37

Yorum

ya beyler birşey sorucam bu solistlerinin ölüm durumu vardı ya? o konu hakkında bilgisi olan varmı? neden öldürüldü??

Yorum

Solist sapasağlam. Ohio'daki bir konserde psikopatın biri gitaristi kafasından vurarak öldürdü. Sebep olarak Pantera manyağı olduğu ve grubun dağılmasına gitaristin sebep olduğuna inandığı için yaptığı söylendi. Polis vurduğu için kimse bilemedi işin aslını.

Yorum

hiç dinlemedim ama heryerde t-shirt leri var

Yorum

cowboys from hell ' dan tanıyorum grubu , çok sağlama benziyor.

Düzenleyen - JasonBecker on 25/01/2007 14:34:43

Yorum

youtube'da bir kez videosuna rastladım, adam güzel bir solo atıyordu, artık kim o bilmiyorum.

Yorum

youtube'da bir kez videosuna rastladım, adam güzel bir solo atıyordu, artık kim o bilmiyorum.
                        O adam dimebag darrell'di ama konserde öldürüldü.
                        solist phil anselmo ise şuan superjoint ritual,dawn gibi gruplarda
                        Superjoint ritual çok sağlam bi grup tavsiye ederim.

Yorum

Pantera thrash dünyasının en baba gruplarındandır bana göre ;

çalması da dinlemesi de acayip zevklidir.Özellikle sevdiğim şarkıları

Cemetary Gates

Cowboys from hell

Walk

Vb.gider öyle işte.

Yorum

dimebag darrell öldürüldü şimdi hala grup devam ediyo mu yola?Şimdi gitaristi kim?

Yorum

pantera dimebag ölmeden dağılmıştı.

floods
                              5 minutes alone
                              hellbound
                              a new level
                              vb devam eder

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...