Duyuru

Collapse
No announcement yet.

QUEEN

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

QUEEN

Evet, rock'ın atalarından biri daha. Ve opera ile rock birleştiren ender gruplardan biri(bohemian rhapsody)(böyle mi yazılıyor?) Eminim ki beğeneleri vardır. nede olsa atamız.

Sometimes I feel like
    I dont have a partner
    Sometimes I feel like
    My only friend
    Is the city I live in
    The city of angel
    Lonely as I am
    Together we cry

O şarkıyı çok severim.İlk ortaokul zamanlarıydı galiba dinlediğim.O gün bu gündür severek dinlerim.Çok değişik bi şarkıdır.

Yorum

efsane şarkıları var mesela queen i tanımayıp şarkılarını bilen çok insan var

Bazen Pilavdaki taşı dişini kırmadan anlayamazsın

Yorum

ben de ilk önce şarkılarını duymuştum. sonra öğrendim ki bunları queen sölüyomuş. ama queen konusunda benim gibi olan bir çok kişi tanıyom. şarkıları gruptan önce meşhur olmuş, garip.

Gitar çal, izi kalsın.

Yorum

walla ben ilk ford ka sayesinde tanıdım elemanları "show must go on" ka reklamının sarkısıydı

no need to laugh and cry
          it's a wonderful wonderful life
          >>>>stnbrgr<<<<<

Yorum

QUEEN

Queen Gitarist Brian May, Tim Staffel ile birlikte "1984" isimli okul grubunda birlikte çalıştılar. Daha sonra 1969 yılında başarısız bir single çıkardılar ve Roger Taylor'un da bulunduğu, müzik hayatı pek uzun sürmeyen "Smile" adlı toplulukta çaldılar. 1970 yılında topluluğun dağılması ile, Staffel yeni bir grup için kolları sıvadı. Bununla da kalmadı, Mercury'i, May'i, Taylor'i ve daha sonra ise John Deacon'u bir çatı altında toplayarak "Queen" adlı grubun ilk temellerini atmış oldu. Queen ilk kurulduğu zamanlar grup elemanlarının tümü başka işlerle uğraşıyorlardı. Deacon öğretmenlik yapıyor, Taylor ve May staj ile ilgileniyorlardı. Freddy Mercury ise hem tasarım öğreniyor hem de market işletiyordu. 1972 yılında gruptan, yeni kurulmuş bir stüdyo olan "De Lane Lea Stüdyolar"ındaki aletleri test etmek için, bir stüdyo çalışması yapmaları istendi. Bu aynı zamanda Queen'in ilk referansı oluyordu. Çünkü o sırada orada bulunmakta olan iki mühendis grubu çalıştıkları firmaya tavsiye ettiler. Queen böylece ilk kontratını aynı yıl imzalamış oldu. 1973 yılında Larry Lurex adı altında aslında Queen üyelerinin doldurduğu ve 1960'ların iki hit şarkısının ("I Can Hear Music" ve "Going Back") yeni yorumlarını içeren bir albümün ardından birkaç hafta sonra Queen'in ilk başarısı "Keep Yourself Alive" adlı albümü ve single'i çıktı. Bu albümle İngiltere listelerine girememesine rağmen Queen Amerika listelerinde iyi bir çıkış yaptı.

1974 yılında İngiltere ilk beş ve Amerika ilk elliye giren Queen II ise nispeten daha başarılı idi. Bu albümden bir de single geldi "Seven Seas of Rhye". Aynı yılın sonlarına doğru 3. Albümleri "Sheer Heart Attack" "Killer Queen" hit parçası ile İngiltere listelerinde 3. lüğe, Amerika da ise ilk 20 ye yükseldi. Hemen ardından "Now I'm Here" adlı 45'lik geldi. 1975'in sonlarında daha önceki 3 albümünde yapımcısı olan Roy Baker ile "A Night at The Opera" albümünü doldurdular. Bu albümün başarısında kuşkusuz İngiltere'de zirveyi 9 hafta boyunca kaptırmayan "Bohemian Rhapsody" parçasının payı büyüktür. Bu parçanın video klibi ile Queen'in en büyük ticari atağı gerçekleşmiş oldu.

1976 yılındaki "A Day at The Races" de İngiltere'de zirveyi uzun bir süre meşgul etti. Bu albümün hit parçası ise "Somebody To Love" oldu. Daha sonra Mercury, May ve Taylor Ian Hunter'in "All American Alien Boy" albümü için de stüdyoya girdiler
            1977 yılında "We Are The Champions" adlı İngiltere listelerinde ilk 3 içinde gezinen hit şarkıyı da içeren "News of The World" ün başarısı ile, Queen'in şöhreti iyice arttı. Topluluk çalışmalarına hız kazandırarak 1978'de "Jazz", altı ay sonrada çift albümleri "Queen Live Killers" müzikseverler ile buluştu. 1980'de ise Almanya'da Reinhold Mach tarafından yayınlanan "The Game" piyasaya sürüldü. Topluluğun ilk büyük uluslararası başarısı olarak kabul edilen bu albüm Amerika listelerinde zirveye oynayan "Creazy Little Thing Called Love" ve "Another One Bites The Dust" single'larını da içeriyordu. Bu yılın sonunda Flash Gordon filminin müziğini de yazan Queen 1982'de grubun 4. toplama albümü olan ve İngiltere listelerinde 6 yıl gibi rekor bir süre kalan "Greatest Hits"i müzikseverlerin beğenisine sundu. Video kliplerinin toplandığı "Greatest Flix" in satışı da olağan üstüydü. Bu arada Taylor ilk solo albümü olan "Fun in Space" (1981) i de çıkarmıştı. Daha sonra listeleri alt üst eden single "Under Pressure" için David Bowie ile stüdyoya girildi. 1982 yılındaki bir diğer albüm "Hot Space" in satışları ise her yeni Queen albümünün listelerde ulaşmayı garantilediği ilk beşe girmesine rağmen diğer başarılar yanında sönük kaldı. 1983'de grupta çok önemli çalışmalar olmazken Brian May "Star Fleet" isimli solo çalışmasına ağırlık verdi. Ancak bu albüm de 1984'de çıkan ve İngiltere listelerinde yaklaşık iki yıl kalmayı başaran aynı zamanda "Radio Gaga" ve "I Want To Break Free" yi de içeren "The Works" ün başarısı karşısında bekleneni veremedi. Aynı yılın sonlarında ise Freddy Mercury Metropolis filminin müziği için tekrar kayıt stüdyolarına döndü. Topluluğun "Thank God It Is Christmas" için yeniden bir ayara gelmesine rağmen bu birliktelik uzun sürmedi ve 1985'de Mercury'nin "I Was Born To Love You" isimli parçasını da içeren ilk solo çalışması olan "Mr. Bad Guy" geldi. Bu yılın sonunda grubun eski şarkılarını içeren 14 albümlük bir set piyasaya sürüldü. 1986'da ise grubun dağıldığını düşünenlere "A Kind Of Magic" albümü ile cevap veren topluluk daha sonra büyük bir turneye çıkarak, konser görüntü ve kayıtlarını "Live Magic" adı altında topladılar. Bu turnede daha çok son albümleri "A Kind Of Magic" ön plandaydı.

(Demir Gökalp)derleme!!!

söz iki solo arasındaki en büyük zaman kaybıdır!!!

Yorum

Yoğun bir bilgi vermişsin.ilginç.Bilmeyenler okusun.Müzik tarihinin en büyük gruplarından biri.We will rock you!

Nightfall
              Quietly it crept in and changed us all
              Nightfall
              Immortal land lies down in agony

Yorum

Queen üzerinde gerçekten de durulması gerekilen bir grup,tabii dikkati çeken bir başka olay da bireysel yetenekler,özellikle de freddy mercurynin vokaldeki ve pianodaki doğaüstü yeteneği we de brian mayin hyper-talented bi adam olması(aşşşırı yetenekli hesaabıı)........senfonik rock olayının bi nevi başı-sonu-herşeyi diyebilirim az çok çünkü en iyisiyseniz bir şeyin başı sonu herşeyi olmanız mümkün,

bir solist ve klawyeci adayı olarak da bu grup için büyük bir trajedi olarak kabul ettiim olay(8 yaşındayken zorla dinletiliodum,sonradan farkına wardım onların.. :=( ) mercurynin ölümü idi tabiii,,we de sonraları grubun yoğun bakım ünitesinde çakılı kalmış adam portresi çizmesi de apayrı bir trajediydi......

mercury giderken,çok şey gitti,demek ki ölümün önü kapanmıyor,en iyiler,en sewilenler için bile.....bunu bir kez daha anlamış olduk..... ama

hepimiz 1 gün öleceğiz nasıLsa.........

Yorum

arkadaslar bu uzun bilgileri yazılar kısmına da ekleseniz diyorum.

Gitar çal, izi kalsın.

Yorum

Ben en çok "we are the champions"u severim ama queen'in değil.Robbie williams'ın heriften çok gitarcılar coşuyor

Yorum

KaraLahana bilmediğim bir çok bilgi verdin saol bende queen i duymadan önce we are the champions u duymuştum sonra babam hepsini dinletti ve özellikle şu 3 parçayı çok sevdim
                      1-we are the champions
                      2-we will rock you - nasıl yazıldığını tam bilmiyorum
                      3-Bohemian Rhapsody solosu süper
                      bunlerın dışında daha çok sevdiğim şarkıları var ama yinede en sevdiklerim bunlar

Yorum

"I want it all" da sağlam şarkıdır

az yazmışım düzelteyim dedim, i want it all queen'in sağlam şarkılarından biri değil bence en iyi parçasıdır

Düzenleyen - SelcukSZR on 06/06/2007 23:11:06

Yorum

Bu aralar "another one bites the dust" dinliyorum muntazaman.

Yorum

10 seneye yakın bir süredir bir Queen hayranı olarak (yaşım için hiç fena olmadığını düşünüyorum ) bu grubun gerçekten dehasını, mükemmeliyetini ve eşsizliğini sergileyen parçaları yazmak istiyorum :

Keep Yourself Alive
                            Liar
                            Father To Son
                            White Queen
                            Ogre Battle
                            The Fairy Feller's Master Stroke
                            Nevermore
                            THE MARCH OF THE BLACK QUEEN ****** (bu şarkı gibi bir şarkı daha yok)
                            Seven Seas Of Rhye
                            Brighton Rock
                            Killer Queen
                            Stone Cold Crazy
                            Bring Back That Leroy Brown
                            In The Lap Of The Gods Revisited *
                            Death On Two Legs *
                            You're My Best Friend *
                            '39
                            The Prophet's Song *
                            Love Of My Life ****** (belki de tüm zamanların en güzel aşk şarkısı)
                            Bohemian Rhapsody ****** (yorum yapmama gerek var mı?)
                            Tie Your Mother Down
                            Long Away *
                            The Millionaire Waltz *
                            You And I *
                            Somebody To Love
                            White Man *
                            Good Old Fashioned Lover Boy
                            Teo Torriatte *
                            Bicycle Race
                            Don't Stop Me Now
                            Dreamer's Ball
                            Let Me Entertain You
                            Play The Game
                            Another One Bites The Dust
                            Crazy Little Thing Called Love *
                            Sail Away Sweet Sister *
                            Save Me ****** (kusursuz, muhteşem, inanılmaz..)
                            All Dead All Dead *
                            Spread Your Wings
                            It's Late *
                            My Melancholy Blues ****** (bu şarkıyı dinlemeyen o kadar çok şey kaçırır ki...)
                            Put Out The Fire
                            Under Pressure *
                            Radio Ga Ga *
                            It's A Hard Life
                            Hammer To Fall *
                            One Vision
                            A Kind Of Magic
                            One Year Of Love *
                            Friends Will Be Friends *
                            Who Wants To Live Forever ****** (inanılmaz...)
                            Gimme The Prize *
                            Don't Lose Your Head
                            The Miracle
                            I Want It All *
                            Breakthru
                            Scandal *
                            Innuendo *
                            I'm Going Slightly Mad
                            Don't Try So Hard *
                            These Are The Days Of Our Lives *
                            Bijou ****** (eşi benzeri yok)
                            The Show Must Go On *
                            Mother Love *
                            Too Much Love Will Kill You *
                            You Don't Fool Me *

---------------------------------------

Evet arkadaşlar uzun bir liste oldu farkındayım, ama yukarıda yazılı her parça tek başına birer şaheser. Özellikle çok şiddetle tavsiye ettiğim parçaların yanına * koydum. Benim için inanılmaz olan parçaları yanına ****** koydum ayrıca .

Dinleyenler "ben neler kaçırmışım" diyecektir .

Ayrıca Queen hakkında her türlü soru için hizmetinizdeyim efem .
                            Saygılar.

Yorum

bütün parçalarını yazmışsın galiba

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...