Duyuru

Collapse
No announcement yet.

MyDukkan Logo Yarışması

Collapse
Bu konu kapandı.
X
X
 
 • Filtre
 • Saat
 • Göster
Tümünü Sil
new posts

 • MyDukkan Logo Yarışması

  MyDukkan için logo tasarımı düşünüyorduk ki, “niçin bunu MyGitar'daki hayal gücü yüksek sanatçı arkadaşlarımızla paylaşmayalım?” dedik.

  Kazanan logo; günde ortalama 7 bin ziyaretçi alan MyDukkan sayfasında, MyDukkan kartvizitlerinde ve broşürlerinde kullanılacaktır.

  Kimler Başvurabilir?
  Yarışma; profesyonel grafik tasarımcılarına, amatör grafik tasarımcılarına, grafik tasarım öğrencilerine, öğrenci adaylarına veya grafik tasarım okumayan ama ilham kapmış herkese açıktır.

  Yarışmamızda yaş sınırı yoktur.


  Ödül
  Çalışması birinci seçilen yarışmacının MyDukkan Kumbara'sına 1000 TL'lik Hediye çeki yüklenecektir.

  Takvim
  Başlangıç Tarihi: 10 Ağustos 2010
  Son Başvuru Tarihi: 10 Eylül 2010
  Birinci Gelen Çalışmanın Açıklanma Tarihi: 15 Eylül 2010
  Ödülün MyDukkan Kumbara'sına Yükleniş Tarihi: 15 Eylül 2010

  Başvuru
  • Başvurular ücretsizdir.
  • Yarışmacılar çalışmalarını jpg, jpeg, tiff, png formatlarından herhangi biriyle yarisma@mydukkan.com adresine aktif kullandıkları e-posta ve telefon numarasını ekleyerek göndereceklerdir.
  • Yazışma adresi yarisma@mydukkan.com 'dur. Başka adreslere gönderilen mesajlara cevap verilmeyecektir.


  Koşullar
  • Logo akılda kalıcı, çarpıcı ve işlevsel kullanımına imkan sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır.
  • Çalışma içerisinde web sitesi adresi kullanılmamalıdır.
  • Çalışmalar; "orijinallik", "yaratıcılık", "markaya kattığı değer", "markayı doğru sunuş", ve "dikkat çekiciliği" kriterlerine de dikkat ederek değerlendirecektir.
  • Yarışmaya katılacak kişinin adı ya da rumuzu çalışma üzerine işlenmemeli.
  • Bir yarışmacı birden fazla logo çalışmasıyla katılabilir.
  • Yarışmacının gönderdiği logolardan en az biri var olan web sitesi temasına uyumlu olmalıdır.
  • Dosya ismine yarışmacının ismi ve soyismi yazılmalıdır. Kesinlikle Türkçe harf kullanılmamalı ve tümü küçük harf kullanılmalıdır.
  • Birden fazla logo çalışması gönderisinde isim ve çalışma numaraları yazılmalıdır. Çalışma numaraları sırayla gitmeli ve 1'den başlamalıdır. (Örneğin: "isimsoyisim_01", “isimsoyisim_02”, “isimsoyisim_03” .... "isimsoyisim_20")
  • MyDukkan, yarışmaya katılan çalışmalar içerisinde değişiklik olmasını istediği yerleri, yarışmacıya bildirme ve değişiklik isteme hakkına sahiptir. Değişikliği yapıp yapmaması yarışmacının insiyatifindedir.
  • Çalışmaların içerisinde bulunan görseller, tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Aksi ispatlandığı takdirde çalışmalarınının "tümü" diskalifiye edilecektir.
  • Yarışmayı kazanan görseli; MyDukkan kendi basılı ve görsel materyallerinde kullanma hakkına sahip olacaktır.
  • Teslim edilen çalışmalar daha önce patenti alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış ve daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış olmalıdır. Kopya olduğu anlaşılan logo sahibinin tüm çalışmaları diskalifiye edilecektir.
  • Yarışma neticesinde MyDukkan, bir logo seçme hakkına sahip olduğu gibi, gönderilenler ışığında hiçbirini seçmeme ve yarışma tarihini uzatma veya yarışmayı iptal etme hakkına da sahiptir.
  • Yarışmacılar, gönderecekleri çalışma tasarımları için belirtilen ödül dışında herhangi bir ödül veya ücret talep edemezler.
  • Yarışmacılar çalışmalarını gönderdikten 3 gün içerisinde yarışmadan çekilme ve/veya çalışmalardan birini geri çekme hakkına sahiplerdir. 3 günü dolan çalışmalar yarışmadan çekilemez, yarışmaya gönderdikleri çalışmalarını değiştiremezler.
  • Yarışmacılar çalışmalarını jpg, jpeg, tiff, png formatlarından herhangi birisiyle, yarisma@mydukkan.com adresine göndereceklerdir. Yarışma sonucunda kazanan yarışmacı, çalışmanın kaynak dosyasını aynı adrese (photoshop, illustrator vb.) göndermekle yükümlüdür.


  Telif Hakları
  • Ödül alan yarışmacı, eserinin MyDukkan tarafından süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder.
  • Bu şekilde kullanılan eser için, eser sahibi sonradan verdiği hakkını kesinlikle geri alamayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını kabul eder.
  • Birinci seçilmeyen çalışmalar, MyDukkan tarafından hiçbir yerde kullanılmayacak ve 3. kurum ve kuruluşlarla paylaşmayacaktır.
  Son güncelleyen CD-R; 13-08-2010, 18:29.

 • #2
  Yarışma Metni Güncellenme Tarihi: 19 Ağustos

  * MyDukkan ön eleme tarihi koymamış olmasına rağmen, katılım çokluğundan ötürü, ön eleme yapma kararı almış bulunmaktadır.
  * Ön eleme ile ilgili kendisine mail atılmamış yarışmacılar ve henüz yeni katılacak olan yarışmacılar alternatif çalışmalar göndermeye devam edebilirler.
  * Ön eleme sonucu elenen yarışmacıların, yeniden gönderdiği logolar yarışmaya dahil edilmeyecektir.
  * MyDukkan, "Logo"nun tek başına yazısız da kullanılabilir bir görsel olmasına önem vermektedir. Logo da ayrıca kullanılacak "MyDukkan" veya "Müzik Market" yazılarını nasıl kullanılacağı, hangisinin vurgulanmak istendiği ya da ikisinin de kullanılmayacağı yarışmacının sanatçı görüşüne bırakılmıştır.
  * "Logo" bir reklam afişi değildir. İçerisinde reklam amaçlı slogan ve yazıların olmaması gerekmektedir.
  * Logo; MyDukkan tarafından kartvizitlerde, antetli kağıtlarda ve gerektiğinde büyük afiş ve tabelalarda kullanılacaktır. Tüm bu ebatlara uygun olabilecek tarzda bir logo çalışması aranmaktadır.
  * Yarışmacı; MyDukkan'ın bir internet alışveriş sitesi olduğunu unutmamalıdır. Her yaştan kullanıcıya hitap ettiği gibi, ürünleri arasında sadece "gitar" yoktur.

  MyDukkan, logo gönderen yarışmacıların şimdiye dek ihlal ettiği koşulları tekrar belirtmekte fayda görmektedir;

  * Yarışmacılar çalışmalarını jpg, jpeg, tiff, png formatlarından herhangi biriyle yarisma@mydukkan.com adresine aktif kullandıkları e-posta ve telefon numarasını ekleyerek göndereceklerdir.
  * Birden fazla logo çalışması gönderisinde isim ve çalışma numaraları yazılmalıdır. Çalışma numaraları sırayla gitmeli ve 1'den başlamalıdır. (Örneğin: "isimsoyisim_01", “isimsoyisim_02”, “isimsoyisim_03” .... "isimsoyisim_20")
  * Logo akılda kalıcı, çarpıcı ve işlevsel kullanımına imkan sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır.
  * Çalışmalar; "orijinallik", "yaratıcılık", "markaya kattığı değer", "markayı doğru sunuş" ve "dikkat çekiciliği" kriterlerine de dikkat ederek değerlendirecektir.
  * Çalışma içerisinde web sitesi adresi kullanılmamalıdır.
  * Dosya ismine yarışmacının ismi ve soyismi yazılmalıdır. Kesinlikle Türkçe harf kullanılmamalı ve tümü küçük harf kullanılmalıdır.
  * Çalışmaların içerisinde bulunan görseller, tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Aksi ispatlandığı takdirde çalışmalarınının "tümü" diskalifiye edilecektir.

  Eklenen ve yeniden üzerinde durulan bu koşullar yanında, Yarışma Metni kuralları geçerli olmaya devam etmektedir.

  Yorum


  • #3
   Yarışmamız sonuçlanmış, 1. olan yarışmacı ile gerekli görüşmeler yapılmıştır. Yarışmamıza yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ederiz...

   Yorum

   Unconfigured Ad Widget

   Collapse
   Initializing Tabs & loading Content...
   Initializing Tabs & loading Content...

   Trending

   Collapse

   Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

   Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

   Collapse

   Çalışıyor...
   X