Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yorgunum

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Yorgunum

Zaten yorgunluk benim genel halim. Bana, "Nasılsın?" diye soranlara, en sık verdiğim yanıtın "Yorgunum" demek olduğunu keşfettiğim günden beri, daha bilinçli olarak "Yorgunum". Şu memlekette yaşayıp da yorgun olmamak mümkün mü? Beden yorgunluğu dediğinden ne olacak; iki üç dinlenmeyle geçer, ama ben aslında vatan yorgunuyum! Ruh yorgunuyum, gönül yorgunuyum, hayat yorgunuyum; öğrenmek, bilmek, anlamak, anlamış gibi yapmak, düşünmek, hissetmek, tanımak, tanık olmak, katlanmak, anlayış göstermek, görmezden gelmek, üzerinde durmamak, idare etmek, üzülmemiş görünmek, alışmak, alışamamak, sabretmek, katlanmak, beklemek yorgunuyum. Tam da artık bu memlekette hiçbir şey şaşırtamaz beni sanırken, her seferinde yeniden şaşırmak yorgunuyum.

(Murathan Mungan-Yüksek Topuklar kitabından alıntıdır)

Bu yuzden ayrildim ve arkama bakmiyorum...

Yorum

Okuduğum kitaplardan beğendiğim,duygulandığım ya da beni anlattığına inandığım cümleleri,paragrafları yazdığım bir defter tutarım kendimi bildim bileli. Bu gece can sıkıntısından ve biraz da yalnızlıktan bir göz attım deftere, bu paragrafı gördüm, ve altına yazdığım tarih, beş yıl öncesi. Bunu yazdığım günden beri geçen yıllarda değişen tek şey, kendimi daha “yorgun” hissetmem. Garip.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
      Initializing Tabs & loading Content...
      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
      X