Duyuru

Collapse
No announcement yet.

wireless usb adaptörler hakkında..

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• wireless usb adaptörler hakkında..

benim laptop biraz eski.. wireless özelliği de yok.. evde 3 bilgisayar var, bu yüzden wireless modem aldık.. dolayısıyla benim bir wireless usb adaptör ihtiyacım doğdu.. ben aşağıdakini seçtim.. yalnız almadan önce bir sorayım dedim..

http://www.zyxel.com.tr/zyxel/product/wireless/g260.htm

bu cihaza veya benzer bir cihaza sahip olanlar ne kadar memnunlar bu cihazlardan? menzilleri ne kadardır ve önlerine duvar vs geçtiğinde çok düşüyor mu verimleri? linkte indoor: up to 100 m diyor ama şu "up to" ibaresi pek hoşuma gitmedi.. ev içerisinde çekmeme veya bağlantının kesilmesi gibi bir problem yaşıyor mu kullananlar?

Saygılar..

Yan komsunun modeminden , 20 - 30 pingle oynuyordum oyunlari (Deneme amacli.)

Philips kullaniyorum.Cok gelismis guvenlik secenekleri var.Sorun cikarmiyor.Garantiside var.

Dusundugun turden bir yavaslama olmuyor merak etme.

Yorum

Wireless bluetooth gibi değil, yani duvar ve benzeri engellerden geçerken performansı düşüyor ama yan odada veya bir ev içinde bu çok farketmiyor.

Up to 100m ve up to 300m outdoor, doğrudur meraketme, tabi mesafe arttıkça aktarım birazcık hızı düşük olacaktır dediğim gibi.

O değilde benim de wireless modemim var, güvenlik önlemlerini almayı bulamadım sonra fatura bir geldi ki 60 YTL (Normalde 29) kotayı aşmışım. Bir baktımn bilgisayarın kapalı olduğu saatlerde başkaları sömürmüş interneti Ortada kaldım, babamın da laptop çalındı bizde kapattık wireless'ı öyle bitti işte

Yorum

Ben şöyle bir sistemle çalışıyorum ana makinede BELKIN in bi router ı var , laptop kendi wirelessıyla çalışıyor. Senin istediğin ise bende ASUS un bir modeli var gayet memnunum hiç sorun çıkarmadı ancak uyariyimde bu tür aletleri mevlana modunda çalıştırmayın bütün komşularınız vs. çöküyo sonra limitliyseniz çok acı çekersiniz...

Yorum

Ben şöyle bir sistemle çalışıyorum ana makinede BELKIN in bi router ı var , laptop kendi wirelessıyla çalışıyor. Senin istediğin ise bende ASUS un bir modeli var gayet memnunum hiç sorun çıkarmadı ancak uyariyimde bu tür aletleri mevlana modunda çalıştırmayın bütün komşularınız vs. çöküyo sonra limitliyseniz çok acı çekersiniz...
          Phantom hocam hakli,mutlaka sifre koyun modeminize.

Yorum

Airties, Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş bir aygıt olmakla beraber çok tavsiye ederim. Modemini kullanıyorum ellerim titredi alırken ama süper alet evim 160m2 falan, her yerden çekiyor alet. Yani güvendiğim bir markadır..

Şunu öneririm, eğer PCMIA varsa notebook'da, o kartlardan al eğer fiyatları aynıysa. Boşuna USB'ni işgal etme USB dalga kullanmadım, IBM notebook var ama beklentilerimin üzerinde performans aldım.

Sevgiler

Yorum

arkadaşlar sağolun yardımlarınız için..

tabiki de şifre koyduk modemimize..

aldım linkini verdiğim aleti.. önce adama ne önerirsin diye sordum, bana Blackmore'un dediği gibi Airties'ı önerdi.. ama modemim zyxel birşey farkeder mi diye sorunca o zaman zyxel alman daha iyi olur dedi.. daha pahalı olsa aldığım beni yedi diyeceğim ama airties daha pahalıydı memnun kalmazsan gelirsin değiştiririz diyince de onu aldım..
              korktuğum başıma gelmedi, sinyal gücü gayet iyi arada 2 duvar olmasına rağmen.. wireless adaptörümle mygitara ilk yazımı yazmanın sevinci içerisindeyim..

hayırlı olsun bakalım...

Yorum

Hayırlı olsun güle güle kullan

Yorum

sağolasın Phantom...

Yorum

bende zyxel g260 kullanıyorum. gerci benim kullanım amacım masa ustu bilgisayarıma kabloyla gelen interneti laptopa varmek ama sonuc olarak aynı işte. bende cok memnunum. evin her yerinden tam gucte cekiyor 3-4 duvar olmasına ragmen. ısınma muhabetide yok.

bu arada airtiesları turk muhendisler uretmiyo. icindeki pcb de dahiil olmak uzere hepsi başka firmaların tasarımı ve üretimi. airties kendi ismini basıyo üstüne satıyo. dikkat ederseniz airties ın bi cok urunun kasasıda(gerci sonradan bunu fark edip en azından kasayı degisterelim dediler) dahil olmak uzere USR ile aynı oldugunu görürsünüz. Neyse sözün kısası Airties firması teknolojiyi başka firmalardan alıp ustune ismini basıp TR muhendisleri tasarladı diye satıyor.

Düzenleyen - MyLethe on 19/01/2007 22:29:01

Yorum

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse