Duyuru

Collapse
No announcement yet.

dişlerine tel taktıran arkadaşlar varsa...

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• dişlerine tel taktıran arkadaşlar varsa...

merhaba arkadaşlar.

ben üst dişlerime tel taktırmak istiyorum. aslında yapısı bozuk sayılmaz dişlerimin ama biraz aralıklar var. bunların birleşmesini istiyorum.

daha önce ya da şu günlerde dişlerine tel taktıran arkadaşlar varsa tecrübelerini benimle paylaşırlar mı?

takarken acıyor mu?
    ilk zamanlar yemek yerken ne gibi zorluklar çektiniz?
    nerede yaptırmamı tavsiye edersiniz?
    1,5-2 milyar tutar sanırım doğru mu?
    kaç ay kullanılıyor? (tabi dişe göre değişir sanıyorum)

psikolojik olarak bunalıma sokuyor mu? sonuçta telli bir diş
    sonucunda inci gibi dişlere sahip olabilecek miyim?

çok teşekkür ediyorum ilginize...

Sana diyeceğim hiç bulaşma tel işine benim kuzenim 4 sene kullandı en sonunda cıkarttı attı telleri.
    Teyzem demirköprü diş hastesinde baş hemşire eyer dişler arasında aralık varsa onun başka tedavi yöntemlerini araştır köprü yapabiliyorlar aralıklı dişlerin arasını doldura biliyorlar ...
    Benimde sağ köpek dişim biraz geride duruyor teyzem tel tak dedi 3 senede düzelir yazcevtim ...
    Telle tedavi çok uzun sürüyor benden tavsiye hiç bulaşma eyer çok göze batmıyorsa alış bence dişlerinin öyle olmasına

Yorum

"1,5-2 milyar tutar sanırım doğru mu?"
      ben lisedeyken dişçiye gitmiştim,tel taktırıcam ben diye,valla varsa 1-1,5 milyarın taktırırsın demişti.ben de doğal olarak vazgeçmiştim.

Yorum

tel takıldığında 3 gün acıdan kıwranırsın yemek yiyemezsin , dudağında yaralar oluşturur ama verdiği sonuç gerçekten güzel yani hakkını yemeyelim maliyetinin bilemicem çünkü kızarkadaşım kullanıyo

Yorum

Ben 3 yıl çektim o tel olayını daha bile fazla olabilir her neyse tel eğer kendin dert etmiyosan sorun olmuyor. İlk bir hafta ağzında fazlalık var gibi hissedersin çok ağrır "S " harflerini söylemede başarısız olursun ama sonuçtada bütün bunlara katlandığına değdiğini anlarsın... Yemek yerken bi zorluğu olurmu demişsin tek bir zorluğu oluyor oda ilk taktırdığında bahsettiğim ağrı çiğnemene biraz mani oluyor ancak onun dışında bir zorluğunu çekmedim ben... En son olarak şunu sölemek isterim tel takmak sökmek çok kolay bir iş değil yani sanırım benim bi 4-5 saatimi almıştı hepsi yani o kadar saat boyunca o dişçi koltuğunda oturmak çok harika bir deneyim olmuyo ama bi süre sonra kendini dişçi gibi hissediyosun Güzel güzel stajyerler geliyo vs vs

Yorum

oyle kafana gore ben dislerime tel taktirmak istiyorum diye taktiramazsin. doktorun da bunu uygun bulmasi lazim.
            iki cesit tel var, birisi damak seklinde digeri de dislerin uzerine takilan kucuk aparatlarla sabitleniyor. ilki konusmani, yemek yemeni hatta yutkunmani bile degistirir. ikincisi dudaklarinda ciddi yaralar yapar. yemek yerken cok dikkat etmen gerekir, elmayi bile isirarak yiyemezsin herseyi kucuk parcalara bolmen gerekir.
            agri konusuna gelince ben tel taktirdigimda 15 yasinda bile degildim yani 10 seneden fazla zaman gecti, ama oyle agridan sizidan kivrandigimi hic hatirlamiyorum.
            fiyat konusunda da oyle 1-2 milyara kurtulamazsin.
            bunlarin nereden biliyorum, cunku babam dishekimi

Yorum

abi az once sana yazdım tekrar derın aman sakın bulasma su anda bu teller yuzunden basım bıle ağrıyo :evil:harbi soyluyom olum sebebım bu teller olacak 5 senedir ömrümü çürüttü yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr r:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:: evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::ev il::evil::evil::evil::evil::evil:

Yorum

ben kullandım lise 2 nin şubatında taktırdım lise 3 ün sonunda cıkardı doktor.bnmde fazla kötü degildi erken bitti ama 9 yıl takan bile tanıyorum.takılırken acıyor.taktıktan sonra 3-4 gün acıyor.dişlerinle basamıyorsun onun için hep sulu seyler yiyorsun.birde kontrole gittiginde gidişat iyi ise tellerin numaraları var daha kalınlarını takıyor o zamanda 1 gün bile yine acıyor.psikolojik bunalım bence sana baglı.ben hiç bir zorluk çekmedim psikolojik olarak.istanbuldasın sanırım izmirde olsan sana benim doktorumu tavsiye ederdim .dişerinin şu anki halinden memnun degilsen mutlaka taktırmalısın.eger memnun degilsen ve taktırmazsan asıl o zmn bunalıma girersin.maliyete gelince cok rahat 2 ye kurtarırsın benim geçen yıl 1.5 a bile yaklaşmamıştı.

Yorum

arkadaşlar süpersiniz çok teşekkür ediyorum sizlere.
                  arası dolduruluyorsa daha çok işime gelir doktoruma sorayım.
                  doktorum bence diş şeklin güzel diyor ama biraz aralık var.
                  acı var yani
                  kötü ***
                  acep kaç ay kalır neyse sorayım.
                  hepinize minnettarım

Yorum

sevgili arkadaşım bende o şeylerden kullandım durum şöle

ilk önce diş ölçün için tuhaf bi kaşık var içinde alçı var onu ısırtırıyolar içi üç dakka nefes almıon iğrenç sey soğuyuncaya kadar

alınan ölçü ile senin dişlerinin alçılı bi versiyonunu yapıolar

sonra değişik bi yapıştırıcı ile pulları takıoyolar

ortasına düz teli oturtup arka dişlerdeki takma yerlerinden gerdiriyorlar

benim yaşadığım zorluklar

sert birşey yememem gerekti yedim pullar çıktı bazende şu düz tel arkadan atıp ara sıra yanagımın içine girdi çok dikkatli olmak gerek sert birşey yenmicek diolarsa öyle olucak

sonra kola yasak

iice fırcalıcaksın dişini

her kontrolde otadaki düz teli arkadan sıkıştırıcaklar

dikkatli olursan duruma göre 1yıl belki daha az zamanda pacayı kurtarırsın benim gibi aman banane diip boşverirsen 3 sene çekersin.

durum bundan ibaret göze alıyosan yaptır ben mecburdum yaptırdık bi dişim diğerinin üstüne çıkmıştı çünkü şimdi çok mutluyum iiki yaptırdım diorum

senin secimin senin kararın

Yorum

4- 5 gün sonra ben de taktırıyorum. Önce diş filmim çekildi baktıki doktor 20lik disler sole 45 derece aciyla neredeyse digerlerinin uzerinde doğru cikicak. Babamın alt çene yapısını ve benim suankini kıyasladım takmaya karar verdim..

Benim sorum konusmada zorluk cikariyor mu ? Yani grubumuzda birkaç şarkıda vokal yapıyorum buna nasıl bir etkisi olur ?

Yorum

Valla ben kolada içiyodum takır takır ceviz bile kırıyodum ama nasıl sağlam yapmışsa eleman bikere bile çıkmadı ama tek sorunum en arkadaki azı dişlerine takılan ve asıl telleri tutan aparatların yapıştırcısının zayıflamasıydı ... O kadar korkulacak bir şey değil

Bard senin sorunada cevap verim ilk birkaç gün "S" harfini pek söyleyemiyosun ama sonradan rahatına kavuşuyosun

Beyler bayanlar son bir uyarı ağzınızda tel varken yumruk yememeye daha doğrusu ağız ve çevresine darbe almamaya bakın... Sonra phantom dediydi dersiniz

Yorum

bard konuşmada ben zorluk yaşamadım ama ilk önce tabiki yadırgıyosun dudağının hisssettiği tuhaf metal parcaları ama konuşmada kesinlikle bi problem olmuyo

Yorum

Ohh çok iyi ya çünkü konserde "Yak Bizi!" diye bağırmak tutku derecesinde istediğim birşeydi

Yorum

ya acaba sağlam dişinide çekiyolarmı tel için onu mrk ettım hanı film fln çekılıyoya

Yorum

Çalışıyor...
                              X