Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sansamp GT2

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Tutorial Sansamp GT2

Merhaba arkadaşlar
    son olarak Sansamp GT2 yapmış bulunuyorum.Bu proje de ayrı bir macera oldu.İzin verirseniz paylaşayım

Bildiğiniz üzere Sansamp GT2 analog bir anfi simülatörüdür.Valla şu ana kadar kullanıp da beğenmeyen bir kişi daha görmedim .Bu yüzden projeye başladık.
    Aşağıda görmüş olduğunuz devremizin %70 lik kısmı.Şubat ayında tonepad.com'daki GT2 şeması güncellenmiş.Ben de son şema ile yaptım.Herşey açık ve net.Yanlız elemanları monte ederken dikkat etmek lazım.Mesela bu sefer önce dirençleri ve jumperlerı ardından entegre soketlerini sonrasında film ve seramik kondansatörleri en son olarak da elektolitik kondansatörleri monte ettim.

Potları taktıktan sonraki foto.projemiz acık karışık olduğu için potların üstüne isimlerini yazmayı uygun gördüm.

Normalde GT2'de sürgülü switch kullanılıyor.Konyada bu switch'i bulamadığımdan rotary switch kullandım.Kablolama biraz karışık olduğundan renkli kablo ile bağlantı sırasını düzenledim.Yoksa işin içinden çıkmak için biraz uğraşmak gerekecek

Kablo bağlantılarını görüyorsunuz.(Maalesef foto pek net çıkammış özür dilerim)

Bu da son hali.Şuan ufak bi sıkıntısı var.Volume'ü açınca "biiiiyyyyyyyyyyk" yazpıyor.Onu da halledicez inşallah.Gelecek programda görüşmek üzere(Ruby Amp)

Düzenleyen - Phantom on 09/06/2007 01:02:32

Hocam aştın vallahi. Ağzımızı sulandırıyorsun her seferinde

Yorum

Ellerinize sağlık.Yeni programınızıda bekliyoruz.

Düzenleyen - Dave mustaine on 05/04/2007 00:12:11

Yorum

Nihayet bi GT2 bitmiş Bende başladım evde yeterince malzeme var olduğunu zannederek, kondansatörler malesef çıkmadı son mixerı bitirdiğimden beride çok meşgulüm hiç bişeyle uğraşamıyorum... Baziil ellerine sağlık çok temiz işçilik gözüküyo özellikle pot bacakları... Birazda tonlar hakkında bilgi verirsen bir şekil gaza gelip bende bitirebilirim Gt2 yi

Yorum

Cok yetenkli bir adamsın abi saygıyla egiliyorum onunde. Su lehim isini cozemedim ya yanıyorum kendi kendime. Bir turlu duzgun yapamıyorum bastıgım devreler rezil oluyor her seferinde.
          Helal olsun sana.

Yorum

Tonları istediğim gibi
            Clean , Overdrive , Crunch , Distortion gibi seslerin tümü bu aletten çıkıyor.Sert şeyler çalanlar özellikle California Anfi Modeli (Meso Boogie Simülasyonu) driveını bayağı beğeneceklerdir.
            Bu alwtin tek eksiği MID kontrolünün olmaması.Aslında MID kontolu de eklenebilir fazla zor bişiy değil.Fakat EQ modülünün tasaımının baştan yapılıp yeniden baskı devre çizilmesi gerekiyor.O yüzden uğraşmadım.Uygun vaktim olursa bi de üşenmezsem MID kontrolü de yapabilrim.

Yorum

Valla yaparsan çok seviniriz
              Hemen abime yaptırırım bu devreyi )

Yorum

Usta eline emeğine sağlık.. Bende bunu yapmayı planlıyodum, geçen ay bulmuştum şemasını, malzeme listesini ama biraz karışık geldi.. Ama şu an farklı bir proje üzerindeyim.. Bitirince sizlerlede paylaşıcam

Düzenleyen - Blindingblow on 07/04/2007 00:58:27

Yorum

Buyrun bu da paketlenmiş hali.

Bu da artık pedalımızın sol hali oluyor

Düzenleyen - Baziiil on 13/04/2007 11:52:23

Yorum

Abi bu çalışmanın devre şeması malzemeleri falan maliyeti ne kadar tuttu?

Yorum

Şeytan diyor ki giriş sende bu devre , şema işlerine ama kafayı yerim ben.

Yorum

Ufak bi hesap yaptım karşıma şu çıktı

Tabi bu hesap sadece parça maliyetidir.Alüminyum folyo , kablo , lehim teli , yapıştırıcı , harcanan elektrik gibi yan masraflar dahil edilmemiştir.Emeği ve tecrübeyi zaten söylememe gerek yok

Düzenleyen - Baziiil on 21/04/2007 23:20:23

Yorum

hocam helal olsun

Yorum

Bende başladım.Bitsin resimlerini vericem.Ama cidden çok incelikli zor bir işmiş , lehim yapmaktan mahvoldum

Yorum

ilk sorum şu olacak gerisi sonra gelicek yine ya devrelerden o kaıda dökülen devre şeması nası çizilio :S açıkcası ben onu çizmeyi bilmiom

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X